جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

نقاط سفید روی تصویر تلویزیون شارپ

نقطه های سفید رنگ روی تصویر تلویزیون شارپ یا دیگر برندها جزو مشکلاتی است که خیلی از کاربرها ممکن است پس از مدتی کار با دستگاه با آن مواجه شوند. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی به وجود آید بنابراین شما باید به خوبی با این دلایل آشنایی داشته باشید. در صورت بروز نقاط سفید بر روی تصویر تلویزیون خود دچار دستپاچگی نشده و بدانید که یک تکنسین قرار است تعمیر تلویزیون شارپ را انجام دهد.

نقاط سفید روی تصویر تلویزیون شارپ

دلایل به وجود آمدن نقاط سفید روی تصویر تلویزیون شارپ

1. بروز مشکل در بک لایت

بک لایت یا نور پس زمینه در صفحه نمایش های LED و LCD برای دیده شدن تصویر به کار می رود. در واقع در این قطعه نور توسط تعدادی لامپ تولید شده و با یک منشور در سطح تصویر گسترده می شود. حال اگر در فاصله کانونی لامپ و منشور مشکلی به وجود آید ، نوری که تولید می شود در بعضی قسمت ها بیشتر متمرکز می شود و همین امر باعث ایجاد نقطه های سفید رنگی روی تصویر تلویزیون شارپ می شود.

همچنین اگر مواردی مانند شکستن پایه های نگهدارنده صفحات یا کهنه شدن لامپ های LED به وجود آید می تواند باعث به هم خوردن فاصله بین منشور و لامپ ها شده و در نتیجه نور در بک لایت به درستی گسترش نیافته و نقاط سفید روی تصویر تلویزیون شارپ شما ظاهر شوند.

2. خراب شدن پیکسل ها

تلویزیون های LED و LCD هر یک از میلیون ها پیکسل تشکیل شده اند که خرابی هر کدام از این پیکسل ها می تواند باعث ایجاد نقطه های سفید رنگ روی تصویر تلویزیون شارپ یا دیگر برندها شود.

3. گرمای بیش از حد در تلویزیون

یکی دیگر از دلایل ایجاد نقاط سفید روی تصویر تلویزیون شارپ ، بروز گرمای بیش از حد در آن است این گرما می تواند حاصل ضربه وارد شدن به تلویزیون ، تغییر مکان منشور یا رفلکتور باشد. البته مواردی مانند تغییر مکان منشور بیشتر در مدل هایی از تلویزیون رخ می دهد که از کیفیت پایین تری برخوردار هستند. که برای جلوگیری از این مورد نیز بهتر است که چند ساعتی دستگاه را در طول شابنه روز خاموش کنید.

اینو بخون حتما به کارت میاد : کالیبره کردن تلویزیون

4. نوسانات برق

نوسانات برق یکی دیگر از مواردی است که می تواند فاصله کانونی در منشور را تغییر داده و در نتیجه باعث ایجاد نقطه های سفید رنگ روی تصویر تلویزیون شارپ شما شود. که برای جلوگیری از این اتفاق می توان از یک محافظ برق با کیفیت برای دستگاه خود استفاده کنید.

5. استفاده از کابل های بی کیفیت

از موارد دیگری که می تواند باعث ایجاد نقاط سفید روی تصویر تلویزیون شارپ شود ، استفاده از کابل های بی کیفیت برای پخش تصویر است. بنابراین برای رفع این مشکل بهتر است که از کابل HDMI خود دستگاه استفاده کرده و در صورت خرابی آن از یک کابل با کیفیت دیگر استفاده شود.

6. اعمال نادرست تنظیمات در تلویزیون

اگر تنظیمات تصویر تلویزیون خود را به درستی اعمال نکنید ممکن است که تعادل رنگ و نور به درستی در همه صفحه نمایش دستگاه شما برقرار نشود و در نتیجه نقطه های سفید رنگ روی تصویر تلویزیون شارپ شما ایجاد شوند. این تنظیمات شامل مواردی مانند: کنتراست و روشنایی است.

7. آسیب وارد شدن به مدارها و خازن ها

از موارد دیگری که می تواند باعث ایجاد نقاط سفید روی تصویر تلویزیون شارپ شود ، آسیب وارد شدن به مدارها و خازن ها است. این مشکل می تواند در اثر خرابی کابل فلت تصویر ، کابل برد و خرابی مدارهای نصب شده روی برد به وجود آید که در این صورت برای تعمیر یا تعویض این قطعات بهتر است که از نمایندگی مجاز شارپ کمک بگیرید.

نقطه سفید رنگ روی تصویر تلویزیون شارپ
امتیاز دهید

😍 صبر کن ! صبرکن ! مشاوره رایگانم داریم ! اگه مشکلت حل نشد با 62948 (021) تماس بگیر 😍

اشتراک گذاری