جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

نحوه تعمیر لیزر پرینتر شارپ

تعمیر لیزر پرینتر شارپ یکی از خدماتی است که در واحد تعمیرات پرینتر شارپ در مرکز سخت افزار ایران ارائه می شود. پرینترهای لیزری با کمک لیزر فرآیند چاپ را انجام می دهند و همین استفاده از لیزر در این دستگاه ها موجب بالا بودن کیفیت چاپ آن ها شده است. از همین رو اطلاعات در رابطه با تعمیر لیزر پرینتر شارپ می تواند برای کاربرانی که با مشکل کم شدن کیفیت چاپ دستگاه درگیر هستند بسیار مفید باشد. برای تعمیر یونیت لیزر پرینتر شارپ نیاز به افراد متخصصی است که با نحوه عملکرد این قطعه و همچنین تعمیر آن آشنایی کاملی داشته باشند تا بتوانند بدون آسیب زدن به دیگر قطعات این دستگاه ها، به تعمیر لیزر چاپگر شارپ پرداخته و عملکرد آن را به حالت عادی بازگردانند. لیزر در پرینترهای شارپ شامل بخش های مختلفی اعم از برد لیزر، لیزر، برد موتور گرداننده، آینه کوچک عدسی و همچنین سنسور است که اختلال در هر یک از این بخش ها می تواند موجب ایراد در خروجی چاپ شده توسط دستگاه بشود.

تعمیر لیزر پرینتر شارپ

نحوه تعمیر لیزر پرینتر شارپ

برای تعمیر لیزر پرینتر شارپ ابتدا لازم است که دستگاه توسط تکنسین فنی به صورت کامل بررسی شده و قطعات آسیب دیده مشخص شوند. در مرحله بعدی تعمیر یونیت لیزر پرینتر شارپ تکنسین باید بررسی کند که میزان آسیب وارد شده به این بخش چقدر بوده و آیا امکان تعمیر آن ها وجود دارد یا خیر. ارائه توضیحات به تکنسین برای پیدا کردن سریع تر منبع مشکل کمک می کند. به عنوان مثال در صورتی که پرینتر شارپ شما برگه سفید به شما تحویل می دهد بدان معنی است که سنسور یونیت لیزر خراب شده و به همین علت نمی تواند نور را دریافت کند. در صورتی که تکنسین تعمیرات از این مساله آگاهی داشته باشد در اولین اقدام به سراغ بررسی یونیت لیزر می رود و روند تعمیر لیزر چاپگر شارپ بهتر و سریع تر پیش خواهد رفت. پس از مشخص شدن منبع اختلال و همچنین شدت آسیب وارده، تکنسین در مورد روش تعمیرات تصمیم گیری می کند و کاربر را در جریان این روش و همچنین هزینه انجام خدمات قرار می دهد. در صورت تائیدیه مشتری مبنی بر ارائه سرویس، در نهایت تکنسین شروع به انجام تعمیرات خواهد کرد.

نشانه های فرا رسیدن زمان تعمیر لیزر چاپگر شارپ

خرابی لیزر بر خروجی کلی پرینتر تاثیر دارد. از همین رو می توان با بررسی برگه های چاپ شده توسط پرینتر به این نتیجه رسید که آیا لیزر آن دچار آسیب شده یا نه. موارد دیگری نیز هستند که به کاربر کمک می کنند متوجه شود که آیا زمان تعمیر لیزر پرینتر شارپ فرا رسیده است یا خیر. در ادامه به بررسی برخی از این موارد می پردازیم:

  • تار بودن تصاویر چاپ شده

همان طور که گفته شد لیزر نقشی بسیار اساسی در کیفیت چاپ دستگاه دارد و به منزله نور دستگاه عمل می کند. از همین رو یکی از اصلی ترین نشانه هایی که از روی آن می توان متوجه ایراد در لیزر شد تار بودن چاپ برگه های خروجی و فوکوس نداشتن آن ها است. در صورت مشاهده این شرایط لازم است که برای تعمیر یونیت لیزر پرینتر شارپ اقدام نمایید.

  • ایراد در سوکت یونیت لیزر

یونیت لیزر از قطعات متفاوتی تشکیل شده و یکی از قطعاتی که در عملکرد این بخش موثر است سوکت نام دارد. خبر خوب این است که در اکثر موارد خرابی سوکت ناشی از سیم پیچی این بخش بوده و به راحتی تعمیر خواهد شد. اما مواردی نیز وجود دارند که آسیب وارد شده به سوکت زیاد بوده و تعمیر آن منطقی نیست. در چنین مواردی نیز با تعویض سوکت لیزر مشکل برطرف شده و عملکرد پرینتر به حالت قبل بازمی گردد.

  • آلودگی آیینه های یونیت لیزر

آینه های لیزر نیز یکی دیگر از بخش های این قسمت هستند که همواره باید تمیز و عاری از آلودگی باشند، زیرا آلودگی این بخش یا وجود گرد و غبار بر روی این قطعه موجب کم شدن کیفیت پرینتر و آسیب دیدن آن شده و کاربر را مجبور به صرف هزینه برای تعمیر لیزر پرینتر شارپ می کند. آلودگی لنز آسیبی بسیار جدی به عملکرد لیزر وارد می کند و بنابراین بهتر است تا حد امکان از آن پیشگیری شود. فرآیند تمیز کردن این آینه ها ساده بوده و برای این کار تنها کافی است یونیت لیزر را باز کرده و با یک پارچه تمیز و بدون پرز آینه ها و لنزها را تمیز نمایید. کارشناسان فنی پرینتر شارپ توصیه می کنند که برای عملکرد بهتر پرینتر، تمیز کردن آینه ها و لنزهای لیزر در فواصل زمانی معین به صورت منظم انجام شود.

  • خارج شدن پین آینه

آینه هندسی روی یونیت لیزر به وسیله پین در جای خود محکم شده است. از جا در آمدن این پین موجب می شود که آینه نتواند عملکرد مناسب خود را داشته باشد و در نتیجه لیزر با ایراد مواجه شده و کیفیت تصویر خروجی دستگاه کاهش پیدا کند. برای تعمیر لیزر پرینتر شارپ لازم است که این پین در جای خود قرار گیرد. نکته حائز اهمیت در این میان این است که هرگز در منزل یا محل کار اقدام به جای انداختن پین آینه نکنید زیرا این بخش بسیار حساس بوده و شکستن پین موجب وارد شدن آسیب های غیرقابل جبرانی به عملکرد پرینتر می شود، به گونه ای که تعمیر یونیت لیزر پرینتر شارپ امکان پذیر نبوده و پرینتر دیگر قادر به چاپ نخواهد بود. از همین رو اکیدا توصیه می شود در موارد این چنینی برای تعمیر لیزر چاپگر شارپ از افراد متخصص کمک بگیرید.

در صورتی که از پرینتر های اچ پی استفاده می کنید برای دریافت خدمات نمایندگی اچ پی کلیک کنید. 

3.5/5 - (2 امتیاز)

😍 صبر کن ! صبرکن ! مشاوره رایگانم داریم ! اگه مشکلت حل نشد با 62948 (021) تماس بگیر 😍

اشتراک گذاری