جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

کاغذ مناسب برای دستگاه کپی شارپ چیست؟

استفاده  از کاغذ مناسب برای دستگاه کپی یکی از موارد مهمی است که باعث افزایش کیفیت چاپ و عمر دستگاه کپی شارپ می شود. این دستگاه ها ساختاری مشابه دارند و در بخش مواد مصرفی از استاندارد های تقریبا یکسانی پیروی می کنند. برای اینکه بدانیم بهترین کاغذ برای دستگاه کپی کدام است و چه ویژگی هایی دارد، تا پایان همراه ما باشید.

کاغذ مناسب برای دستگاه کپی شارپ چیست؟

انتخاب کاغذ مناسب برای دستگاه کپی شارپ

انتخاب کاغذ مناسب برای دستگاه کپی کار ساده ای است، به شرط آن که به نکاتی مهم توجه کنید. پیش از هر چیز باید ابتدا به وزن برگه کپی دقت کنید. وزن برگه باید مناسب باشد و ظاهری براق داشته باشد. وزن کاغذ با ضخامت آن ارتباط مستقیم دارد. به این معنا که هر چه وزن کاغذ بیشتر باشد، ضخامت آن نیز بیشتر می شود.

لازم است اشاره کنیم کم یا زیاد بودن وزن کاغذ، باعث می شود کاغذ در دستگاه کپی گیر کند. همین مسئله باعث می شود قطعات دستگاه از قبیل کاغذ کش دچار آسیب دیدگی شود. علاوه بر این، باید پیش از خرید کاغذ کپی از اینکه دستگاه شما قادر به پشتیبانی از برگه های روکش دار است یا خیر، مطمئن شوید. در صورت بروز مشکل با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیر دستگاه کپی شارپ تماس بگیرید.

کاغذ روکش دار مناسب تر است یا بدون روکش؟

به منظور انتخاب کاغذ مناسب برای دستگاه کپی باید به روکش دار یا بدون روکش بودن کاغذ ها توجه کنید. کاغذ های بدون روکش از خاصیت جذب بالایی برخوردار هستند. چرا که هیچ لایه ای روی الیاف طبیعی آن ها وجود ندارد و قادر هستند به راحتی جوهر را به خود جذب کنند.

کاغذ های بدون روکش که نوشتن روی آن ها ساده و راحت است، در لوازم تحریر، بروشور و تراکت های ارزان استفاده می کنند. اما کاغذ های روکش دار دارای پوششی روی خود هستند که باعث افزایش کیفیت متن و تصاویر چاپ شده می گردد. کاغذ روکش دار را به عنوان بهترین کاغذ برای دستگاه کپی می شناسند که سطحی صیقلی و صاف دارد و نوشتن روی آن ممکن است دشوار باشد.

وزن کاغذ باید چقدر باشد؟

همانطور که اشاره کردیم، وزن استاندار یکی از نکات مهم در خرید کاغذ مناسب برای دستگاه کپی به شمار می رود. کاغذی که برای جلد کتاب مورد استفاده قرار می گیرد، دارای ضخامت بیشتری است و وزن بیشتری نیز دارد. اما کاغذ هایی که برای متن به کار می روند، دارای وزن کمتر، جنس نرم تر و نازک تری هستند.

میزان روشنی و تیرگی کاغذ چقدر باید باشد؟

از دیگر مواردی که در انتخاب و خرید کاغذ مناسب برای دستگاه کپی از اهمیت زیادی برخوردار است، میزان تیرگی یا روشنی کاغذ است. میزان روشنایی کاغذ را با کمک نور آبی رنگ مخصوص مشخص می کنند و عدد آن بین صفر تا صد است.

لازم است اشاره کنیم روشنی یا تیرگی کاغذ می تواند روی کنتراست یا تضاد رنگ و میزان خوانا بودن متن کپی شده اثر گذار باشد. در حقیقت هر چه عدد این معیار بالاتر باشد، میزان خوانا بودن برگه کپی شده نیز بیشتر است. بنابراین لازم است پیش از خرید بهترین کاغذ برای دستگاه کپی به این نکته توجه داشته باشید.

مواد اولیه به کار رفته در کاغذ مناسب برای دستگاه کپی چیست؟

پیش از خرید کاغذ مناسب برای دستگاه کپی، باید به مواد اولیه به کار رفته در آن توجه کنید. به جز چوب، مواد دیگری نیز در تولید کاغذ استفاده می شوند. حتی ممکن است برخی از کاغذ ها را از پارچه، الیاف مصنوعی یا پلاستیک تولید کنند.

در تولید برخی از کاغذ ها، از چوب های تجدید پذیر جنگل استفاده می شود و به نوعی طرفدار محیط زیست هستند. آنچه که باید به آن توجه کنیم، کیفیت لازم کاغذ است که در صورت پایین بودن، به تمام قطعات دستگاه کپی آسیب می رساند و آن را با خرابی های متعددی روبرو می کند. نمایندگی شارپ اماده ی پاسخگویی به سوال های شماست.

5/5 - (1 امتیاز)

😍 صبر کن ! صبرکن ! مشاوره رایگانم داریم ! اگه مشکلت حل نشد با 62948 (021) تماس بگیر 😍

اشتراک گذاری