جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر بلید دستگاه کپی شارپ

ماشین های چاپ از یک سری اجزای داخلی ساخته شده اند که گاهی کاملا برای کاربران عادی ناشناس هستند. بلید یکی از قطعات مهم دستگاه های کپی است. معمولا زمانی که نام این قطعه از طرف تعمیرکار شنیده می شود، کاربر گیج شده و نمی تواند مشکل اصلی چاپگر معیوب را درک کند.

این مسئله زمانی کلافه کننده می شود که نام قطعه ی داکتر بلید نیز اضافه شود. باید بدانید که داکتر بلید و بلید با وجود شباهت های ساختاری دو قطعه ی مجزا در دستگاه فتوکپی هستند. در این مقاله قصد داریم اصول تعمیر بلید دستگاه کپی شارپ را شرح دهیم. اگر از دارندگان دستگاه های فتوکپی شارپ می باشید، ادامه ی مطلب را از دست ندهید.

بلید دستگاه کپی شارپ

جایگاه بلید در دستگاه فتوکپی شارپ

برای اینکه بتوانید نکات تعمیراتی بلید دستگاه کپی شارپ را درک کنید، باید از جایگاه این قطعه در چاپگر مطلع شوید. بلید دستگاه کپی sharp و یا سایر برندهای موجود در بازار از لاستیک شفافی ساخته شده است. این لاستیک تونر اضافه ی موجود بر روی سطح درام را تمیز کرده و از افت کیفیت چاپ در اثر آلودگی درام دستگاه کپی جلوگیری می کند.

در واقع بلید درام را برای فعالیت بعدی خود و چاپ برگه ی دیگر آماده خواهد کرد. یک اختلال جزیی در ساختار سازنده ی بلید می تواند با افت کیفیت چاپ دستگاه فتوکپی همراه شود. نشانه ی خرابی بلید کاهش وضوح برگه های به چاپ رسیده است.

علت اصلی خرابی بلید دستگاه کپی شارپ

استهلاک دشمن اصلی بلید دستگاه کپی شارپ و یا دیگر چاپگرهای کوچک و بزرگ امروزی است. همان طور که اشاره شد، تیغه ی بلید از پلاستیک ساخته شده است. در نتیجه ظرفیت تحمل ایرادات احتمالی در این قطعه مقدار حساب شده و محدودی است. به طور کلی ظرافت سازنده ی بلید احتمال دفرمه شدن آن را افزایش می دهد. یک خراش کوچک بر روی تیغه ی بلید کافی است تا کیفیت چاپ دگرگون شود. هنگامی که با کاهش کیفیت چاپ در دستگاه فتوکپی رو به رو هستید، استفاده ی دوباره از چاپگر را کنسل کنید و با نمایندگی رسمی شارپ تماس حاصل فرمایید.

هشدار: افت کیفیت چاپ دستگاه فتوکپی شارپ را جدی بگیرید.

اگر به تازگی شاهد کاهش وضوح برگه های چاپ شده ی دستگاه کپی شارپ می باشید، بدون فوت وقت نسبت به سرویس دهی و تعمیر دستگاه اقدام کنید. عدم توجه به خرابی بلید می تواند باعث شکستن این قطعه و سرایت خرابی به درام چاپگر شود. بدین شکل هزینه های تعمیراتی افزایش می یابد. البته خرابی درام، کارتریج و جنس نامرغوب تونر مصرفی نیز ممکن است باعث افت کیفیت چاپ شود. به هر حال مشکل هر چه باشد به ساختار چاپگر مورد نظر فشار زیادی وارد خواهد کرد.

نکاتی برای نگهداری از بلید ماشین فتوکپی شارپ

نگهداری صحیح از بلید دستگاه کپی شارپ یک سری نکات مهم و قوانین کلی دارد که باید آن ها را رعایت کنید. اولین نکته تعویض دوره ای مخزن مخصوص تونرهای اضافی جمع شده توسط بلید است. بلید پس از جمع کردن تونرهای اضافی درام آن ها را به مخزنی در کنار کارتریج منتقل می کند. این مخزن باید هر چند وقت یک بار بسته به میزان استفاده ی شما از دستگاه کپی، تعویض شود. نکته ی دیگر در خصوص نگهداری از بلید ماشین فتوکپی شارپ، تمیز کردن آن از گرد و غبارهای احتمالی است.

این بخش از چاپگر نیز مانند بسیاری از اجزای داخلی دستگاه کپی به حضور گرد و غبار حساس بوده و نیازمند سرویس های دوره ای است. برای سرویس دهی بلید از یک دستمال بدون پرز استفاده کنید. اما اگر اطلاع چندانی از اجزای داخلی دستگاه فتوکپی ندارید، دستکاری ناشیانه را فراموش کرده و از کارشناسان نمایندگی رسمی شارپ کمک بگیرید.

بلید دستگاه فتوکپی شارپ را تعمیر کنیم یا تعویض؟

اگر شدت خرابی بلید دستگاه کپی شارپ در حدی باشد که تعمیر آن غیر ممکن شود، تعویض ضروری است. برای شناسایی خرابی های بلید سیم شارژر، درام و در نهایت بلید خارج می شود تا وضعیت بلید به دقت مورد بررسی قرار گیرد. تعمیر بلید معمولا به همان پاکسازی بلید ختم خواهد شد. پیشنهاد می کنیم برای کارایی بهتر بلید در مسیر تعویض قطعه، سیم شارژر را هم در نظر بگیرید و آن را هم با نمونه ی مشابه تعویض کنید.

لازم به ذکر است که نمایندگی رسمی شارپ در این راستا بالاترین سطح از خدمات تخصصی را طی مدت زمان کوتاهی به همراه گارانتی عرضه می دارد. برای استفاده از سرویس های تعمیر در محل این مجموعه یک تماس کوچک با واحد پشتیبانی و ثبت درخواست کافی است.

4.5/5 - (2 امتیاز)

😍 صبر کن ! صبرکن ! مشاوره رایگانم داریم ! اگه مشکلت حل نشد با 62948 (021) تماس بگیر 😍

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.