جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر کاغذکش کپی شارپ

کاغذکش یکی از مهم ترین قطعات دستگاه کپی است که عملیات ورود و خروج برگه را هدایت و کنترل می کند. بخش های مختلف کاغذکش با همکاری یکدیگر تعیین می کنند که برگه با چه سرعتی وارد دستگاه شده و یا از آن خارج شود. تعمیر کاغذکش دستگاه کپی زمانی انجام می شود که این قطعه یا بخش های مختلف آن به هر دلیلی دچار ایراد شوند. در این صورت کاغذ وارد دستگاه نشده و یا به درستی از آن خارج نمی شود. بدیهی است که در چنین شرایطی، روند کار فتوکپی مختل شده و نیاز به تعمیر تخصصی آن می باشد.

نکته ای که در زمینه تعمیرات این قطعه وجود دارد، این است که تعمیرات آن باید توسط افراد ماهر و با تجربه انجام شود. اگر تعمیرکار مهارت کافی در این زمینه نداشته باشد، ممکن است با یک خطای کوچک موجب شکستن کاغذکش شود. ما در ادامه مطلب پیش رو نکاتی را پیرامون تعمیر کاغذکش کپی شارپ به شما ارائه می دهیم. در صورت نیاز به خدمات تخصصی تر می توانید با نمایندگی مجاز شارپ IHC در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

تعمیر کاغذکش کپی شارپ

تعمیر کاغذکش دستگاه کپی چه موقع ضروری می شود؟

همانطور که اشاره کردیم، کاغذکش مسئول ورود و خروج برگه در دستگاه کپی و پرینتر است. بنابراین خرابی آن مشکلاتی را در روند حرکت برگه ها ایجاد می کند. گاهی کاغذ به دستگاه فتوکپی وارد نشده و گیر می کند و یا اینکه علی رغم پایان یافتن عملیات چاپ، برگه بیرون نمی آید. در این صورت نیاز به تعمیر کاغذکش کپی شارپ می باشد. همچنین یکی از موارد تعمیر این قطعه زمانی است که برگه در ورودی کاغذ کش گیر کرده و وارد دستگاه نمی شود. گیر کردن کاغذ در خروجی این قطعه هم مشکلی است که کاربران بعضا با آن مواجه شده و موجب مختل شدن کارشان می گردد.

گیر کردن کاغذ در فیدر مرحله ۱ ADF، دیگر موردی است تعمیرات کاغذکش یا حتی تعویض آن را ضروری می سازد. کاغذکش که بعضا با عنوان پیکاپ رولر هم شناخته می شود، یک بخش دیگر تحت عنوان بلت کاغذ کش هم دارد که گاهی برگه در زیر آن گیر می کند. ایجاد صدای ناهنجار در هنگام کشیدن کاغذ،  کرکره ای و چروک شدن برگه در ADF، سرعت کم حرکت برگه در فیدر کاغذ کش و باز شدن درب ADF دیگر مشکلاتی هستند که بر اثر خرابی کاغذکش بروز پیدا می کنند. خوشبختانه تعمیر کاغذکش دستگاه کپی شارپ یا سایر برندها برای تعمیرکاران حرفه ای چندان سخت نیست و به ندرت نیاز به تعویض این قطعه می باشد.

نحوه تعمیر کاغذکش دستگاه کپی شارپ

پیش تر اشاره کردیم که کاغذکش فتوکپی در بیشتر موارد قابل تعمیر است. تکنسین برای تعمیر کاغذکش کپی شارپ ، اول این قطعه و بخش های مختلف آن را به دقت وارسی می کند. سپس اجزاء آسیب دیده ترمیم و در صورت نیاز، تعویض می گردند. پس از آن با چاپ یک برگه، عملکرد کاغذکش چک شده و اطمینان حاصل می شود که به طور کامل ترمیم شده است. اولویت کاری همکاران ما در نمایندگی شارپ، بر تعمیر کاغذکش است.

با این حال گاهی کاغذکش یا بخش های مختلف آن می شکنند یا به هر دلیل دیگری امکان تعمیر آنها وجود ندارد. در این صورت نیاز به تعویض کاغذکش دستگاه کپی شارپ می باشد. کاغذکش هم مثل سایر قطعات دستگاه کپی باید اصل باشد. در غیر این صورت، کیفیت لازم را ارائه نداده و پس از مدتی مجددا از کار می افتد. برای این که فرایند تعمیر کاغذکش دستگاه کپی شارپ و تعویض این قطعه به درستی انجام شده و منجر به رفع مشکلات دستگاه شود، تیم تعمیرات نمایندگی sharp تنها از قطعات اصل و اورجینال استفاده می کنند.

تعمیر کاغذکش دستگاه کپی در محل

اگر کاغذکش دستگاه کپی شما دچار ایراد شده و به هر دلیلی قادر به مراجعه به تعمیرگاه برای رفع این مشکل نیستید، کافی است با نمایندگی مجاز شارپ در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید. تعمیر کاغذکش دستگاه کپی در محل، یکی از خدماتی است که نمایندگی تعمیرات فتوکپی شارپ به دارندگان این دستگاه ارائه می دهد. پس از تماس شما، همکاران ما اطلاعاتی مثل مشکل دستگاه و مدل آن را از شما می پرسند.

سپس آدرس شما را می گیرند تا در اولین فرصت، تیم تعمیرات کپی شارپ در محل را به محل مورد نظر شما اعزام نمایند. تعمیرکاری که به محل کار یا منزل شما می آید، تمامی تجهیزات مورد نیاز را به همراه دارد و نیازی نیست برای تهیه ابزار به زحمت بیفتید. تکنسین بعد از بررسی کامل کاغذکش، این قطعه را تعمیر یا تعویض کرده و بدین طریق، مشکل یا مشکلات موجود را برطرف می کند.

4.5/5 - (2 امتیاز)

😍 صبر کن ! صبرکن ! مشاوره رایگانم داریم ! اگه مشکلت حل نشد با 62948 (021) تماس بگیر 😍

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.