اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

تعمیر دستگاه کپی شارپ

تجربه در انجام هر کاری حرف اول را می‌زند به ویژه اگر در زمینه تعمیرات دستگاه پیچیده‌ای مانند دستگاه فتوکپی شارپ باشد. به همین دلیل است که کاربران دستگاه‌های کپی همیشه به دنبال تعمیرکاری ماهر و باتجربه هستند. درواقع یک تعمیرکار حرفه‌ای و باتجربه نسبت به یک تعمیرکار کم سابقه، شناخت بیشتری نسبت به تمامی اجزا و قطعات دستگاه فتوکپی شارپ دارد.

بنابراین با بروز هر مشکلی خیلی سریع تشخیص می‌دهد که مشکل به وجود آمده از کدام قسمت دستگاه نشأت می‌گیرد و برای تعمیر آن باید چه کاری انجام دهد یا اینکه کدام قطعه را باید تعویض کند. درنتیجه پروسه عیب‌یابی و تعمیر دستگاه کپی شارپ توسط یک تعمیرکار با تجربه به صورت کاملا تخصصی با سرعت بسیار بالایی انجام می‌شود اما چطور می‌توان تعمیرکاران با تجربه‌ای در این زمینه پیدا کرد؟

تعمیر دستگاه کپی شارپ

خوشبختانه نمایندگی شارپ از تکنسین‌ها و تعمیرکاران بسیار با تجربه‌ای برخوردار است. به همین دلیل نسبت به سایر مراکز تعمیر دستگاه کپی شارپ موفقیت چشم‌گیر‌تری دارد. بنابراین شما می‌توانید بهترین و با تجربه‎ترین تعمیرکاران دستگاه کپی شارپ را در نمایندگی فتوکپی شارپ پیدا کنید. تکنسین‌های این مرکز خدمات تعمیر فتوکپی شارپ را به کاربران این دستگاه ارائه می‌دهند از این‌رو می‌توانید جهت استفاده از این خدمات با نمایندگی مجاز شارپ تماس بگیرید. تعمیرکاران نمایندگی شارپ پس از تماس شما به محل مورد نظر اعزام می‌شوند تا پس از عیب‌یابی دقیق این دستگاه با تعمیرات تخصصی مشکلات آن را برطرف کنند.

مشکلات متداول دستگاه کپی شارپ

گیر کردن کاغذ در دستگاه فتوکپی شارپ

گاهی اوقات مشکل گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی خیلی جدی نیست و تنها به دلیل استفاده از کاغذ چروکیده یا مرطوب درون دستگاه است. در چنین مواقعی بهتر است بدون اینکه عصبانی شوید و به جان دستگاه کپی بیافتید به آرامی کاغذ را از درون دستگاه بیرون بکشید تا پاره نشود. اگر کاغذ را با سرعت از دستگاه کپی بیرون بکشید، پاره می‌شود که در این صورت خارج کردن تکه‌های آن از دستگاه کار خیلی مشکلی است. اگر باز هم با چنین مشکلی روبه‌رو شدید، بهتر است با استفاده از یک پارچه کاملا تمیز که پرز نمی‌دهد، لاستیک تغذیه و داخل دستگاه کپی شارپ را تمیز کنید.

درصورتی که مشکل گیر کردن کاغذ در دستگاه مجدداً به صورت مکرر به وجود آمد، به احتمال زیاد غلتک دستگاه کپی شما با مشکل روبه‌رو شده است و به تعمیر یا حتی تعویض نیاز دارد. در این صورت بهتر است با نمایندگی شارپ تماس بگیرید تا تکنسین‌های این مرکز جهت تعمیر دستگاه کپی شارپ به محل مورد نظر اعزام شوند.

روشنی یا تیرگی نسخه‌های چاپی

مطمئناً می‌دانید که دستگاه‌های کپی به دو نوع لیزری و جوهر افشان تقسیم می‌شوند. بنابراین دستگاه کپی شما یا از نوع لیزری است یا جوهر افشان از این‌رو باید سطح تونر یا جوهر آن را در کارتریج دستگاه کپی بررسی کنید. شاید کاهش یا ازدیاد تونر یا جوهر داخل کارتریج دستگاه موجب بروز مشکل روشنی یا تیرگی نسخه‌های چاپی می‌شود.

بنابراین ممکن است این مشکل با شارژ کارتریج دستگاه کپی برطرف شود. البته بهتر است با نمایندگی تعمیر دستگاه کپی شارپ تماس بگیرید تا تکنسین‌های نمایندگی شارپ پس از حاضر شدن در محل مورد نظر و بررسی دستگاه و کارتریج آن، مشکل دستگاه کپی شارپ را برطرف کنند.

