جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر پرینتر شارپ

برای تعمیر پرینتر شارپ و رفع تمامی ایرادات و معایب عملکردی آن، می توانید از نمایندگی شارپ مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید. تمامی خدمات تعمیرات پرینتر شارپ با گارانتی انجام می شود.. آشنایی با نکاتی در خصوص نحوه سرویس و تعمیرات شارپ و مشکلات رایج آن، به شما کمک می کند ضمن تشخیص سریع مشکل از اقدامات اشتباه پرهیز نمایید.
همکاران ما برای تعمیر پرینتر شارپ، اول دستگاه را عیب یابی می کنند تا بدانند ایراد دقیقا مربوط به کدام بخش است. سپس قطعات آسیب دیده را ترمیم یا تعویض کرده و در صورت نیاز، کارتریج را شارژ یا تعویض می نمایند. به این ترتیب مشکلات عملکردی دستگاه برطرف شده و می توانید بدون ایراد از آن استفاده کنید. برای آشنایی با نحوه تعمیرات پرینتر sharp، در ادامه مطلب همراه ما باشید.

خدمات تعمیر پرینتر شارپ پشتیبانی 24 ساعته

تعمیر پرینتر شارپ در محل

خدمات تعمیر پرینتر شارپ در محل مورد نظر کاربر ارائه میشود. حمل و نقل پرینتر به واسطه ابعاد بزرگ و وزن بالا، بسیار دشوار میباشد؛ از این رو نمایندگی پرینتر شارپ سرویسی تحت عنوان تعمیر پرینتر sharp در محل را به جهت رفاه حال مشتریان، ارائه مینماید. 

روند کاری در این سرویس به این صورت است که کاربر با یکی از شعب نمایندگی پرینتر شارپ تماس گرفته و درخواست خود را ثبت مینماید؛ پس از هماهنگی های لازم، تکنسین های این نمایندگی به همراه تجهیزات، ابزارآلات کامل و آرشیوی از قطعات فابریک پرینتر به محل ثبت شده توسط مشتری، اعزام میشوند. کیفیت در تعمیرات چاپگر شارپ در محل هیچ گونه تفاوتی با تعمیر این دستگاه در کارگاه های نمایندگی ندارد. کاربران میتوانند با خیالی آسوده از کیفیت خدمات، از تسهیلات صورت گرفته در این مرکز بهره مند شوند.

هزینه تعمیرات پرینتر شارپ

قیمت تعمیرات چاپگر، بستگی به این دارد که کدام قطعات و به چه اندازه ای آسیب دیده اند. ترمیم قطعات، بسیار کم هزینه تر از تعویض آنهاست، چون قیمت قطعات اورجینال بالا بوده و باید قیمت آن را نیز در هزینه نهایی محاسبه کرد. البته گاهی مشکل پرینتر با یک سری اقدامات ساده و ابتدایی برطرف می شود و اصلا نیازی به ترمیم یا جایگزین کردن قطعات نیست. کارشناسان تعمیر پرینتر شارپ، چاپگر را بررسی و عیب یابی کرده و ضمن برآورد اولیه قیمت تعمیر، آن را به شما اعلام می کنند. دقت کنید که مبلغ اعلام شده، تقریبی است و امکان تغییر آن در پایان عملیات تعمیر وجود دارد.

خدمات تعمیر چاپگر شارپ

اقداماتی همچون تعمیر کاغذکش، تعمیر و تعویض فیوزینگ، ترمیم کارتریج آسیب دیده، تعویض هد، تمیز کردن و تعویض درام، تعمیر داکتر بلید، ترمیم وایپر بلید، تعمیر مین برد، تعمیرات برد پاور، ترمیم تخصصی اپتیک، تعمیرات سنسور، تعویض خازن های معیوب، شارژ کارتریج، ترمیم لیزر، تعمیرات تخصصی یونیت ها، تعویض دولوپر، تعمیرات در محل، بخشی از مهم ترین خدمات تعمیر پرینتر شارپ هستند. مرکز سخت افزار ایران، این سرویس ها را با ضمانت نامه معتبر همراه می کند و اصالت و کیفیت قطعات نیز تضمین شده است.

شارژ کارتریج پرینتر شارپ

کارتریج یا تونر همان منبع تأمین رنگ در چاپگرها میباشد. بسته به نوع دستگاه چاپ، تعداد تونر و رنگ موجود در آنها متفاوت است. دوره زمانی شارژ کارتریج معمولا 6 ماه است. پرینتر های نسل جدید  شارپ دارای تکنولوژی‌هایی هستند که در صورت اتمام کارتریج، پیغامی جهت تعویض کارتریج به شما نمایش می‌دهند؛ اما پرینترهای قدیمی، نمایشگر نداشته و برای تشخیص این زمان، باید به کیفیت برگه های چاپ شده دستگاه توجه کنید.

