جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

افزایش سرعت پرینتر شارپ

اگر شما هم جزو افرادی هستید که به طور دائم از پرینتر در کارهای خود استفاده می کنید. بنابراین افزایش سرعت پرینتر شارپ یا دیگر برندها برای شما از اهمیت زیادی دارد. خصوصا اگر از این دستگاه در محیط های اداری یا شرکت ها و یا محل های مربوطه استفاده می کنید.

اما باید بدانید برای بالا بردن سرعت دستگاه چاپ شارپ ريال اقدامات زیادی می توان انجام داد یا به عبارتی روش های زیادی برای انجام این کار وجود دارد که بهتر است با همه آنها که مان نیز در این مقاله به آنها اشاره کرده ایم آشنا شوید. تعمیرات پرینتر شارپ در منزل یکی از خدمات مرکز شارپ است.

افزایش سرعت پرینتر شارپ

روش های بالا بردن سرعت دستگاه چاپ شارپ

انتخاب کارتریج با کیفیت

اولین راه افزایش سرعت پرینتر شارپ ، انتخاب یک کارتریج با کیفیت برای دستگاه است. در واقع اگر کارتریج دستگاه چاپ شما نامرغوب باشد و یا با دستگاه سازگار نباشد  ، سرعت عملکرد آن را پایین می آورد که در چنین شرایطی بهتر است کارتریج فعلی را عوض کرده و از یک کارتریج اصل که با پرینتر شارپ شما هماهنگی دارد استفاده کنید.

اینو بخون حتما به کارت میاد : کالیبره کردن پرینتر شارپ

پرینت همزمان چند فایل

یکی دیگر از روش های بالا بردن سرعت دستگاه چاپ شارپ ، این است که شما از قابلیت پرینت همزمان چند فایل استفاده کنید. در این حالت دستگاه قادر است تا چند فایل مختلف را که همگی برای پرینت آماده شده اند به ترتیب و جداگانه چاپ کند و اینگونه در زمان اجرای کار نیز صرفه جویی کنید.

استفاده از تنظیمات مشخص

گاهی برای افزایش سرعت پرینتر شارپ یا دیگر برندها باید به سراغ تنظیمات دستگاه رفته و مواردی را تغییر دهید. برای این کار ابتدا به قسمت Setting رفته و سپس گزینه Print Spooler را غیرفعال یا متوقف کنید. همچنین می توانید در قسمت Print Properties تب Advanced را انتخاب کرده و تیک گزینه print directly to the printer را بردارید ، این کار باعث می شود تا دستور چاپ مستقیما به پرینتر ارسال شود و در نتیجه سرعت دستگاه افزایش یابد.

استفاده از تنظیمات مشخص

کم کردن حجم فایل

یکی از مواردی که باعث کاهش یافتن سرعت پرینتر می شود ، حجم زیاد برخی فایل ها مانند PDF است. بهتر است بدانید که فایل هایی مانند word خیلی سریع تر از فایل های pdf پرینت گرفته می شوند که دلیل آن هم کمتر بودن حجم فایل ورد نسبت به پی دی اف است. بنابراین شما می توانید با کاهش حجم فایل و یا فشرده کردن آن در بالا بردن سرعت دستگاه چاپ شارپ خود تاثیر گذار باشید.

ارتقا رم

ارتقا رم نه تنها در افزایش سرعت پرینتر شارپ تاثیر دارد بلکه با انجام این کار کیفیت چاپ های شما نیز بالاتر رفته و می توانید کار خود را با کیفیت بهتری انجام دهید.

قرار دادن تنظیمات پرینتر روی حالت حداقل

روش بعدی برای بالا بردن سرعت دستگاه چاپ شارپ ، این است که تنظیمات دستگاه روی حالت حداقل قرار دهید. شاید شما همیشه به بالاترین کیفیت پرینت نیاز نداشته باشید پس بهتر است تنظیمات را روی حالت حداقا قرار داده و تنها در صورت نیاز به وضوح بالا آن را تغییر دهید.

بهتر است بدانید هنگامی که می خواهید یک کار با کیفیت بسیار بالا و وضوح زیاد را از طریق پرینتر به چاپ برسانید دستگاه از تمام توان خود برای انجام این کار استفاده می کند بنابراین ممکن است در چنین شرایطی سرعت آن کاهش یابد پس بهتر است به تنظیمات پیش فرض چاپگر رفته و حالت های مختلف از جمله وضوح چاپ را روی حداقل مقدار خود قرار دهید.

به روز رسانی کردن درایورها

یکی از کارهای مهمی که می توانید برای افزایش سرعت پرینتر شارپ خود انجام دهید. به روز رسانی کردن درایورهای دستگاه است. چرا که قدیمی بودن این درایورها باعث عملکرد منفی در پرینتر شده و سرعت آن را کاهش می دهد که با انجام آپدیت های مربوطه این مشکل به راحتی حل می شود.

حذف دستورات اضافه

از دیگر روش های بالا بردن سرعت دستگاه چاپ شارپ می توان به حذف دستورات اضافه اشاره کرد. این مورد برای زمانی است که صف چاپ پر بوده یا به عبارت دیگر دستورات پرینت زیاد است. برای این کار کافیست نام پرینتر را از روی کامپیوتر انتخاب کرده و وارد منو شوید. حال در قسمت Document می توانید این دستورها را حذف کنید تا فضای آزاد بیشتری برای انجام کارهای خود داشته باشید.

انتخاب پرینتر با کیفیت

در نهایت کارشناسان این زمینه پیشنهاد می کنند که برای افزایش سرعت پرینتر شارپ بهتر است هنگام خرید دستگاه دقت کنید تا بتوانید یک مدل خوب و با کیفیت را برای کارهای پرینت و کپی خود انتخاب و خریداری کنید. و در هنگام خرید حتما به حجم کاری خود توجه داشته باشید.

امتیاز دهید

😍 صبر کن ! صبرکن ! مشاوره رایگانم داریم ! اگه مشکلت حل نشد با 62948 (021) تماس بگیر 😍

اشتراک گذاری