جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر فلت تلویزیون شارپ

در این مقاله راجع به تعمیر فلت تلویزیون شارپ و جزئیات آن صحبت می کنیم. اما این بخش چیست و چرا به تعمیرات نیاز دارد؟ کابل فلت تلویزیون قطعه ها و نوارهای نرمی هستند که در واقع انتقال تصویر از بردِ آدرس به پنل بر عهده آنها است. هر یک از این فلت ها یک آی سی بر روی خود دارند که از طریق آن به پردازش نهایی تصویر و در نهایت انتقال تصویر به پنل تلویزیون sharp می پردازند.

کابل های فلت به دلایل مختلفی ممکن است دچار مشکل شوند و در نتیجه نیاز به تعمیر فلت تلویزیون شارپ به وجود بیاید. در این مقاله به بررسی علل آسیب رسیدن به فلت و نکات پیرامون تعمیر کابل فلت تلویزیون شارپ می پردازیم.

تعمیر فلت تلویزیون شارپ

نحوه تعمیر فلت تلویزیون شارپ

قطعات موجود در تلویزیون شارپ با ظرافت بالایی در پشت این دستگاه در کنار هم قرار گرفته اند و از همین رو تعمیر این قطعات با چشم غیر مسلح تا حدودی غیر ممکن است.مراکز تعمیر تلویزیون های شارپ برای تعمیر قطعات مختلف این دستگاه ها از تجهیزات و ابزارآلات ویژه ای استفاده می کنند. تعویض یا تعمیر فلت تلویزیون شارپ نیازمند دستگاهی ویژه است که بندینگ ماشین یا Bonding machine نام دارد.

این دستگاه بسیار پیشرفته بوده و برای تعمیر فلت تلویزیون sharp از بخش هایی مانند کمپرس فشار هوای داغ، لنزهای اپتیکال فوق پیشرفته، سیستم نمایش دوگانه، پنل کوارتز و رابط کاربری ابزار گرمادهی به ال سی دی و در نهایت برد مرکز استفاده می کند. این دستگاه بسیاری ایرادات موجود در فلت تلویزیون شارپ را برطرف می کند و بدین ترتیب خدمات با کیفیت تعمیراتی را ارائه می دهد.

مرکز سخت افزار ایران یکی از مراکز معتبر و خوشنام در زمینه تعمیرات تلویزیون های شارپ و به خصوص تعمیر فلت و تعویض پنل تلویزیون شارپ است که تمامی خدمات ارائه شده در آن با گارانتی ارائه می شوند و کاربران عزیز می توانند با خیال راحت از کیفیت بالای خدمات به این مرکز مراجعه نمایند.

تعمیر فلت تلویزیون sharp بهتر است یا تعویض آن؟

در مواردی ممکن است آسیب وارد شده به فلت به حدی باشد که تنها راه حل برای تعمیر کابل فلت تلویزیون شارپ تعویض آن باشد. گاهی ممکن است خطوط ارتباطی روی فلت ها در اثر جریان زیاد به گونه ای آسیب دیده باشند که تنها راهکار باقی مانده برای تعمیر فلت تلویزیون شارپ تعویض این قطعه باشد.

برای تعویض این قطعه نیز همان طور که در قسمت بالا توضیح داده شد باید از بندینگ ماشین استفاده شود و این بخش تماما با کمک این دستگاه انجام می شود. روند تعویض این قطعه برای تعمیر فلت تلویزیون sharp به این صورت است که ابتدا قطعه فلت آسیب دیده از دستگاه جدا شده و سپس محل مخصوص برای نصب قطعه جدید آماده سازی می شود.

در نهایت فلت جدید در محل مناسب و با دقت بسیار زیاد توسط بندینگ ماشین نصب می شود. در هنگام تعویض فلت دقت داشته باشید که فلت جدید اصل بوده و کیفیت بالایی داشته باشد. زیرا در غیر این صورت ممکن است در اثر استفاده و پس از مدت زمان نسبتا کوتاهی این قطعه دوباره به دلایل مختلف دچار مشکل شود و هزینه های اضافی را برای کاربران در پی داشته باشد.

دلایل اصلی آسیب رسیدن به فلت تلویزیون شارپ و خرابی آن

خرابی در فلت تلویزیون شارپ در اکثر موارد همزمان با آب خوردگی تلویزیون پیش می آید. فلت تلویزیون sharp  در زیر قاب و در قسمت جلویی تلویزیون قرار دارد. این قطعات نیز مانند قطعات دیگر به کار رفته در تلویزیون با استفاده از انرژی الکتریکی کار می کنند و در نتیجه ورود آب و دیگر مایعات به آن ها باعث آسیب به این بخش ها می شود.

در واقع مایعات به عنوان رسانا عمل کرده و موجب اتصالی پین های فلت ها می شوند و در نتیجه در عملکرد آن ها اختلال ایجاد شده و باید نسبت به تعمیر فلت تلویزیون شارپ اقدام کرد. در برخی موارد ممکن است ایراد ناشی از ورود مایعات به همان میزان باقی بماند که در این صورت برای تعمیر فلت تلویزیون sharp کافی است برد آدرس و فلت های آب خورده تعمیر شوند. اما در مواردی که ایراد پیش آمده به دیگر بخش ها نیز سرایت کند تنها راهکار تعمیر کابل فلت تلویزیون شارپ در تعویض این قطعه خلاصه می شود.

امتیاز دهید

😍 صبر کن ! صبرکن ! مشاوره رایگانم داریم ! اگه مشکلت حل نشد با 62948 (021) تماس بگیر 😍

اشتراک گذاری