جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چرا تلویزیون سیگنال ندارد؟

این روزها تلویزیون ها تقریبا در تمامی منازل، بیمارستان ها، مدارس و حتی شرکت ها یافت می شوند. این دستگاه ها برای نمایش صدا و تصویر به صورت همزمان تنظیم شده اند و کیفیت این بخش ها در هنگام استفاده بسیار مهم است به طوری که ایراد در هر یک از این موارد می تواند موجب مختل شدن عملکرد دستگاه و کلافه شدن و سردرگمی کاربر شود. در هنگام کار با تلویزیون شارپ ممکن است کاربر با مشکلات مختلفی مواجه شود که داشتن شناخت و آگاهی نسبت به این موارد و نحوه برطرف کردن آن ها مهم است.یکی از مواردی که ممکن است کاربر با آن برخورد کند سیگنال نداشتن تلویزیون است. 

در چنین مواردی تلویزیون هیچ تصویری پخش نمی کند و در اغلب موارد عبارت no signal روی صفحه نقش می بندد. اما سوال اینجاست که با تلویزیون بدون سیگنال sharp چه کنیم و چگونه این خطا را برطرف کنیم. این مساله می تواند منشا متفاوتی داشته باشد که بسته به هر یک راهکار پیشنهادی نیز متفاوت است. در ادامه به بررسی کامل این موضوع می پردازیم.

چرا تلویزیون سیگنال ندارد؟

دلیل سیگنال نداشتن تلویزیون چیست؟

عوامل متعددی در قطع شدن سیگنال تلویزیون موثرند که از آن جمله می توان به نوع آنتن، مشکلات اتصالات، نوع گیرنده، نوع تلویزیون و کابل آنتن اشاره کرد. در صورت مواجه شدن با تلویزیون بدون سیگنال اولین موردی که به ذهن می رسد ایرادات مربوط به آنتن و تنظیمات آن است.

واقعیت این است که در بسیاری از موارد هم منشا سیگنال نداشتن تلویزیون را می توان در آنتن جست و جو کرد. حقیقت این است که آنتن ها شاخصه ای تحت عنوان antenna power gain دارند که با آن بررسی می شوند و هرچه میزان gain آنتن بالاتر باشد خروجی تصویر نیز بهتر خواهد بود. به طور کلی موارد زیر علت های اصلی ارور no signal در تلویزیون هستند:

  1. تغییر در وضعیت قرارگیری آنتن به دلیل تغییرات آب و هوا
  2. سالم نبودن کابل آنتن تلویزیون sharp
  3. عدم استحکام پایه آنتن
  4. بی کیفیت بودن برد الکترونیکی آنتن
  5. دریافت سیگنال مشابه از دو فرستنده مختلف
  6. فاصله زیاد آنتن از برج فرستنده
  7. وجود مانع بین فرستنده و گیرنده

چطور مشکل قطع شدن سیگنال تلویزیون را برطرف کنیم؟

برای برطرف کردن این ایراد راهکارهای مختلفی وجود دارد که در ادامه مقاله آن ها رو توضیح خواهیم داد. مشکلات سیگنال نداشتن تلویزیون در اغلب موارد بسیار ساده بوده و خود کاربر به راحتی قادر به رفع آن می باشد، اما چنانچه به هر دلیلی امکان استفاده از این راهکارها را نداشتید یا مشکل تلویزیون بدون سیگنال شما پس از اجرای این راهکارها کماکان برقرار بود می توانید با تماس با نمایندگی شارپ مرکز سخت افزار ایران از تکنسین های مجرب این مرکز جهت برطرف نمودن مشکلات خود کمک بگیرید.

پیش از هرگونه اقدامی برای برطرف کردن این مورد بهتر است نسبت به بروز رسانی تلویزیون شارپ خود اقدام نمایید زیرا در برخی مواقع اختلالات نرم افزاری ممکن است موجب عدم سیگنال دهی تلویزیون شارپ باشد.

در سایر موارد اما منشا این موارد عموما به آنتن تلویزیون بر می گردد. بهتر است بدانید که به طور کلی در تلویزیون ها سه نوع آنتن هوایی، گردان و رومیزی مورد استفاده قرار می گیرند که هرکدام عموما برای محل های متفاوتی بهینه سازی شده اند و قدرت دریافت سیگنال آن ها نیز متفاوت است. پس لازم است که کاربر در انتخاب نوع آنتن مورد استفاده خود دقت لازم را مبذول داشته باشد.

تنظیم ارتفاع تلویزیون

همانطور که گفته شد آنتن باید بتواند سیگنال های ارسالی را از مرکز فرستنده دریافت کند. فرستنده ها عموما در بالاترین و مرتفع ترین نقاط شهرها هستند، در نتیجه آنتن ها نیز باید در محلی قرار گیرند که دسترسی به سیگنال های ارسالی داشته باشند. اگر از آنتن های هوایی استفاده می کنید باید در مور محل نصب آن ها دقت لازم را داشته باشید، این مدل آنتن ها باید در ارتفاع نصب شده و در جای خود محکم باشند.

تعمیر تلویزیون شارپ در کوتاه ترین زمان ! در کنار شما هستیم با کلیه خدمات تعمیر تلویزیون شارپ

استفاده از آنتن جهت دار برای تلویزیون

یکی دیگر از راهکارهای برطرف کردن مشکل سیگنال نداشتن تلویزیون sharp استفاده از آنتن های جهت دار یا گردان است. این آنتن ها سیگنال ها را تقویت می کنند، پس اگر در مناطقی زندگی می کنید که فاصله تان تا انتقال دهنده های سیگنال زیاد است می توانید از این آنتن ها استفاده کنید.

استفاده از تقویت کننده ها

در مواقعی که سیگنال های دریافتی دستگاه شما ضعیف هستند می توانید با استفاده از آمپلی فایرها این مشکل را برطرف کنید. بهترین نوع این تقویت کننده ها نیز بوسترهای حول DB14 هستند که توسط بسیاری از کارشناسان پیشنهاد می شوند. علاوه بر این بسیاری از این تقویت کننده ها مجهز به نویزگیر نیز بوده و بدین ترتیب به راحتی مشکل ارور no signal را برطرف می کنند.

تغییر مکان نصب آنتن

یکی از اصلی ترین راهکارها برای این که با مشکل تلویزیون بدون سیگنال شارپ مواجه نشوید این است که محل نصب آنتن را تغییر دهید. آنتن باید در محلی نصب شود که هم جهت با فرستنده سیگنال باشد تا بتواند به بهترین نحو سیگنال های ارسال شده را دریافت کند. در این مورد برای پیدا کردن بهترین محل نصب آنتن می توانید از نقشه FCC DTV نیز کمک بگیرید و اختلال سیگنال نداشتن تلویزیون شارپ خود را برطرف کنید. لازم به ذکر است کارشناسان نمایندگی شارپ یه صورت 24 ساعته پاسخگوی سوالات شما عزیزان خواهند بود.

3.6/5 - (8 امتیاز)

😍 صبر کن ! صبرکن ! مشاوره رایگانم داریم ! اگه مشکلت حل نشد با 62948 (021) تماس بگیر 😍

اشتراک گذاری