جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

به هم چسبیدن کاغذها در دستگاه کپی شارپ

به هم چسبیدن کاغذها در دستگاه کپی شارپ مشکل رایجی می باشد که ممکن است برای هر کاربری رخ دهد. در این شرایط احتمال دارد دستگاه کپی به دلیل چسبیده بودن دو کاغذ به یکدیگر، آن ها را به عنوان یک برگه ی کاغذ حساب آورده و عملیات چاپ را تنها بر روی یکی از آن ها شکل دهد. این معضل در چاپ با تیراژهای بالا بسیار دردسر ساز خواهد بود، چرا که برگه‌ی سفید به جا مانده میان هزاران کاغذ چاپ شده ی دیگر گم خواهد شد و شاید برای مخاطب، تصور کاستی در کار را ایجاد سازد.

یکی از اصلی ترین دلایل به هم چسبیدن کاغذها در دستگاه کپی شارپ، وجود بار الكتريسيته ی ساكن در سطح كاغذهای مصرفی است. الكتريسيته ساكن در نتيجه ی اضافه شدن بار منفی و یا کم شدن بار مثبت در سطح كاغذ به وجود خواهد آمد. این موضوع می تواند در اثر رطوبت کم هوا و خشکی بیش از اندازه ی برگه های مورد استفاده در دستگاه کپی تشکیل شود. در این مقاله قصد داریم شما را با راهکارهای رفع مشکل به هم چسبیدن کاغذها در دستگاه کپی Sharp آشنا سازیم. همچنین شما عزیزان می توانید در راستای رفع ارورهای رایج دستگاه کپی شارپ به مقاله ی مربوطه مراجعه کنید.

راهکارهای رفع مشکل به هم چسبیدن کاغذها در دستگاه کپی شارپ

برای رفع مشکل به هم چسبیدن کاغذها در دستگاه کپی شارپ راهکارهای ابتدایی زیر را امتحان نمایید:

  • مطمئن شوید که مقدار کاغذ داخل سینی زیادتر از ظرفیت دستگاه مورد نظر نباشد. عموما سینی های دستگاه های کپی دارای ظرفیت ١۵٠ برگ کاغذ می باشند.
  • مطمئن شوید که کاغذهای مصرفی از لحاظ ضخامت و اندازه استاندارد هستند.
  • کاغذ را از سینی بیرون آورده و آن را کمی خم نموده و باد بزنید تا الکترون های موجود در آن به حد نرمالی برسند.
چسبیدن کاغذها در دستگاه کپی شارپ

رفع مشکل به هم چسبیدن کاغذها در دستگاه کپی شارپ با paper jogger

 paper jogger دستگاه گران قیمت و مدرنی است که در رفع مشکل به هم چسبیدن کاغذها در دستگاه کپی شارپ کاربرد حرفه ای دارد. تهیه ی این دستگاه برای کاربران عادی مقرون به صرفه نیست و توصیه نمی شود. اما اگر از فعالان فوق حرفه ای صنعت چاپ هستید، می توانید با تهیه ی این سیستم بر کیفیت کار خود بیافزایید. این دستگاه با از بین بردن الکتریسیته ساکن موجود در میان کاغذها، از ایجاد برگه های به هم چسبیده ی چندتایی، توسط دستگاه‌های کپی شارپ جلوگیری کرده و سطح کاغذهای مصرفی را از نظر الکترون های موجود در تعادل نگاه می دارد.

رعایت استانداردهای مرتبط با نگهداری کاغذهای مصرفی

مشکل به هم چسبیدن کاغذها در دستگاه کپی شارپ با رعایت استانداردهای مرتبط با نگهداری و استفاده از کاغد نیز قابل حل می باشد. به طورکلی نه تنها در فرآیند چاپ باید از کاغذهای استاندارد استفاده کرد، بلکه باید به شیوه های اصولی و استاندارد از کاغذهای مصرفی نگهداری کرد. برخی از اصول ذکر شده جهت نگهداری از کاغذهای دستگاه کپی عبارتند از:

کنترل آب و هوای شرجی

آب و هوای مرطوب ممکن است باعث چسبیدن بعضی کاغذها به یکدیگر شود. اگر در محیط مرطوبی از دستگاه کپی استفاده می کنید، بهتر است هر چند وقت یک بار کاغذهای درون سیستم را تعویض کنید.

استفاده از دستگاه های ضد الکتریسیته

یکی از استانداردهای نگهداری از کاغذ جهت رفع مشکل به هم چسبیدن کاغذها در دستگاه کپی شارپ، استفاده از تجهیزات ضد الکتریسیته نظیر تخلیه کننده‌های الکتریکی و دمنده‌های یونی است. این تجهیزات، میزان بار الکتریکی ساکن را کاهش می‌دهند. تجهیزات یون ساز، رسانایی الکتریکی محیط را افزایش داده و در نتیجه از تجمع بار الکتریکی ساکن روی سطح کاغذ جلوگیری می نمایند

کنترل رطوبت محیط در فصول سرد سال

در فصل های سرد سال، حرارت وسایل گرمایشی موجود در محیط های بسته رطوبت را به طرز چشم گیری کاهش می دهد.  برای رفع این عدم تعادل در رطوبت و نیز جلوگیری از پیدایش مشکل چسبیدن کاغذها در دستگاه کپی شارپ پیشنهاد می شود از دستگاه‌های بخور و رطوبت ساز در محیط استفاده کنید و میزان رطوبت موجود در فضا را به حد مناسبی برسانید. جهت کسب راهنمایی های بیشتر می توانید با کارشناسان ما در نمایندگی رسمی شارپ تماس حاصل کنید و از مشاوره های رایگان و تخصصی آن ها بهره مند شوید.

نمایندگی فتوکپی شارپ

نمایندگی فتوکپی شارپ یک مرکز فوق تخصصی و جامع است که اختصاصا در حوزه ی دستگاه های کپی برند شارپ و فرآیند چاپ آن ها خدمت رسانی می کند. خدمات این مجموعه در راستای فروش و تعمیر انواع دستگاه های کپی بزرگ و کوچک شارپ گسترش یافته است. خاطرنشان می نماییم که کلیه ی امور تعمیراتی در نمایندگی فتوکپی شارپ براساس پارامترهای استاندارد شکل گرفته و به همراه گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی عرضه می شود تا هیچ گونه افت کیفیتی شامل حال سیستم بازیابی شده نگردد.

5/5 - (2 امتیاز)

😍 صبر کن ! صبرکن ! مشاوره رایگانم داریم ! اگه مشکلت حل نشد با 62948 (021) تماس بگیر 😍

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.