جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

بررسی کامل چراغ های دستگاه کپی شارپ

نشانگرها و چراغ های دستگاه کپی شارپ به کاربر کمک می کند تا خطاهای اعلام شده توسط دستگاه را به خوبی تشخیص داده و آنها را رفع نماید. به طور کلی دستگاه های کپی هنگامی که دچار اشکال در عملکرد می‌شوند با نمایش نشانگرهایی در پانل، این موضوع را به کاربر خود اعلام می‌کنند. این نشانگرها دستگاه کپی می‌تواند به صورت حروف الفبا و یا به صورت چراغ های چشمک زن باشد.

برای مثال یکی از این چراغ ها، چراغی با نمایشگر خورشیدی است که روشن شدن آن به معنای پایان عمر مفید دولوپر است. روشن شدن این چراغ به معنای این است که کاربر یا کارشناس تعمیر دستگاه کپی باید هر چه زودتر جهت تعویض دولوپر اقدام کند.  در بخش های زیر برخی از نشانگرها و چراغ های دستگاه کپی شارپ بررسی شده و توضیح داده خواهد شد که هر یک از آنها متضمن چه معنایی هستند.

بررسی کامل چراغ های دستگاه کپی شارپ

راهنمای چراغ های دستگاه کپی شارپ

راهنمای ارائه شده در این بخش اگر چه مربوط به یکی از مدلهای رومیزی شارپ است اما برخی موارد شرح داده شده در آن، با دستگاههای کپی دیگر شارپ مشترک است. بنابراین شما می‌توانید جهت رفع اشکال پیش آمده در دستگاه کپی خود از آنها استفاده کنید.

در جدول زیر برخی نشانه ها و علامت هایی که توسط دستگاه شارپ ممکن است نمایش داده شوند توضیح داده شده اند. شکل هر نشانه در ستون نخست، سمت چپ آورده شده است و در ستونهای دیگر معنی این نشانگرها دستگاه کپی و چگونگی رفع ایراد پیش آمده بیان شده است. 

همانگونه که گفته شد این چراغ های دستگاه کپی شارپ ممکن است با دستگاه شما همخوانی نداشته باشند. در اینصورت بهترین کار مراجعه به دفترچه راهنمای دستگاه کپی شارپ و یا تماس با کارشناسان نمایندگی دستگاه کپی است تا راهنمایی های مورد نیاز را در اختیار شما قرار دهند.

علت و راه حل

نشانه

به زودی تعویض کارتریج درام مورد نیاز خواهد بود. یک کارتریج جدید آماده کنید.

پیوسته روشن بودن نشانگر دستگاه کپی

تعویض درام

 

کارتریج درام باید تعویض شود. با یک کارتریج جدید جایگزین شود

چشمک زن

به زودی تعویض کارتریج TD مورد نیاز خواهد بود. یک کارتریج جدید آماده کنید.

پیوسته روشن بودن نشانگر دستگاه کپی

کارتریج TD

جایگزینی

شاخص مورد نیاز

 

کارتریج TD باید تعویض شود. آن را با یک کارتریج جدید جایگزین کنید.

چشمک زن

تغذیه نادرست برای دستگاه رخ داده است. کاغذ بد تغذیه شده را بردارید.

چشمک زن

نشانگر تغذیه نادرست

 

کارتریج TD نصب نشده است. بررسی کنید که آیا

کارتریج نصب شده است.

“CH” در صفحه نمایشگر چشمک می زند.

 

تغذیه نادرست در سینی کاغذ رخ داده است.

کاغذ بد تغذیه شده را بردارید.

“P” در صفحه نمایشگر چشمک می زند.

 

سینی کاغذ به طور ایمن نصب نشده است. را فشار دهید

سینی را ایمن وارد کنید.

دستگاه کپی کار نخواهد کرد. برق را روشن کنید

خاموش کنید، سیم برق را از روی آن جدا کنید

 و با خدمات مجاز یا نمایندگی دستگاه شارپ خود تماس بگیرید

یک حرف و یک عدد متناوبا ظاهر می شود

 

 

رفع خطاهای دستگاه کپی شارپ

دستگاه های کپی شارپ همانند سایر دستگاه های کپی در صورت بروز اشکال در عملکرد، این موضوع را از طریق نشانگر و یا چراغ به کاربر خود اعلام می‌کنند. بنابراین اگر از کاربران این دستگاهها هستید توصیه می‌شود در حین کار توجه ویژه ای به خطاها، نشانگرها نمایش داده شده و چراغ های دستگاه کپی شارپ داشته باشید.

در صورتی که معنای نشانگر اعلام شده را نمی‌دانید می‌توانید به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کنید و یا با کارشناسان دستگاه در نمایندگی شارپ تماس بگیرید. تمام شدن تونر، بروز اشکال در تونر دستگاه، گیر کردن کاغذ ، خراب شدن کاغذ و … مواردی هستند که معمولا از طریق چراغ و نشانگرها دستگاه کپی به کاربران خود اعلام می‌کند.

به علاوه شما می‌توانید با یک جستجوی ساده به راهنماهای موجود در اینترنت دسترسی پیدا کرده و اشکال پیش آمده در دستگاه خود را مرتفع نمایید. بدیهی است برخی از اشکالات به وجود آمده در دستگاه نیاز به حضور کارشناسان تعمیر دستگاه کپی شارپ خواهد داشت. در این صورت بهتر است از دستکاری دستگاه خودداری کرده و در اولین فرصت با یکی از نمایندگی های مجاز تعمیرات شارپ تماس بگیرید.

رفع خطاهای دستگاه کپی شارپ
5/5 - (2 امتیاز)

😍 صبر کن ! صبرکن ! مشاوره رایگانم داریم ! اگه مشکلت حل نشد با 62948 (021) تماس بگیر 😍

اشتراک گذاری