اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

نحوه کپی پشت و رو با دستگاه کپی شارپ

یکی از کاربردی‌ترین آپشن‌ها در دستگاه‌های فتوکپی جدید که همه کاربران را شیفته خودش کرده است، قابلیت کپی پشت و رو است. درواقع این قابلیت موجب صرفه‌جویی در زمان کاربر می‌شود چراکه دیگر نیازی به دخالت و نظارت خود کاربر ندارد. امروزه تمام دستگاه‌های کپی جدید دارای قابلیت کپی پشت و رو هستند و یکی از این دستگاه‌ها، دستگاه فتوکپی شارپ است.

رایج‌ترین سوالی که کاربران دستگاه کپی شارپ از تکنسین‌های نمایندگی شارپ می‌پرسند، نحوه کپی پشت و رو با دستگاه کپی شارپ است. به همین دلیل قرار است در این مطلب طریقه کپی گرفتن پشت و رو با دستگاه کپی شارپ را به کاربران این دستگاه آموزش دهیم. جهت مطالعه ی ادامه ی مطلب با کارشناسان تعمیر فتوکپی شارپ همراه شوید.  

نحوه کپی پشت و رو با دستگاه کپی شارپ

آموزش گرفتن کپی پشت و رو

در دستگاه‌های قدیمی شارپ (فاقد قابلیت کپی دوروی اتوماتیک)

متاسفانه همه دستگاه‌های کپی شارپ از قابلیت کپی پشت و رو به صورت خودکار برخوردار نیستند به گونه‌ای که مدل‌های قدیمی این دستگاه فاقد این ویژگی هستند اما مدل‌های جدید همه دارای قابلیت کپی دوروی اتوماتیک هستند. همانطور که می‌دانید نحوه کپی پشت و رو با دستگاه کپی شارپ قدیمی که فاقد چنین قابلیتی است به این شکل می‌باشد که ابتدا باید سند اول را بر روی شیشه دستگاه فتوکپی گذاشته و سپس برگه را درون سینی کاغذ قرار دهید.

پس از اینکه کپی انجام شد و برگه از دستگاه خارج شد باید سند دیگر را در دستگاه قرار دهید. اکنون باید برگه‌ای که یک طرف آن کپی شده است را به صورت برعکس درون سینی کاغذ قرار دهید. زمانی که پروسه کپی در طرف دیگر کاغذ آغاز شد، تصویر سند دوم بر روی طرف سفید کاغذ چاپ می‌شود. البته این کار خیلی دردسر دارد چراکه ممکن است طرف دوم کاغذ به صورت وارونه کپی گرفته شود. علاوه‌بر این باید زمان زیادی را برای پشت و رو کردن کاغذ صرف کنید.

در دستگاه‌های جدید شارپ (دارای قابلیت کپی دوروی اتوماتیک)

همانطور که اشاره کردیم دستگاه‌های جدید شارپ دارای قابلیت کپی دوروی اتوماتیک هستند. نحوه کپی پشت و رو با دستگاه کپی شارپ در مدل‌های جدید به این شکل است که ابتدا باید سند چاپی مورد نظرتان را آماده کنید. سپس درب ADF را باز کنید و سند مورد نظرتان را رو به پایین روی خط کش شیشه تنظیم کنید. حالا درب ADF را ببندید و دکمه کپی پشت و رو را در نمایشگر دستگاه کپی لمس کنید. سپس باید نوع برگه‌ها را در دستگاه کپی شارپ تعریف کرده و تعداد سری کپی را انتخاب کنید. درنهایت دکمه استارت را بزنید، سند را بردارید و سند بعدی را در دستگاه قرار داده و مجددا دکمه استارت را بزنید. حالا گزینه Read-End را انتخاب کنید تا عملیات کپی آغاز شود. برای آگاهی از نحوه تغییر سایز کاغذ در دستگاه کپی  به این مطلب مراجعه کنید.

نمایندگی مجاز شارپ

اکثر کاربران دستگاه‌های فتوکپی شارپ از این مسئله گلایه می‌کنند که در مراجعه به مراکز نامعتبر و غیر مجاز برای تعمیر دستگاه کپی شارپ به مشکل خورده‌اند به گونه‌ای که دستگاه کپی آن‌ها به درستی تعمیر نشده است. حتی گاهی اوقات خراب‌تر هم شده است. با این وجود به تمامی کاربران دستگاه‌های کپی شارپ پیشنهاد می‌کنیم که برای جهت تعمیرات تخصصی این دستگاه و رفع مشکلات آن به بهترین شکل ممکن با نمایندگی مجاز شارپ تماس بگیرند. کارشناسان نمایندگی مجاز شارپ جهت ارائه خدمات تعمیر این دستگاه کپی به محل مورد نظر مراجعه می‌کنند از این‌رو در زمان و هزینه کاربر به صورت چشم‌گیری صرفه‌جویی می‌شود. البته نمایندگی مجاز شارپ علاوه‌بر ارائه خدمات تعمیرات تخصصی دستگاه کپی شارپ، خدمات فروش و پس از فروش انواع مدل‌های دستگاه کپی شارپ را به کاربران ارائه می‌دهد.

اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =