جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

داغ شدن تلویزیون شارپ

منشأ داغ شدن تلویزیون شارپ یا در اثر استهلاک دستگاه است یا استفاده نادرست از آن. برای مثال خرابی قطعات مختلف یا عدم توجه کاربر نسبت به مدت زمان روشن ماندن تلویزیون باعث می شود که دمای آن بیش از حد افزایش یابد.

در ساختار تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی لامپ هایی تعبیه شده که پس از چند ساعت کار کردن تولید حرارت می کنند. اما اگر متوجه شدید که دمای دستگاه به طور غیر طبیعی بالا رفته ممکن است که پای یک نقص فنی در میان بوده و نیاز به تعمیر تلویزیون شارپ باشد.

داغ شدن تلویزیون شارپ

رایج ترین علل داغ شدن تلویزیون شارپ

به طور کلی وسایل الکتریکی میانه خوبی با گرما ندارند و حرارت بالا می تواند علاوه بر افت عملکرد، باعث خرابی آن ها نیز شود‌. بنابراین اگر اخیرا با مشکل داغ شدن تلویزیون شارپ خود مواجه شده اید، باید ریشه مشکل را پیدا کنید و سپس اقدامات لازم را برای رفع آن انجام دهید. فارغ از نوع برند تلویزیون، عوامل مختلفی می توانند باعث بالا رفتن دمای دستگاه شوند که در ادامه بحث مورد بررسی قرار می گیرند.

جریان هوای نا کافی

خیلی از مواقع گرم شدن تلویزیون به خاطر این است که در اطراف آن جریان هوای کافی وجود ندارد. اگر هوا نتواند به خوبی در فضای اتاق حرکت نماید، گرما در پیرامون دستگاه و درون آن گیر می کند و حرارت بخش های داخلی را افزایش می دهد.

مسدود شدن دریچه های تلویزیون

در بدنه تلویزیون یک سری سوراخ های تهویه وجود دارد که جریان هوا را در داخل آن برقرار می سازند. انسداد این دریچه ها توسط گرد و غبار می تواند باعث افزایش غیر عادی دما شود‌. بنابراین بهتر است که هر چند وقت یک بار دریچه های تهویه را به خوبی گردگیری کنید تا جریان هوا بتواند به بخش های داخلی تلویزیون برسد و آن ها را خنک نماید.

قرار دادن منبع گرما در نزدیکی تلویزیون

یکی از شایع ترین دلایل داغ شدن تلویزیون شارپ  قرار دادن وسایل گرمایشی مانند بخاری، پکیج، اجاق گاز و… در کنار آن است. حتی ممکن است که تابش مستقیم نور خورشید از پنجره باعث بالا رفتن حرارت دستگاه شود.

چرا تلویزیون های LCD داغ می شوند؟

در صورتی که دمای تلویزیون های ال سی دی از حالت عادی بیشتر شود، ممکن است که صدمات بسیاری را به قطعات آن وارد سازد. از جمله مهم ترین نشانه های داغی بیش از حد این تجهیزات افت عمکرد آن ها و خاموش شدن ناگهانی دستگاه است. لذا لازم است که در اسرع وقت چاره ای برای این مشکل اندیشیده شود.

ساختار تلویزیون های LCD به گونه ای طراحی شده که چندین شیار تهویه مسئول برقرار جریان هوا در درون پنل دستگاه هستند. بنابراین ضروری است که این شیارها به طور مرتب تمیز شوند تا نفوذ گرد و خاک مانع حرکت هوا در داخل تلویزیون نشود.

دلیل داغ شدن بیش از حد تلویزیون های پلاسما چیست؟

مشکل داغ شدن تلویزیون شارپ در نمایشگرهای پلاسما به دلیل ساختار خاص آن ها نسبت به بقیه بیشتر دیده می شود.

در این نوع پنل ها سلول های کوچک حاوی گاز یونیزه شده به میدان‌ های الکتریکی واکنش نشان می دهند.علاوه بر آن در سلول‌ های پلاسما مقادیری بخار جیوه وجود دارد که جریان الکتریکی، این بخارها را تحریک نموده و انرژی حاصل به صورت انرژی نورانی تابش می کند. سپس این نورها تصاویر را در نمایشگر تلویزیون پلاسما ظاهر می سازند.

 البته درصد زیادی از فوتون‌ ها به شکل گرما از نمایشگر پلاسما ساطع می گردند، لذا طبیعی است که این دستگاه بیشتر داغ شوند.

پیشنهاد ویژه برای مطالعه :  دلیل وجود لکه سیاه روی تصویر تلویزیون شارپ

علت افزایش دمای پنل تلویزیون های LED چیست؟

تلویزیون های ال ای دی به دلیل دارا بودن نور پس زمینه به هنگام کار کردن مقداری گرم می شوند، هرچند که نسبت به دو نوع قبلی مشکل داغی کمتر در آن ها به وجود می آید. یعنی مقدار گرمای تولید شده در اغلب موارد خیلی محسوس نیست، مگر این که دستگاه مشکل جدی پیدا کرده باشد. جهت عیب یابی و تعمیر و تعویض پنل شارپ با شماره های اعلام شده در سایت تماس بگیرید.

راه های رفع مشکل داغ شدن بیش از حد تلویزیون شارپ

همان طور که گفته شد، داغ شدن تلویزیون شارپ می تواند سلامت دستگاه را در معرض خطر قرار دهد، به همین دلیل باید با استفاده از راه ‌کارهای زیر مشکل به وجود آمده را برطرف کنید:

تمیز کردن دریچه ها جهت پیشگیری از داغ شدن تلویزیون شارپ

در تمام تلویزیون های LCD، LED و Smart دریچه هایی به منظور تهویه هوا وجود دارند که باید آن ها را در فواصل زمانی منظم تمیز کنید تا گرد و غبار و کثیفی مانع جریان پیدا کردن هوا نشوند.

خاموش کردن تلویزیون

کار کردن مداوم و طولانی مدت دستگاه علاوه بر ایجاد گرمای زیاد، عمر مفید آن را نیز کاهش می دهد. به همین دلیل لازم است که پس از چند ساعت تلویزیون را خاموش کنید تا فرصتی برای استراحت و خنک شدن قطعات داشته باشد.

داغ شدن پنل تلویزیون ال جی

فضای کافی جهت جریان هوا

توصیه می شود تلویزیون را در محیطی نصب نمایید که تهویه مناسبی داشته باشد و هوا بتواند به خوبی پیرامون آن جابجا شود. برای مثال می توانید به جای استفاده از کابینت یا کابینت مبلمان، از پایه های دیواری که برای نگهداری اصولی تلویزیون طراحی شده اند، استفاده کنید.

تعمیر مشکل داغ شدن  تلویزیون شارپ

چنانچه نکاتی که به آن اشاره شد را انجام دادید، ولی باز هم شاهد داغ شدن تلویزیون شارپ بودید، بهتر است که از تعمیرگاه های معتبر برای رفع ایراد دستگاه کمک بگیرید. زیرا کارشناسان این گونه مراکز شناخت کاملی در رابطه با ساختار تلویزیون، قطعات به کار رفته در آن و انواع ایراداتی که برای دستگاه پیش می آید، دارند. لذا می توانند فرآیند عیب یابی را به سرعت انجام داده و ریشه مشکل را بیابند.

امتیاز دهید

😍 صبر کن ! صبرکن ! مشاوره رایگانم داریم ! اگه مشکلت حل نشد با 62948 (021) تماس بگیر 😍

اشتراک گذاری