جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

سایه انداختن پرینتر شارپ

سایه انداختن پرینتر شارپ که یکی از عوامل آزاردهنده در فرایند چاپ است که عملا برگه های چاپ شده را بی مصرف می کند و باعث دوباره کاری می شود. کیفیت چاپ به موارد مختلفی بستگی دارد و ممکن است بر اثر عوامل متعددی کاهش یابد و از بین برود. 

سایه انداختن پرینتر شارپ، یکی از این موارد است که بنا به دلایل زیادی اتفاق می افتد و شما زمانی به آن پی می برید که از سند مورد نظر خود پرینت می گیرید و مشاهده می کنید که خطوط موازی به رنگ مشکی در نقاط مختلف صفحه چاپ شده اند. در این شرایط، شما باید برای حل مشکلات پرینتر شارپ خود دست به کار شوید تا دستگاه شما دوباره کیفیت اولیه اش را به دست بیاورد.

سایه انداختن پرینتر شارپ

دلایل سایه انداختن پرینتر شارپ

زمانی که قسمتی از صفحه چاپ نمی شود یا لکه های رنگی در برگه مشاهده می کنید، اگرچه پرینت در این حالت کیفیت لازم را ندارد اما تصور نکنید که یک مشکل جدی و حاد برای دستگاه شما اتفاق افتاده است. بلکه می توانید این مشکل را با راهکارهای ساده ای برطرف کنید. 

جاگذاری دوباره کارتریج پرینتر شارپ، تعویض کارتریج، سرویس قطعات تشکیل دهنده پرینتر، تعمیر درام، بررسی فیوزر، استفاده از کاغذ مناسب، تمیز کردن چاپگر و جلوگیری از نفوذ رطوبت به پرینتر، از موارد موثر در حل مشکل سایه انداختن در چاپگر SHARP هستند که در این مقاله، آنها را بررسی می کنیم.

راه حل های رفع مشکل سایه انداختن چاپگر شارپ

جاگذاری دوباره کارتریج پرینتر شارپ

جا زدن دوباره کارتریج، یکی از روش های موثر حل مشکل سایه انداختن پرینتر شارپ و سایر برندهاست. برای این کار، باید به آرامی کارتریج دستگاه را بیرون بکشید و آن را با دستمال بدون پرز تمیز کنید. سپس دوباره کارتریج را درون چاپگر جاسازی کنید. هنگام ست شدن کارتریج با پرینتر، یک صدای ضعیف کلیک مانندی به گوش می رسد. توجه به این صدا برای اطمینان از جاسازی درست کارتریج لازم است.

تعویض کارتریج پرینتر

خرابی ساختار و قطعات تشکیل دهنده کارتریج پرینتر، یکی از دلایل اصلی سایه انداختن  چاپگر به شمار می روند. کارتریج یکی از قطعات آسیب پذیر و حساس پرینتر محسوب می شود و حتی یک ضربه جزئی به بدنه کارتریج، می تواند منجر به بروز مشکل جوهر ریزی و سایه انداختن پرینتر شارپ شود. گاهی خرابی این قطعه به گونه ای است که راهی جز تعویض کارتریج باقی نمی ماند.

تعمیر درام پرینتر

درام پرینتر، قطعه مهمی از این دستگاه است که معمولا افت کیفیت چاپ، ریشه در خرابی این قطعه و استهلاک و استفاده بی رویه از چاپگر دارد. تعمیر درام، آخرین راه برای حل مشکل هاله های موجود در پرینت های خروجی و سایه انداختن پرینتر شارپ است. برای این کار، شما حتما باید از یک تعمیرکار حرفه ای کمک بگیرید و در صورتی که تعویض قطعه ضروری باشد، حتما باید از یک قطعه اورجینال استفاده نمایید.

بررسی فیوزر

اگر فیوزر نتواند پودر تونر را به اندازه کافی گرم کند تا چاپ‌ روی برگه ها واضح و دقیق باشند، شما با مشکل سایه انداختن پرینتر شارپ رو به رو می شوید. برای بررسی کار کردن یا از کار افتادن این قطعه، می توانید به برگه های چاپ شده نگاه بندازید. 

اگر چاپ واقعی و سایه ‌ها کمی دورتر از هم و حدود 4 تا 5 سانتی ‌متر باشند، مشکل از فیوزر دستگاه چاپ است. در این شرایط، بهترین راه برای حل مشکل سایه انداختن پرینتر SHARP  جایگزین کردن فیوزر است.

استفاده از کاغذ مناسب

استفاده از کاغذهایی با کیفیت مناسب و سازگار برای چاپگر که استاندارد باشند، باعث جلوگیری از بروز مشکل سایه انداختن پرینتر شارپ و سایر برندها می شود. معمولا کاغذهایی که بیش از حد براق یا ضخیم هستند، باعث چاپ سایه دار می شوند.

سرویس قطعات تشکیل دهنده پرینتر

مشکل جوهر ریختن، یکی از مشکلات رایج در هر پرینتر است. این مشکل به این دلیل رخ می دهد که ذرات خشک شده جوهر که روی قطعات پرینتر وجود دارند، منجر به تشکیل هاله های اضافی و زائد در پرینت های خروجی می شوند. برای جلوگیری از این مشکل و سایه انداختن پرینتر شارپ، باید هر چند وقت یک بار و بسته به میزان استفاده شما از دستگاه، فرایند سرویس پرینتر را انجام دهید. توجه داشته باشید که این فرایند باید براساس استانداردها انجام شود تا کارایی اولیه چاپگر بازگردد.

تمیز کردن چاپگر شارپ

تمیز کردن چاپگر شارپ، یکی از کارهایی است که بر روی بهبود کیفیت چاپ بسیار تاثیر دارد.  به همین دلیل لازم است که چاپگر را تمیز کنید. چون گرد و غبار می تواند باعث سایه انداختن پرینتر شارپ شود. برای انجام این کار می‌توانید از یک پارچه بدون پرز برای تمیز کردن غلتک فیوزر و نواحی اطراف آن استفاده کنید. همچنین بررسی کنید که هیچ گرد و غبار یا زباله دیگری در داخل دستگاه وجود نداشته باشد.

4/5 - (2 امتیاز)

😍 صبر کن ! صبرکن ! مشاوره رایگانم داریم ! اگه مشکلت حل نشد با 62948 (021) تماس بگیر 😍

اشتراک گذاری