 اگر مشاهده کردید که برگه‌های چاپ شده کیفیت روز اول را ندارند و کیفیت چاپ یکنواخت نیست، زمان تعویض و یا شارژ کارتریج فرا رسیده است. شیوه صحیح باز و بسته کردن کارتریج و داشتن تجهیزات لازم جهت انجام این کار دو عامل مهم در شارژ کارتریج پرینتر شارپ هستند. در ارتباط با شارژ کارتریج پرینتر شارپ، باید توجه داشت که حتماً پس از اتمام تونر موجود در پرینتر، جهت شارژ اقدام کرده و این کار را به تأخیر نیاندازید؛ چرا که این تاخیر میتواند آسیب های جدی را به دستگاه وارد کند و تعمیر پرینتر شارپ را با مشکل مواجه کند.

تعمیر درام پرینتر شارپ

درام قطعه ای مهم و کلیدی در پرینتر است که نقشی حائز اهمیت در فرایند پرینت دارد. اختلال در درام معمولا خود را با پایین آوردن کیفیت اسناد چاپ شده نشان میدهد. ایجاد خطوط و خراش های پررنگ در برگه های خروجی از مهم ترین نشانه های مستهلک شدن درام هستند. 

کارشناسان حوزه تعمیر، معمولا تعویض درام را بر تعمیر آن ترجیح میدهند؛ مگر اینکه خرابی در این قطعه بسیار ساده و سطحی باشد. در هر حال نشانه هایی وجود دارد که با مشاهده آنها می توان اقدامات لازم جهت تعویض یا تعمیر درام پرینتر شارپ را آغاز کرد. سرویس‌های تخصصی مرتبط با این قطعه نیز از طریق تماس با کارشناسان ما در مرکز تعمیر پرینتر شارپ قابل دریافت است.

تعمیر مگنت پرینتر شارپ

مگنت پرینتر شارپ یکی از قطعات قابل تعویض بکاررفته در این دستگاه است که وظیفه باردار کردن تونر پرینتر را برعهده دارد. اگر کارتریج پرینترهای لیزری در معرض رطوبت قرار گیرند تونر درون آنها آسیب دیده و در این مواقع پودر داخل کارتریج، پس از مدتی کاملاً خشک می‌شود.

این امر سبب می‌گردد تا قطعات داخلی کارتریج از قبیل چرخ دنده‌ها، اتصالات، فوم رول، مگنت و نهایتاً درام از حرکت ایستاده و اصطلاحاً قفل شوند. این اختلال تا حدی عمیق است که عملکرد کلی پرینتر را تحت تاثیر قرار داده و منجر به از کار افتادن کامل پرینتر میشود. کارشناسان ما در مرکز تعمیر پرینتر شارپ پس از بررسی دقیق دستگاه و طی فرآیندهای عیب یابی، سطح خرابی مگنت را مشخص کرده و بسته به میزان خرابی، اقدام به تعمیر پرینتر شارپ می نمایند.

تعمیر غلطک پرینتر شارپ

غلطک در پرینتر وظیفه هدایت کاغذ به درون پرینتر را به عهده دارد. در صورت بروز اختلال در این قطعه، مسیر کاغذ در پرینتر مشخص نخواهد بود و در نتیجه فرایند پرینت صورت نخواهد گرفت. کشیده شدن یا جمع شدن کاغذ از مهم ترین نشانه های بروز نقص فنی در غلطک پرینتر هستند.

غلطک یکی از قطعات قابل تعویض در پرینتر است اما توصیه میکنیم پیش از اقدام به تعویض و یا تعمیر غلطک پرینتر این بخش از دستگاه با دقت و احتیاط بررسی گردد.

چرا که اشکال پیش آمده در این بخش غالباً به دلیل وجود یک شی خارجی و گیر کردن آن میان محورهای غلطک است و با اندک دستکاری مرتفع می‌گردد. تعمیر غلطک بخشی از تعمیر پرینتر شارپ است که با سرویس های دوره ای قابل پیشگیری میباشد.

مشکلات رایج و عیب یابی پرینتر sharp

چاپ سفید برگه

یکی از مشکلاتی که در پرینترهای شارپ و دیگر برندها مشاهده می شود، چاپ برگه سفید است. اگر پس از پرینت چند برگه، یک کاغذ سفید از چاپگر تحویل می گیرید، احتمالا این مسئله مربوط به تنظیمات دستگاه بوده و ایراد یا آسیب دیدگی تلقی نمی شود. 

