جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

آموزش گام به گام نصب پرینتر شارپ در ویندوز

امروزه چاپگرها یکی از دستگاه های پرکابرد در شرکت ها و حتی منازل هستند. برای استفاده از این چاپگرها باید آن ها را در سیستم کامپیوتر نصب کنید تا بتوانید به راحتی فایل های مورد نظر خود را از کامپیوتر به پرینتر منتقل کرده و پرینت بگیرید. با وجود ساده بودن مراحل نصب پرینتر شارپ در ویندوز این کار ممکن است برای بسیاری از کاربران چالش برانگیز باشد.

در این مقاله سعی کرده ایم یک راهنمای جامع و کامل برای آموزش تمام مراحل نصب چاپگر شارپ در ویندوز را برای کاربران فراهم آوریم. پس اگر شما نیز در محل کار یا منزل خود نیاز به استفاده از پرینتر دارید این مقاله به شما برای نصب و راه اندازی آن در سیستم عامل ویندوز کمک می کند.

آموزش نصب پرینتر شارپ در ویندوز

با وجود آن که برای استفاده از پرینترها باید آن ها را در کامپیوتر نصب کرد اما بسیاری از کاربرانی که از پرینترها در منزل یا محل کار خود استفاده می کنند از پیچیدگی نصب چاپگر شارپ در ویندوز شکایت دارند. اگر شما نیز با این مشکل مواجه هستید این مقاله برای شما نوشته شده است تا با آموزش گام به گام این روند را برایتان ساده کند.

در این مقاله ما به بررسی نحوه نصب پرینتر sharp در ویندوزهای مختلف شامل ویندوز 7، ویندوز 8 و ویندوز 10 می پردازیم و طی ارائه نکاتی کاربردی نصب پرینتر شارپ در ویندوز را به صورت آسان برای شما بیان می کنیم. باید توجه داشته باشید از آن جا که نصب پرینتر در سیستم عامل مکینتاش کمی متفاوت از ویندوز است در این مقاله نحوه نصب چاپگر در سیستم عامل مکینتاش بیان نشده است. دلایل چاپ نکردن پرینتر شارپ چیست این مطلب را بخوانید.

نحوه نصب پرینتر شارپ در ویندوز 7

با وجود آن که ویندوز 7 نسبت به دو ویندوز دیگر قدیمی تر است اما هنوز هم یکی از پر استفاده ترین ویندوزها است و کاربران فراوانی از آن بر روی کامپیوترهای خانگی یا لپ تاپشان استفاده می کنند. بنابراین بیان مراحل نصب پرینتر sharp در ویندوز 7 نیز یکی از مواردی است که حتما باید بیان شود. برای نصب پرینتر شارپ در ویندوز 7 مراحل زیر را با دقت پیش بروید.

نصب پرینتر شارپ در ویندوز
  1. اولین مرحله در این قسمت این است که پرینتر خود را روشن کرده و آن را به سیستم لپ تاپ یا کامپیوترتان وصل کنید.
  2. در مرحل بعد از نصب چاپگر در ویندوز 7 باید سی دی درایور دستگاه را در کامپیوتر قرار دهید تا خوانده شود.
  3. اگر دیسک به طور خودکار خوانده نشد می توانید به منوی استارت در کامپیوتر خود رفته، از آن جا گزینه Devices and printers را انتخاب کنید و سپس Add a printer را انتخاب کنید.
نحوه نصب پرینتر شارپ در ویندوز

4. در مرحله شماره 3 اگر در قسمت add a printer نتوانستید پرینتر مورد نظر خود را پیدا کنید گزینه add a local printer را انتخاب کنید. این مورد برای نصب پرینتر غیر شبکه کاربرد دارد. اما اگر قصد نصب پرینتر شبکه را دارید باید به مرحله 5 بروید.

5. در بسیاری شرکت ها و منازل پرینتر را شبکه می کنند تا چندین نفر کاربر بتوانند به طور همزمان به پرینتر وصل شوند. در مرحله بعدی نصب پرینتر شارپ در ویندوز 7 برای شبکه کردن پرینتر این است که گزینه add a network wireless or Bluetooth printer را انتخاب کنید و سپس گزینه Next را بزنید. در این مورد شما می توانید برای نصب دستگاه از طریق بلوتوث یا شبکه وایرلس اقدام کنید.

آموزش نحوه نصب پرینتر شارپ در ویندوز 7

6. حال باید در صفحه ای که باز شده مدل و برند پرینتر خود را پیدا کرده و آن را انتخاب نمایید. سپس گزینه next را بزنید.

7. حال مراحل نصب چاپگر شارپ در ویندوز 7 انجام شده و شما می توانید به راحتی برای انجام کارهایتان از آن استفاده کنید.

8. Start >> devices and printers >> add a printer / add a local printer >> add a network wireless or Bluetooth printer >> next >> next

مراحل نصب چاپگر شارپ در ویندوز 8

با وجود آن که ویندوز 8 نسبت به دو مدل دیگر ویندوز کاربران کمتری دارد اما بسیار مهم است که مراحل نصب پرینتر شارپ در ویندوز 8 نیز بیان شده و نیازهای این دسته از کاربران نیز برطرف شود. در ادامه مراحل نصب چاپگر شارپ در ویندوز 8 به صورت کامل و با جزئیات آورده شده است.