وجود خطوط و نقاط در صفحات چاپی

اکثر اوقات نشستن گرد و غبار یا آلودگی بر روی شیشه دستگاه کپی موجب بروز خطوط و نقاطی بر روی نسخه‌های چاپی می‌شود. اگر شما هم با چنین مشکلی روبه‌رو شده‌اید، بهتر است با استفاده از یک دستمال خشک و بدون پرز شیشه دستگاه کپی را تمیز کنید.

البته قبل از انجام این کار، دستگاه کپی خود را خاموش کنید. درصورتی که با تمیز کردن شیشه دستگاه کپی باز هم این مشکل رخ داد، بهتر است با نمایندگی تعمیر دستگاه کپی شارپ تماس بگیرید.

چروک شدن کاغذ درون دستگاه کپی شارپ

یکی از رایج‌ترین دلایلی که موجب چروک شدن کاغذ درون دستگاه کپی می‌شود شامل: فرسوده شدن یا خراب شدن غلطک‌های تغذیه دستگاه کپی است. تکنسین‌‌های تعمیر دستگاه فتوکپی شارپ در صورت بروز چنین مشکلی غلطک‌های تغذیه را تعویض می‌کنند.

علامت مثلث در دستگاه کپی شارپ

امروزه دستگاه های کپی در دنیا بسیار پیشرفته شده اند و کاربران و اپراتورها نمی توانند به راحتی از همه تکنیک ها و روش های تعمیرات آن ها آگاه باشند. از این رو شرکت های سازنده دفترچه های راهنما را عرضه می کنند که در آن ها معنا و مفهوم هر خطای دستگاه ذکر شده است. این خطا ها روی پنل ال سی دی دستگاه نشان داده شده و اپراتور بدین وسیله از ایراد دستگاه خود با خبر می شود.

یکی از رایج ترین خطاها روشن شدن علامت مثلث در دستگاه کپی شارپ است. این علامت بدان معناست که شارژ کارتریج دستگاه شما رو به اتمام است و به زودی با برگه های کمرنگی مواجه خواهید شد. از این رو کاربران با مشاهده این خطا می بایست در وهله اول نسبت به تعویض کارتریج اقدام نمایند.

اما از آن جا که قیمت کارتریج فابریک دستگاه کپی شارپ مقرون به صرفه نیست، بسیاری از کاربران با بیرون آوردن کارتریج و شارژ کردن آن با استفاده از تونرهای موجود در بازار نسبت به رفع این مشکل اقدام می کنند. لازم به ذکر است کارتریج دستگاه نیز پس از چندین بار شارژ به وسیله تونر مستهلک شده و نیاز به تعویض دارد. تیم تعمیرات کپی شارپ در مرکز سخت افزار ایران، برای ارائه تخصصی خدمات در زمینه شارژ و تعویض کارتریج، در خدمت شما هستند.

سرویس‌های ویژه تعمیر دستگاه فتوکپی شارپ

تعویض درام فتوکپی شارپ

درام یکی از بخش‌های مهم و اصلی کارتریج است که همراه با کارتریج، پروسه چاپ توسط دستگاه کپی را امکان‌پذیر می‌کند. البته این قطعه از کارتریج دستگاه کپی از عمر بالایی برخوردار است به گونه‌ای که پس از هر 4 الی 5 بار شارژ کارتریج باید آن را تعویض کرد. اکثر مواقع درام دستگاه کپی قابل تعمیر نیست و نیاز به تعویض دارد.

یکی از سرویس‌های ویژه‌ای که نمایندگی تعمیر دستگاه کپی شارپ به کاربران این دستگاه ارائه می‌دهد، تعویض درام دستگاه کپی است. اگر تاکنون 4 یا 5 بار کارتریج دستگاه کپی خود را شارژ کرده‌اید یا اینکه درام دستگاه کپی شما خراب شده است و نیاز به تعویض دارد، می‌توانید تعویض آن را به نمایندگی مجاز شارپ بسپارید.

تعمیر برد پاور دستگاه کپی شارپ

یکی از احتمالات بروز مشکل کپی نگرفتن دستگاه کپی، خرابی برد پاور این دستگاه است. وظیفه برد پاور دستگاه کپی انتقال دستورات کاربر به بخش‌ها و قطعات مختلف دستگاه کپی است. علاوه‌بر این وظیفه تامین انرژی جهت پروسه چاپ نیز برعهده برد پاور دستگاه کپی است.

عواملی که موجب خرابی برد پاور دستگاه کپی می‌شوند شامل: حجم کار بالای دستگاه کپی، ولتاژ بالای جریان برق و همچنین آلودگی قطعات دستگاه کپی می‌باشند. درصورتی که دستگاه کپی شما نیز با این مشکل روبه‌رو شده است، می‌توانید تعمیر دستگاه کپی شارپ را به نمایندگی مجاز شارپ بسپارید.