بسیاری از پرینترها قابلیتی دارند که در صورت فعال بودن آن، پس از چاپ هر برگه یک کاغذ سفید بیرون می آید تا دسته های کاغذ از یکدیگر جدا شوند. پس اول تنظیمات را بررسی کنید و اگر مشکل خاصی نبود، از یک تعمیرکار برای عیب یابی و تعمیر پرینتر شارپ، کمک بگیرید.

چاپ کمرنگ

اگر پرینتر شما محتوا را کمرنگ چاپ می کند، یعنی حجم یا کیفیت مواد مصرفی آن پایین است. البته گاهی احتمال خرابی درام یا آلودگی آن هم وجود دارد. حتی آلودگی مگنت و بلید مگنت و سلامت فیوزینگ هم جزو مواردی هستند که به سادگی موجب افت رنگ و کیفیت چاپ می شوند. برای تعمیر پرینتر شارپ در این شرایط، باید تمامی بخش های ذکر شده بررسی شوند. شارژ کارتریج، تعویض درام و پاکسازی مگنت و بلید، اقداماتی هستند که به رفع مشکل کمک می کنند.

چاپ کمرنگ در پرینتر شارپ

کار نکردن پرینتر

کار نکردن پرینتر، معمولا با روشن بودن چراغ erorr همراه است و نشان می دهد که یک مشکل جدی در دستگاه ایجاد شده است. البته مشکلاتی مثل چینش اشتباه کاغذ هم مانع از کار کردن پرینتر می شوند.

همچنین باید اطمینان پیدا کنید که کارتریج پر است و به درستی در جایش نصب شده است. گاهی هم هیچ مشکل جدی وجود ندارد و علت کار نکردن پرینتر شارپ و سایر برندها، به هم ریختن تنظیمات است. تکنسین های تعمیرات پرینتر شارپ، برای رفع این مشکل، بخش های مختلف را بررسی کرده و در صورت نیاز، قطعات آسیب دیده را ترمیم یا تعویض می کنند.

گیر کردن کاغذ در پرینتر

کار نکردن پرینتر هم مشکل دیگری است که برخی از کاربران با آن مواجه می شوند. این مسئله هم دلایل مختلفی دارد و باید به صورت تخصصی بررسی شود. در بیشتر موارد، چینش نادرست برگه ها در چاپگر، موجب گیر کردن آنها در دستگاه می شود.

البته احتمال خرابی کاغذ کش یا غلطک هم مسئله دیگری است که نباید از آن غافل شد. کاغذهای مچاله شده، تا خورده و دارای سنجاق منگنه هم در پرینتر گیر کرده و ایجاد دردسر می کنند. برای تعمیر پرینتر شارپ با این مشکل، بهتر است اول وضعیت برگه را اصلاح کرده و سپس، از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

چرا نمایندگی پرینتر شارپ را انتخاب کنیم ؟

در این بخش قصد داریم سوال مطرح شده در عنوان را به صورت معکوس پاسخ دهیم تا با خدمات ارائه شده در نمایندگی پرینتر شارپ بیشتر آشنا شوید و بتوانید این مجموعه را با سایر مراکز تعمیری مقایسه کنید. نمایندگی تعمیر پرینتر شارپ از تکنسین های بی تجربه و کارآموز برای تعمیر دستگاه شما استفاده نمیکند(برخی مراکز برای سود مالی بیشتر و پایین آوردن هزینه خود از افراد کارآموز در سرویس های تعمیری خود استفاده میکنند.) 

تجهیزات و ابزارآلات این مرکز فرسوده و از کار افتاده نیستند (مراکز نا معتبر با استفاده از تجهیزات از کار افتاده اقدام به تعمیر چاپگر شارپ میکنند که منجر به بروز نقص فنی در پرینتر میشود). نمایندگی پرینتر شارپ از ارائه گارانتی به مشتری امتناعی ندارد (برای کاربران بسیار پیش آمده است که مراکز تعمیری نامعتبر به دلیل عدم اطمینان از متد تعمیری خود، از ارائه گارانتی به مشتری خودداری مینمایند). 

ادامه این مقایسه را به شما می سپاریم، چرا که با یک بار مراجعه به نمایندگی پرینتر شارپ مرکز سخت افزار ایران کیفیت خدمات را از نزدیک لمس خواهید کرد.

4.7/5 - (4 امتیاز)

😍 صبر کن ! صبرکن ! مشاوره رایگانم داریم ! اگه مشکلت حل نشد با 62948 (021) تماس بگیر 😍

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.