جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چرا دستگاه کپی شارپ کپی نمی گیرد؟

دستگاه کپی شارپ با وجود کیفیت بسیار بالایی که دارد اما گاهی کاربران را با یک مشکل و سوال مواجه می کند و آن ، این است که چرا دستگاه کپی شارپ کپی نمی گیرد؟ در واقع کپی نگرفتن دستگاه کپی شارپ از مشکلات رایجی بوده که اکثر کاربران ممکن است با آن مواجه شوند و نتوانند علت آن را پیدا کنند.

باید بدانید که مشکل کپی نگرفتن چاپگر شارپ می تواند به دلایل مختلفی مانند: خالی بودن کارتریج ، خرابی درام ، خرابی فیوزینگ و گیرکردن کاغذ به وجود آید که در ادامه به طور کامل به آنها خواهیم پرداخت. در صورت نیاز به مشاوره رایگان و رفع مشکل با کارشناسان تعمیر دستگاه کپی شارپ در تهران تماس بگیرید.

کپی نگرفتن دستگاه کپی شارپ

دلایل کپی نگرفتن دستگاه کپی شارپ

گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی شارپ

یکی از رایج ترین دلایل کپی نگرفتن دستگاه کپی Sharp ، گیر کردن کاغذ در داخل این چاپگر است. به عبارتی دیگر اگر کاغذ را درون دستگاه قرار دادید و متوجه شدید که نمی توانید با آن کپی بگیرید باید بررسی کنید که آیا کاغذ مورد استفاده به دلایل زیر در دستگاه گیر کرده است یا خیر، این دلایل عبارتند از:

  1. ناسازگار بودن تنظیمات دستگاه کپی شارپ با ابعاد و یا جنس کاغذ
  2. استفاده از کاغذ بی کیفیت با وزن و جنس نامناسب
  3. استفاده از ورق های منگنه دار یا گیره دار
  4. خراب شدن پیکاپ رولر یا کاغذ کش چاپگر شارپ

به طور کلی در صورت گیرکردن کاغذ در دستگاه کپی شارپ ، بهترین راه حل این است که از هر دو دست خود برای خارج کردن ورق از چاپگر شارپ ، استفاده کنید و این کار را با نهایت آرامش و دقت انجام دهید. چرا که اگر کاغذ پاره شود و تکه های آن داخل چاپگر باقی بماند ، آسیب جدی تری به دستگاه شما وارد می شود.

خالی شدن کارتریج دستگاه کپی شارپ

خالی شدن کارتریج نیز یکی دیگر از دلایل کپی نگرفتن دستگاه کپی Sharp است. باید بدانید که کارتریج مخزن نگهداری از پودر تونر یا جوهری است که برای انجام پروسه چاپ در دستگاه فتوکپی قرار می گیرد.البته دستگاه های کپی جدید برند شارپ دارای یک نمایشگر هستند که در صورت خالی شدن کارتریج ، یک پیغام یا ارور بر روی آن ظاهر می شود.

به طور کلی اگر از دستگاه کپی جدید استفاده می کنید باید بعد از مشاهده ارور مربوط به خالی شدن کارتریج ، برای شارژ کردن آن اقدام کنید و اگر از دستگاه کپی قدیمی استفاده می کنید می توانید از نشانه هایی مانند: عدم کپی گرفتن چاپگر شارپ و یا افت کیفیت چاپ متوجه شوید که میزان پودر کارتریج دستگاه به پایان رسیده و باید مجدد آن را شارژ کنید.

خراب شدن درام دستگاه کپی شارپ

درام نیز یکی دیگر از بخش های دستگاه کپی شارپ بوده که وظیفه ی آن انتقال تصویر یا نوشته بر روی کاغذ است ؛ بنابراین یکی از مهم ترین دلایل عدم کپی گرفتن دستگاه کپی شارپ ، خراب شدن درام است. زمانی که کاغذ به صورت کاملا سفید از چاپگر خارج می شود در حالی که کارتریج آن را به تازگی شارژ کرده اید و از پر بودن آن اطمینان دارید ، مشکل می تواند از عملکرد درام دستگاه باشد.

در چنین شرایطی بهتر است ، خودتان دست به کار نشوید و با نمایندگی های شارپ تماس بگیرید تا در اسرع وقت یک تکنسین ماهر از سمت نمایندگی ، دستگاه شما را عیب یابی کرده و مشکل آن را برطرف کند.

خراب شدن فیوزینگ دستگاه کپی شارپ

از دیگر علت کپی نگرفتن دستگاه کپی Sharp می توان به خرابی فیوزینگ اشاره کرد. فیوزینگ ، وظیفه حرارت دادن به جوهر پخش شده روی کاغذ را برعهده دارد تا بدین صورت تصاویر و یا نوشته ها روی کاغذ حک شوند. به همین دلیل است که کاغذ وقتی از دستگاه خارج می شود کمی گرم است.

حال اگر کاغذ به صورت کم رنگ یا کاملا سفید از دستگاه کپی شارپ خارج شود در حالی که سرد است یعنی فیوزینگ چاپگر شما دچار مشکل شده و نمی تواند به درستی کار کند.

در چنین شرایطی نیز بهتر است برای تعمیر یا تعویض فیوزینگ دستگاه کپی و رفع مشکل کپی نگرفتن آن ، خودتان اقدام نکنید و با نمایندگی های شارپ در منطقه شرکت یا منزل خود تماس بگیرید ؛ در این شرایط ، تکنسین در محل حاضر شده و می تواند به موقع دستگاه شما را عیب یابی کرده و از آسیب دیدن قسمت های دیگر آن جلوگیری کند.

مقالات مرتبط 

5/5 - (1 امتیاز)

😍 صبر کن ! صبرکن ! مشاوره رایگانم داریم ! اگه مشکلت حل نشد با 62948 (021) تماس بگیر 😍

اشتراک گذاری