جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

روشن نشدن تلویزیون شارپ

رفع مشکل روشن نشدن تلویزیون شارپ، تعمیر تلویزیون در نمایندگی شارپ، سرویس در محل توسط کارشناس مجرب و دارای تجهیزات مدرن و پیشرفته در اسرع وقت

باید اذعان نمود امروزه تلویزیون به بخشی جدا نشدنی از زندگی همه ما تبدیل شده است. از دریافت اخبار و تماس با دنیای پیرامون تا سرگرمی و تماشای فیلم و برنامه‌ های دلخواه بسیاری از طریق تلویزیون انجام می‌شود. در این حالت حتی تصور خرابی آن می‌تواند آزار دهنده باشد! روشن نشدن تلویزیون شارپ یکی از مشکلات جدی در مورد این دستگاه است که ممکن است به علل متفاوتی رخ داده و باعث نگرانی کاربران شود.

در مواردی اولین واکنش افراد به این مشکل، تلاش برای تعمیر یا دستکاری دستگاه است که معمولا کار را پیچیده تر می کند. ضربه زدن، جابجایی یا فشار بر بخش هایی از تلویزیون، نه تنها باعث رفع مشکل نمی‌شود بلکه ممکن است سایر قسمت ها را نیز دچار نقص فنی نماید!

روشن نشدن تلویزیون شارپ

با مشکل روشن نشدن تلویزیون شارپ چه باید کرد؟

بهترین اقدام در چنین موردی برقراری ارتباط با نمایندگی و ارائه توضیح درباره مشکل پیش آمده برای تلویزیون است. تشخیص نهایی بر اساس توضیحات و معاینه فنی دستگاه صورت می‌گیرد.

پیش از هر کاری… علت خرابی تلویزیون را دریابید!

افراد مختلف در هنگام بروز خرابی دستگاه تلویزیون واکنش های متفاوتی از خود بروز میدهند. اما ناراحتی و ابراز عصبانیت مشکل را حل نمی‌کند. پیش از انجام هر گونه تعمیرات بر روی دستگاه لازم است تا درباره علت بروز این اشکال تحقیق شود.

کارشناسان حاضر در نمایندگی تلویزیون شارپ با دانش فنی که در این زمینه کسب کرده اند، راه های تشخیص مشکلات دستگاه را بخوبی می‌دانند. هم چنین تجهیزات مدرنی در اختیار دارند که برای این کار به آنها کمک می‌کند. پس بهتر است دست از نگرانی برداشته و کار را به کاردان بسپارید.

علل روشن نشدن تلویزیون شارپ کدامند؟

اصلی ترین دلایلی که باعث می شوند تا دستگاه شما نتواند روشن شود موارد زیر هستند:

1. خرابی مین برد

مین برد یا همان برد اصلی تلویزیون از بخش های اساسی دستگاه است که مدیریت سایر قطعات و اجزا را برعهده دارد. این قسمت مانند رابطی بین قسمت های مختلف عمل کرده و ارتباط کاری بین آنها برقرار می کند. درست مانند مدیر یک مجموعه کاری که در صورت عدم حضور او کارها نظم و ترتیب خود را از دست می دهند. بنابر این طبیعی است که در صورت خرابی مین برد تلویزیون شارپ ، سایر اجزا هم خوب عمل نکرده و روشن نشدن تلویزیون شارپ اتفاق می افتد.

2. خرابی برد پاور

این بخش که به نام منبع تغذیه هم معروف است برق مورد نیاز برای روشن ماندن دستگاه را تامین می‌کند. این کار با دریافت برق شهری و تبدیل آن به ولتاژ مناسب برای تلویزیون صورت می‌گیرد. بدیهی است که در صورت صدمه دیدن برد پاور، روند برق رسانی به تلویزیون مختل شده و دستگاه از کار می‌افتد.

عملکرد برد پاور باعث می‌شود تا دائما با نوسانات برق در تماس باشد. همین موضوع و تغییر ناگهانی شدت جریان برق می‌تواند باعث خرابی این بخش کلیدی در دستگاه شده و گاهی اوقات معضل خاموش شدن  ناگهانی تلویزیون شارپ را به همراه دارد.

3. ویروسی بودن تلویزیون شارپ

یک دلیل دیگر برای روشن نشدن تلویزیون شارپ ویروسی شدن دستگاه در اثر اتصال به منابع آلوده مانند یو اس بی حاوی ویروس نرم افزاری است. این مورد می‌تواند ضمن کاربرد فلش برای دریافت و ضبط برنامه یا هر مورد دیگری اتفاق افتاده باشد.

