جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری
  • خانه
  • مقالات
  • نحوه تعمیر کمپرسور کولر شارپ و بررسی انواع مشکلات آن

نحوه تعمیر کمپرسور کولر شارپ و بررسی انواع مشکلات آن

تعمیر کمپرسور کولر شارپ یک کار بسیار تخصصی و حائز اهمیت است که کارشناسان مجرب مرکز سخت افزار ایران با تکیه به تجربه، مهارت و ابزار ها و دستگاه های تخصصی که برای عیب یابی و تعمیر این دستگاه ها دارند، می توانند با بهترین کیفیت آن را انجام دهند. مشکلات و اختلالات عملکردی مختلفی که در کولر های گازی دیده می شود را می توان به مشکلات کمپرسور مربوط دانست. از این رو باید با نحوه عیب یابی و تعمیرات کمپرسور کولر گازی آشنایی کامل داشت. از طرفی در برخی مواقع امکان تعمیر وجود ندارد و باید این قطعه تعویض شود. تعویض کمپرسور کولر شارپ را باید در جایی مطمئن انجام داد تا حتما از قطعات اصلی و دستگاه های با کیفیت استفاده شود. در ادامه با بررسی دلیل اهمیت تعمیرات کمپرسور کولر شارپ و مشکلاتی که در صورت خرابی این قطعه ایجاد می شود، نحوه عیب یابی و تعمیر کمپرسور کولر شارپ را بررسی خواهیم کرد.

تعمیر کمپرسور کولر شارپ-min

چرا تعمیر کمپرسور کولر شارپ اهمیت زیادی دارد؟

در هر دستگاهی که با برق کار می کند، موتور اصلی ترین بخش آن محسوب می شود. در کولر های گازی شارپ و سایر برند ها به موتور کولر گازی، کمپرسور نیز گفته می شود. نوع عملکرد کمپرسور در کولر های گازی مشخص کننده صحت عملکرد آن ها است. در واقع درست کار کردن یا کار نکردن کولر تماما به شرایط کمپرسور بستگی داشته و تعمیر کمپرسور کولر شارپ اهمیت زیادی دارد. برای مثال اگر کمپرسور درست کار نکند، کولر خنک نمی کند. از همه مهم تر این که تعمیرات کمپرسور کولر شارپ باید به موقع و در سریع ترین زمان انجام شود. دلیل آن هم این است که در صورت تاخیر در تعمیر یا حتی تعویض این قطعه مهم و ادامه دار شدن مشکلات ناشی از آن سایر بخش های مهم کولر شارپ مانند برد کولر گازی شارپ دچار مشکل شده و از کار بیفتد.

کمپرسور کولر شارپ چگونه کار می کند؟

در مرحله بعدی برای درک بهتر نحوه عیب یابی و تعمیر کمپرسور کولر شارپ باید ببینیم این قطعه چطور کار می کند. تهویه هوای مطبوع توسط کولر گازی توسط موتور انجام می شود. کمپرسور قطعه واسط بین اپراتور و کندانسور است و کاری که انجام می دهد مکش گاز از اپراتور به سمت کندانسور هواست. در ادامه کولر می تواند این هوا را به محیط پرتاب کرده و فضا را خنک کند. این قطعه یک دستگاه مکانیکی در کولر های شارپ است و نقش افزایش و کاهش حجم گاز را به عهده دارد. بنابراین می توان به راحتی درک کرد که چرا تا این میزان عملکرد و انجام به موقع تعمیرات کمپرسور کولر شارپ اهمیت دارد.

کمپرسور کولر شارپ چگونه کار می کند؟-min

نشانه های خرابی کمپرسور کولر شارپ چیست؟

حال که به اهمیت عملکرد موتور کولر شارپ پی بردیم باید ببینیم چطور می توان تشخیص داد که این قطعه دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر یا حتی تعویض دارد. در واقع نشانه های خرابی کمپرسور چیست؟ اولین و واضح ترین نشانه خرابی کمپرسور کاهش سرمای دستگاه است. کولری که کمپرسور آن خراب شده باشد دیگر قادر به تولید سرما نیست و نمی تواند مانند قبل و به میزان کافی فضا را خنک کند. گاهی هم کلا دستگاه باد خنکی را بیرون نمی دهد و اصلا نمی تواند محیط اطراف را خنک کند. اگر کمپرسور دچار مشکل شده باشد، کولر بعد از چند دقیقه روشن شدن سریعا خاموش می شود. علاوه بر این در صورت کار کردن فن بیرونی و عدم روشن شدن خود کولر هم می توان گفت کمپرسور دچار مشکل شده است. تمام این موارد نشان دهنده مشکل در موتور و نیاز به تعمیر کمپرسور کولر شارپ است.

