جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر غلطک پرینتر شارپ

خرابی غلطک پرینتر از آن دست اشکالاتی است که امکان بروز آن در تمامی پرینترها از هر نوع و برندی وجود دارد. در صورتی که متوجه بروز چنین اشکالی در دستگاه خود شده اید می توانید با مراجعه به مراکز معتبر تعمیر پرینتر شارپ، نسبت به تعمیر غلطک پرینتر خود اقدام نمایید. در صورتی که امکان حضور در تعمیرگاه را ندارید می توانید از سرویس تعمیر در محل شارپ استفاده نمایید.

برای استفاده از این سرویس تنها کافی است با یک تماس با مرکز خدمات شارپ درخواست سرویس در محل خود را ثبت کنید. پس از ثبت درخواست شما، کارشناسان ما خود در محل مورد نظر حضور یافته و اقدامات مورد نیاز جهت تعمیر و تعویض پرینتر شارپ را در محل شما انجام می دهند. تمامی سرویس های مرتبط با این دستگاه از جمله تعمیر کاغذکش پرینتر شارپ، به سبب اطمینان از عملکرد کارشناسان به همراه گارانتی ارائه می گردد.

تعمیر غلطک پرینتر شارپ

نحوه تعمیر غلطک پرینتر شارپ

به طور کلی قسمت های مرتبط با هدایت کاغذ، که در چاپگرها وجود دارند، از دو محور تشکیل می‌شود. یکی از این محورها با چرخ دنده به موتور وصل است و دیگری توسط یک فنر و یا فنرهای نرم روی محور دیگر سوار شده است. روی هر دو محور غلطک های گرد قرار دارد که روی همدیگر سوار شده‌اند. زمانی که موتور محور اصلی را می چرخاند، غلطکی که روی غلطک دیگر قرار گرفته است، می چرخد.

زمانی که کاغذ به وسط این دو محور می رسد توسط غلطک های دو محور به جلو هدایت می‌شود. این عمل توسط چندین قسمت مستقل تا خروج کاغذ از چاپگر ادامه پیدا می کند.  حال اگر اشکالی وجود داشته باشد (اشکالی نظیر  استفاده از کاغذ پاره شده، وجود جسم خارجی بین محورهای کاغذکش، استفاده از کاغذ نامناسب و غیراستاندارد و …) عملیات کاغذکشی توسط محورها به خوبی انجام نخواهد شد و باید نسبت به تعمیر غلطک پرینتر شارپ اقدام کنید.

پیشگیری از خرابی غلطک های پرینتر شارپ

شرکت های سازنده همیشه نکاتی را در دفترچه دستگاه ذکر می کنند که توجه به آن ها و رعایت کردنشان، احتمال خراب شدن دستگاه و نیاز به تعمیر کاغذکش پرینتر را به حداقل می رساند. در ارتباط با غلطک های پرینتر شارپ نیز نکاتی وجود دارد که در صورت توجه به آن ها، احتمال خرابی این بخش از دستگاه و نیاز به تعمیر غلطک پرینتر به کمترین میزان ممکن می رسد. برای مثال، یکی از نکات ذکر شده آن است که این بخش از دستگاه همیشه خالی از گرد و غبار و تمیز باشد.

با تمیز کردن غلطک های پرینتر sharp علاوه بر بالا بردن طول عمر پرینتر و همچنین حفظ کیفیت بالای آن، از عواملی مانند کشیده شدن کاغذ، جمع شدن و گیر کردن کاغذ به شدت پیشگیری خواهد شد. در صورتی که روش این کار را بلد نیستید می توانید با مراجعه به ادامه مقاله آموزش های لازم را دریافت نمایید. کارشناسان ما در واحد تخصصی تعمیر کاغذکش پرینتر شارپ، به زبانی ساده روش تمیز کردن این بخش از دستگاه را به شما آموزش داده اند. دلایل چاپ نکردن پرینتر چیست این مطلب را هم بخوانید.