لازم است تا در هنگام استفاده از وسایل جانبی و اتصال تلویزیون شارپ به اینترنت، دقت لازم در مورد ویروسی نبودن آنها صورت گیرد.

علل خراب شدن برد پاور و مین برد تلویزیون کدامند؟

مین برد همانطور که گفته شد قطعه ای اساسی و کلیدی در تلویزیون است. این بخش وظیفه نگهداری اطلاعات و نیز دادن دستورهای لازم به سایر بخشها را برعهده دارد. پس در نبود یا خرابی آن، پردازش و تبادل اطلاعات صورت نمی‌گیرد و طبیعتا از روشن شدن دستگاه هم خبری نخواهد بود. عوامل اصلی که این بخش را دچار خرابی کرده و ارتباط آن با سایر بخش ها را قطع می کنند به شرح زیر هستند:

 • کارکرد بالای دستگاه
 • ضربه
 • آب خوردگی
 • نوسانات برق

هر یک از این عوامل می‌توانند بر روی عملکرد مین برد تاثیر داشته و در آن اختلال ایجاد کنند، یا آن را بطور کلی از کار بیندازند و باعث روشن نشدن تلویزیون شارپ گردند. از کار افتادن این بخش، با اختلال در صدا، تصویر و سایر قسمت های تلویزیون همراه بوده و آن را خاموش می کند.

برای پیشگیری از خرابی برد پاور و مین برد چه کنیم؟

برای این کار کافی است از تاثیر عوامل فوق جلوگیری کنیم:

 • اجازه مرطوب شدن و تماس سیستم با آب را ندهیم.
 • از وارد آمدن ضربه به دستگاه ممانعت کنیم.
 • نوسانات برق را با محافظ کنترل کنیم.

باید به یاد داشت که حتی در صورت انجام تمام ملاحظات گفته شده، کارکرد طولانی و مداوم تلویزیون به صرف طول عمر آن می‌انجامد. نهایتا هر یک از قطعات مدت مصرفی داشته و فرسوده می‌شوند. اما جای نگرانی نیست. تعمیر یا تعویض این قطعات می‌تواند تلویزیون شما را به حالت اولیه بازگرداند. با مراجعه به نمایندگی تعمیرات تلویزیون شارپ می‌توانید از خدمات این مرکز برای رفع مشکل روشن نشدن تلویزیون شارپ بهره مند شوید.

هزینه تعمیر یا تعویض قطعات برد

هنگام رفع مشکل روشن نشدن تلویزیون شارپ نیاز به تعمیر یا تعویض برد پاور و مین برد تلویزیون پیش می آید. در مورد تعمیر این قطعات، نمی‌توان هزینه مشخصی تعیین نمود. زیرا این عدد بستگی به میزان تخریب قطعه داشته و مخارجی که بابت تعمیر آن صرف می‌شود متفاوت است.

اما اگر هزینه تعویض مین برد زیاد باشد کارشناس مربوطه معمولا پیشنهاد تعمیر قطعه را به کاربر می‌دهد. در این صورت و با مشخص شدن هزینه تعویض بنا بر تصمیم کاربر مراحل بعدی انجام می‌گیرد.

سوالات متداول کاربران

وقتی تلویزیون شارپ روشن نمی شود چه باید کرد؟

ابتدا مطمئن شوید که تمام کابل ها به طور محکم و سالم وارد شده اند. تلویزیون را به مدت 30 ثانیه از برق جدا کنید. هر گونه پریز برق یا محافظ برق را که ممکن است تلویزیون به آن وصل شده باشد از برق بکشید و وقتی دوباره آن را به برق وصل کردید، آن را مستقیماً به پریزی که می دانید درست کار می کند وصل کنید. اگر مشکل رفع نشد با نمایندگی شارپ تماس بگیرید.

چه چیزی باعث می شود تلویزیون من روشن نشود؟

برخی از دلایل احتمالی روشن نشدن تلویزیون :

 • تلویزیون برق دریافت نمی کند. مطمئن شوید که تلویزیون به یک پریز برق وصل است و پریز برق دریافت می کند.
 • سیم برق تلویزیون آسیب دیده است.
 • منبع تغذیه تلویزیون معیوب است.
 • برد اصلی تلویزیون آسیب دیده است.
 • کنترل از راه دور تلویزیون به درستی کار نمی کند.ش
4/5 - (2 امتیاز)

😍 صبر کن ! صبرکن ! مشاوره رایگانم داریم ! اگه مشکلت حل نشد با 62948 (021) تماس بگیر 😍

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.