چه عواملی موجب خراب شدن کمپرسور کولر شارپ می شوند؟

به دلایل مختلفی ممکن است کمپرسور کولر های مختلف دچار مشکل شده و از کار بیفتد. مهم ترین دلیل آن هم ترموستات است. ترموستات کنترل دما قطعه ای است که در صورت خرابی و از کار افتادن آن، کمپرسور کولر هم دچار مشکل خواهد شد. قطعه مهم بعدی خازن است. اگر خازن خراب شود، روی کمپرسور تاثیر می گذارد. خرابی برد فرمان کولر شارپ، از کار افتادن سنسور های دستگاه و در نهایت فرسودگی و استهلاک موتور همگی می تواند موجب از کار افتادن کمپرسور شود. بنابراین برای تعمیر کمپرسور کولر شارپ باید تمام این قطعات را بررسی و عیب یابی کرد. در صورت اقدام به موقع می توان مشکلات کمپرسور را برطرف کرد تا از کار افتادن کامل کولر نیز پیشگیری به عمل بیاید.

عیب یابی و تعمیر کمپرسور کولر شارپ

بعد از بررسی و دنبال کردن تمام نشانه هایی که از خرابی کمپرسور و مشکلات ناشی از آن حکایت دارند، نوبت به عیب یابی تخصصی و تعمیرات کمپرسور کولر شارپ می رسد. برای عیب یابی و تعمیر کمپرسور کولر شارپ به ابزار ها و دستگاه های تخصصی مانند هوا گاز، سیم جوش، سمباده، دستمال حوله ای، وسایل جوشکاری، انواع آچار، کپسول ازت و گاز متناسب با مدل کولر نیاز است. برای مثال از کپسول ازت برای بررسی هر گونه نشتی گاز در کمپرسور استفاده می شود. تعمیرکار با باز کردن کولر و بررسی کمپرسور مشکلات آن را عیب یابی کرده و در صورت امکان قطعاتی را ترمیم یا تعویض خواهد کرد. تشخیص به موقع که با مراجعه سریع به یک مرکز تخصصی انجام می شود در افزایش شانس تعمیر کمپرسور کولر نقش زیادی خواهد داشت.

تعویض کمپرسور کولر شارپ-min

تعویض کمپرسور کولر شارپ

نکته ای که باید به آن دقت داشت این است که موتور هم مانند هر قطعه مکانیکی دیگری یک طول عمر مشخص دارد و همیشه امکان تعمیر کمپرسور کولر شارپ وجود ندارد. در نتیجه اگر تعمیرکار بعد از بررسی های تخصصی خود تشخیص داد که کمپرسور قابل ترمیم نیست، باید برای تعویض این قطعه اقدام کرد. در این میان بحث اهمیت استفاده از یک کمپرسور اورجینال و با کیفیت و متناسب با مدل دستگاه مطرح می شود. این امر برای حفظ عملکرد و کیفیت کولر شارپ مورد نظر اهمیت زیادی دارد. اگر بنا به تشخیص تعمیرکار امکان تعمیرات کمپرسور کولر شارپ مورد نظر وجود نداشت و مجبور به تعویض آن شدید، حتما از اورجینال بودن کمپرسور تعویضی مطمئن شوید. اصل نبودن و بی کیفیت بودن این قطعه می تواند روی عملکرد کلی دستگاه تاثیر منفی بگذارد و از همه مهم تر به مرور موجب از کار افتادن سایر قطعات حساس و مهم کولر هم شود.

5/5 - (1 امتیاز)

😍 صبر کن ! صبرکن ! مشاوره رایگانم داریم ! اگه مشکلت حل نشد با 62948 (021) تماس بگیر 😍

اشتراک گذاری