تعمیر فیوزینگ دستگاه کپی شارپ

اگر دقت کرده باشید، ثانیه‌های اولی که کاغذ از دستگاه کپی خارج می‌شود، گرم است. علت این گرما عملکرد قطعه‌ای به نام فیوزینگ در دستگاه کپی است. زمانی که درام، تونر یا جوهر داخل کارتریج را بر روی کاغذ می‌ریزد، فیوزینگ آن را حرارت داده و موجب حک شدن نوشته‌ها بر روی کاغذ می‌شود. در آخر نیز نسخه چاپی به وسیله غلطک دستگاه کپی از آن خارج می‌شود.

بنابراین نقش فیوزینگ در پروسه چاپ اسناد توسط دستگاه کپی بسیار حائز اهمیت است. خوشبختانه فیوزینگ دستگاه کپی هم قابل تعمیر است و هم قابل تعویض. بنابراین تکنسین‌های نمایندگی تعمیر دستگاه کپی شارپ پس از حاضر شدن در محل مورد نظر و عیب‌یابی دقیق این قطعه، متناسب با نوع و میزان خرابی آن تشخیص می‌دهند که تعمیر فیوزینگ دستگاه کپی کارساز است یا باید تعویض گردد.

شارژ کارتریج تونر دستگاه کپی شارپ

در واقع کارتریج محفظه نگهدارنده تونر یا جوهری است که موجب نقش بستن نوشته‌ها و تصاویر بر روی کاغذ می‌شوند. منظور از تونر، پودری است که در پرینترهای لیزری جهت چاپ اسناد مورد استفاده می‌گیرد. زمانی که تونر یا جوهر داخل کارتریج به پایان می‌رسد برگه‌ها به صورت سفید یا خیلی کم‌رنگ از دستگاه کپی خارج می‌شوند. در چنین شرایطی با ریختن تونر یا جوهر درون کارتریج دستگاه کپی، می‌توان این مشکل را برطرف کرد که اصطلاحاً به این پروسه شارژ کارتریج گفته می‌شود.

البته اکثر تولیدکنندگان دستگاه کپی به کاربران پیشنهاد می‌کنند که درصورت اتمام تونر یا جوهر داخل کارتریج، یک کارتریج جدید خریداری کنند تا از کیفیت چاپ دستگاه آن‌ها کاسته نشود. به نظر می‎‌‌رسد که این پیشنهاد بیشتر جهت جلوگیری از کاهش فروش کارتریج به مشتریان داده می‌شود چراکه به جای تعویض کارتریج و متحمل شدن هزینه اضافی می‌توان تونر یا جوهر داخل آن را تمدید یا اصطلاحاً شارژ کرد. جهت شارژ کارتریج دستگاه خود می‌توانید با نمایندگی شارپ تماس بگیرید.

تعمیر دستگاه کپی شارپ در محل

نمایندگی شارپ جهت جلب رضایت کاربرانی که از دستگاه کپی شارپ استفاده می‌کنند، خدمات تعمیر دستگاه کپی شارپ را در محل ارائه می‌دهد. بنابراین بدون اینکه زمان و هزینه زیادی از دست بدهید، می‌توانید با نمایندگی رسمی شارپ تماس بگیرید تا از خدمات تعمیر دستگاه فتوکپی شارپ در محل بهره‌مند شوید. تکنسین‌های مرکز شارپ پس از تماس شما در آدرس مورد نظر آماده می‌شوند و خدمات عیب‌یابی دقیق دستگاه، تعمیرات تخصصی و تست نهایی دستگاه را به شما ارائه می‌دهند. علاوه‌ بر این ضمانت‌نامه‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهند که تعمیرات تخصصی دستگاه کپی شارپ را تضمین می‌کند. بنابراین می‌توانید با خیال راحت تعمیر دستگاه کپی خود را به نمایندگی شارپ بسپارید.

نمایندگی مجاز شارپ

فروش و تعمیرات انواع محصولات شارپ شامل خدمات و سرویس‌های ویژه‌ای است که توسط نمایندگی مجاز شارپ به کاربران دستگاه‌های این برند ارائه می‌شود. بنابراین نه تنها می‌توانید با خرید هر یک از محصولات شارپ از این مرکز از خدمات ویژه پس از فروش آن استفاده کنید بلکه می‌توانید از خدمات تعمیر دستگاه‌های شارپ در محل نیز برخوردار شوید. کارشناسان و تکنسین‌های متخصص نمایندگی شارپ با سرعت، دقت و تجربه بالایی که دارند هم در امر فروش و هم در امر تعمیرات تخصصی محصولات شارپ در کنار شما هستند.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =