جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

برد کولر گازی شارپ

تعمیرات و تعویض برد کولر گازی شارپ، سرویس های دوره ای کولر گازی توسط کارشناسان مجرب و مجهز در اسرع وقت در نمایندگی مجاز شارپ

برد کولر گازی شارپ به منزله مغز این وسیله سرمایشی بوده و نقش کنترل همه کارهای انجام شده در آن را بر عهده دارد. در برخی مدلها بسته به ظرفیت کولر از دو عدد برد داخلی و خارجی استفاده میشود. این کار چندان مفید نبوده و غالبا به خرابی و اختلال در کار کولر گازی منجر میگردد.

نکات مختلف و متعددی در کیفیت عملکرد برد کولر موثرند. دلایلی نیز برای خرابی قطعه مزبور در این وسیله سرمایشی وجود دارد. همچنین راههایی برای تعمیر آن و بازگشت توان اولیه به کولر گازی وجود دارد که در ادامه به آنها میپردازیم.

برای آشنایی بیشتر با وظایف برد، علل خرابی و تعمیر برد کولر گازی مطالعه این مطلب به شما توصیه میشود.

برد کولر گازی شارپ، مرکز کنترل یا مغز دستگاه

همانطور که گفته شد برد کولر گازی به منزله مغز دستگاه محسوب شده و وظیفه کنترل اعمال انجام شده در بخش های مختلف آن را برعهده دارد. این مرکز با نظارت بر عملکرد قطعات و تعمیرات کولر گازی در قسمت های مختلف، هدایت کیفی سرمایش را در آن کنترل میکند. طبعا با خرابی این بخش عملکرد دستگاه از حالت عادی خارج شده و از کنترل خارج میشود. به همین دلیل ضمن نگهداری صحیح از آن باید در تعمیر یا تعویض بموقع و دقیق آن هم حساسیت لازم بکار گرفته شود.

هرگز قطعات حساس و کلیدی را به افراد غیرمتخصص نسپارید!

با توجه به عملکرد حیاتی و حساسیت بالای این قطعه هر گونه خرابی در آن میتواند به قیمت از دست رفتن توان کاری کولر گازی تمام شود. به همین دلیل نیز تعمیر یا تعویض آن نباید به افراد ناوارد واگذار شود. نمایندگی شارپ مرکز سخت افزار ایران، مراکز معتبر و شناخته شده ای هست که میتوان با اطمینان چنین مواردی را در قالب سرویس های ترمیم یا تعمیر قطعات به آنها سپرد. در صورت درخواست شما برای انجام سرویس کولر گازی، کارشناسان این مراکز با برخورداری از دانش فنی و تجهیزات مدرن در کوتاه ترین زمان ممکن در محل حاضر شده و نسبت به رفع نقص یا تعویض قطعه مربوطه اقدام میکنند.

برد_کولر_گازی_شارپ

مراحل تعمیر برد کولر گازی sharp

اولین گام در تعمیرات کولر گازی و قطعات آن، تشخیص ایراد و ریشه یابی دقیق مشکل در آن بخش است. پس از طی این مرحله میتوان با خیال آسوده نسبت به تعمیر یا تعویض قطعه مربوطه اقدام نمود.

قبل از انجام هر کاری لازم است تا جریان برق کولر گازی کنترل و قطع شود. به این ترتیب کار با ایمنی بالا و بدون خطرات جانبی انجام خواهد شد. تعویض برد کولر گازی شارپ کاری دشوار بوده و با طی مراحل پیچیده ای انجام میگیرد. به همین دلیل کارشناسان ترجیح میدهند آن را تعمیر کنند. اما در صورتی که نتوان در این زمینه کاری انجام داد نهایتا به تعویض آن اقدام میکنند.

چرا از بردهای همه کاره کولر گازی جهت تعویض استفاده میشود؟

هر برد کولر گازی شارپ به صورت انحصاری و برای همان مورد خاص تهیه میشود. به این معنا که نمونه دومی نداشته و منحصر به فرد است. به همین دلیل در صورت نیاز به تعویض برد، از برد همه کاره کولر گازی به عنوان گزینه جایگزین استفاده میشود.

جابجایی این برد تازه با نمونه قبلی هم خالی از اشکال و دشواری نیست. اما بهر حال انجام آن بهتر از باقی ماندن کولر با برد معیوب است. پس از این تعویض، عملکرد کولر به حالت نرمال و اولیه بازمیگردد. تنها در برخی موارد خاص ممکن است دمپر کولر گازی کار نکند و در سایر موارد مشکل خاصی وجود نخواهد داشت.

برد کولر گازی چه وظایفی برعهده دارد؟

وظایف برد کولر گازی شارپ به عنوان مغز کنترل کننده این وسیله سرمایشی را میتوان در موارد زیر خلاصه کرد:

 • خاموش و روشن کردن فن بیرونی کولر
 • تغییر فصل کولر گازی
 • روشن و خاموش کردن فن داخلی
 • روشن و خاموش کردن دستگاه
 • روشن کردن یا استارت کمپرسور کولر گازی
 • نشانه های سوختن و خرابی برد کولر گازی

مهمترین نشانه های خرابی برد کولر گازی شامل موارد زیر میگردد:

 • روشن نشدن کولر
 • اتصالی برق
 • استارت نشدن کمپرسور کولر گازی
 • روشن نشدن کولر با ریموت کنترل
 • روشن نشدن فن کولر گازی

هر یک از این نشانه ها و موارد مشابه میتواند موردی باشد که به خرابی برد کولر گازی شک کرده و آن را معاینه کنیم.

علل خرابی برد کولر گازی شارپ

اکنون که با نشانه های خرابی برد کولر گازی آشنا شدیم بهتر است علل خرابی این بخش را نیز مرور نماییم. علایمی که یک کارشناس مجرب با مشاهده آنها میتواند بروز خرابی در برد کولر را حدس بزند.

این دلایل بصورت فهرست وار به شرح زیر هستند:

 • سوختن برد در اثر نوسانات برق
 • اتصال اشتباه سیم های رابط کندانسور و پنل
 • استفاده از کابل نامناسب
 • آمپر کشیدن کولر گازی
 • سرویس نشدن کولر

سرویس نشدن کولر در زمان مناسب!

در صورتی که کولر گازی شما دارای علائم فوق باشد، لازم است تا فورا نسبت به سرویس و تعمیرات کولر گازی در بخش مربوطه اقدام شود. پیش از آن که خرابی به سایر بخش ها سرایت کرده و کولر را از کار بیاندازد. شما نیز میتوانید ضمن تماس با نمایندگی کولر گازی شارپ مشکلات احتمالی را با آنها در میان گذاشته و از مشاوره و خدمات این مراکز بهره مند شوید.

5/5 - (2 امتیاز)

😍 صبر کن ! صبرکن ! مشاوره رایگانم داریم ! اگه مشکلت حل نشد با 62948 (021) تماس بگیر 😍

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.