تمیز کردن غلطک های پرینتر شارپ

  • برای شروع لازم است که پرینتر خود را خاموش نمایید.
  • پس از خاموش کردن پرینتر، جهت دسترسی به اجزای داخلی چاپگر، باید درب یا قاب پرینتر را باز کنید.
  • در این مرحله از تعمیر غلطک پرینتر باید اگر روی سینی کاغذ، کاغذی وجود دارد آن‌ ها را خارج نمایید.
  • برای تمیز کردن غلطک های پرینتر شارپ به یک پارچه بدون پرز( مانند دستمال تمیز کردن عینک) نیاز دارید و بهتر است آن را مرطوب کنید.
  • پارچه را در یک دست و بر روی غلطک نگاه دارید و با دست دیگر خود به آرامی غلطک را چرخانده و تمیز کنید.
  • آخرین مرحله در تعمیر کاغذکش پرینتر شارپ این است که پس از تمیز کردن تمامی نقاط غلطک، تمامی درهای باز شده را ببندید. کاغذها را سر جای خود قرار دهید و مجدد پرینتر خود را به برق زده و روشن کنید.
  • با اتمام مراحل تمیز کردن غلطک های پرینتر، جهت اطمینان از درستی این کار، چندین برگ پرینت آزمایشی بگیرید.

درصورتی که کاغذها به درستی کشیده شوند، مشخص می شود که غلطک های پرینتر شارپ به خوبی تمیز شده و دیگر نیازی به طی مراحل بیشتر برای تعمیر غلطک پرینتر شارپ نیست، اما در غیر اینصورت باید یک بار دیگر نیز غلطک ها را پاکسازی کنید.

نکته مهم در تمیز کردن غلطک پرینتر

در حین پاکسازی غلطک ها، از اسپری کردن مستقیم مواد شوینده و پاک کننده بر روی غلطک های پرینتر شارپ و سایر قطعات داخلی دستگاه جدا خودداری نمایید. به جای این کار باید از پارچه بدون پرز، نم دار و تمیز استفاده نمایید.

تعویض غلطک پرینتر sharp

در صورتی که خرابی‌های پیش آمده در غلطک پرینتر شارپ بالا باشد، احتمالا گردگیری و تمیز کردن غلطک نتیجه‌ای نخواهد داشت. در این صورت باید غلطک پرینتر را تعویض کنید. با این وجود قبل از هرگونه اقدامی برای تعویض و تعمیر غلطک پرینتر، توصیه می‌شود که این بخش از دستگاه را با دقت و احتیاط بررسی نمایید؛

چرا که اشکال پیش آمده در غلطک پرینتر، غالباً به دلیل وجود یک شی خارجی و گیر کردن آن میان محورها است و با اندک دستکاری برطرف خواهد شد. برای مثال استفاده از کاغذ پاره شده، وجود جسم خارجی بین محورهای کاغذکش، استفاده از کاغذ نامناسب و غیراستاندارد و غیره سبب بروز اشکال در غلطک پرینتر شده و باعث می شود عملیات کاغذکشی توسط محورها به خوبی انجام نشود.

پس از بررسی مواردی که در بالا توضیح داده شد، اگر مطمئن شدید که اشکال پیش آمده ناشی از خرابی خود غلطک است، می‌توانید جهت تعمیر غلطک های پرینتر اقدام نمایید. در این مراکز خدمات تعمیراتی دیگر مربوط به پرینترهای شارپ نظیر تعمیر مین برد دستگاه کپی شارپ، شارژ کارتریج کپی شارپ، تعمیر درام پرینتر شارپ و دیگر خدمات نیز با کیفیت بالا انجام می شود.

4.5/5 - (2 امتیاز)

😍 صبر کن ! صبرکن ! مشاوره رایگانم داریم ! اگه مشکلت حل نشد با 62948 (021) تماس بگیر 😍

اشتراک گذاری