  1. در اولین مرحله برای نصب پرینتر sharp در ویندوز 8 ابتدا برای مشخص شدن قسمت settings باید همزمان دکمه c و windows را با هم فشار دهید تا بخش تنظیمات مشخص شود.
  2. حال برای اینکه از نصب پرینتر در کامپیوتر مطمئن شوید کافی است گزینه PC & Devices را انتخاب کنید و پرینتر را چک کنید.

3. در مرحله بعدی از نصب پرینتر شارپ در ویندوز 8 باید نسبت به نصب پرینتر شناسایی شده اقدام کنید. برای این کار گزینه Advanced setup را انتخاب کرده و پرینتر مورد نظر خود را نصب کنید.

4. حال باید از لیست پرینترهای نصب شده پرینتر مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس گزینه Make this the default printer را نیز فعال کنید تا پرینتر مورد نظر شما به عنوان چاپگر پیش فرض در سیستم تنظیم شود.

Windows + C >> setting >> PC & Devices >> advanced setup >> make this the default printer

مراحل نصب پرینتر sharp در ویندوز 10

ویندوز 10 جدیدترین ویندوز ارائه شده در بازار بوده و علاوه بر حل شدن باگ های موجود در سیستم عامل های قبلی در این ویندوز کاربری آسان یکی از مواردی است که در همان استفاده اول کاملا به چشم می آید. برای نصب پرینتر sharp در ویندوز 10 مراحل زیر را به ترتیب و طبق دستورالعمل پیش بروید.

👈 حتما بخوانید: دلایل خطای F2 در پرینتر شارپ

1. قبل از هر چیزی باید بدانید که در ویندوز 10 قابلیت Administrator ارائه شده است. بنابراین در مرحله اول نصب پرینتر شارپ در ویندوز 10 باید کامپیوتر را به پرینتر وصل کنید. در ویندوز 10 برای این کار می توانید از کابل USB استفاده کنید.

2. سپس از منوی استارت گزینه Setting را انتخاب کرده و سپس گزینه devices را انتخاب کنید.

3. از صفحه باز شده قسمت printers and scanner را انتخاب کرده و سپس گزینه add a printer or scanner را نیز انتخاب کنید.

نصب پرینتر شارپ در ویندوز 10

4. در این مرحله باید صبر کنید تا کامپیوتر شما چاپگر مورد نظرتان را شناسایی کند. سپس مراحل نصب را ادامه دهید. اما اگر پرینتر در دستگاه شناسایی نشد برای نصب چاپگر شارپ در ویندوز باید به صورت دستی پرینتر مورد نظر خود را اضافه کنید. برای این کار گزینه the printer I want isn’t listed را انتخاب کنید و سپس گزینه add a local printer or network printer with manual settings را انتخاب کرده و دکمه next را زده و پرینتر مورد نظر خود را انتخاب کنید.

5. در مرحله بعدی نصب چاپگر شارپ در ویندوز 10 باید یک نام برای چاپگر خود انتخاب کنید. توجه داشته باشید که این نام همان اسمی است که توسط کاربران دیگر پرینتر دیده می شود. پس از انتخاب نام مورد نظرتان روی گزینه printer name کلیک کرده و سپس next را انتخاب کنید.

6. در این مرحله شما از نصب پرینتر شارپ در ویندوز 10 می توانید با انتخاب گزینه share this printer so that others on your network cand find and use it پرینتر را به اشتراک بگذارید.

آموزش نصب پرینتر در ویندوز 10

7. در مرحله آخر نصب پرینتر sharp در ویندوز 10 باید در نهایت گزینه print a test page را انتخاب کنید و پرینتر مورد نظر خود را برای انجام عملیات پرینت انتخاب کنید.

 

برای راحتی کار مراحل به صورت خلاصه در زیر آمده است:

Start >> setting >> devices >> printers & scanner >> add a printer or scanner / The printer I want isn’t listed >> add a local printer or network printer with manual settings >> next >> printer name >> next >> share this printer so that others on your network can find and use it 

نصب کردن پرینتر شارپ در ویندوز 10

و در نهایت روی print a test page کلیک کنید.

نصب پرینتر sharp در ویندوز 10

نکته آخر

 با وجود آن که مراحل گفته شده در بالا تقریبا ساده است اما گاهی نیز ممکن است مشکلاتی در طی مراحل نصب پرینتر شارپ در ویندوز به وجود بیاید و در نهایت کاربر موفق نشود که پرینتر را در کامپیوتر خود نصب کند. در این گونه موارد شما می توانید با مراجعه به نمایندگی معتبر پرینتر شارپ از تکنسین های این مراکز جهت نصب چاپگر شارپ در ویندوز کمک بگیرید.

این مرکز دارای خدمات سرویس در محل بوده و شما می توانید به راحتی با یک تلفن درخواست اعزام تکنسین به محل خود کنید. در این مراکز تمامی خدمات مربوط به نصب پرینتر sharp در ویندوز ، تعمیر پرینتر شارپ ، تعمیر دستگاه کپی شارپ، تعمیر مین برد دستگاه کپی شارپ و دیگر خدمات مورد نظر شما با سرعت و کیفیت مثال زدنی انجام می شود.

5/5 - (1 امتیاز)

😍 صبر کن ! صبرکن ! مشاوره رایگانم داریم ! اگه مشکلت حل نشد با 62948 (021) تماس بگیر 😍

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.