جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

کم شدن نور تلویزیون شارپ

تلویزیون یکی ازمهم ترین وسایلی است که افراد در طول روز با آن سر و کار دارند. اما یکی از ایرادات مهمی که در این دستگاه پرکاربرد به وجود می آید و نمی توان از آن چشم پوشی کرد ، ایراد مربوط به صفحه نمایش است. این بخش از تلویزیون ممکن است با مشکلات فنی مختلفی مواجه شود که بر روی کیفیت تصویر تاثیر گذار است و باعث افت آن شود. یکی از این مشکلات مربوط به کاهش نور تلویزیون می شود ، که ما در این مقاله به برخی از مهم ترین دلایل کم شدن نور تلویزیون اشاره خواهیم کرد پس تا انتها با ما در نمایندگی تلویزیون شارپ همراه باشید.

کم شدن نور تلویزیون

دلایل کم شدن نور تلویزیون شارپ

به هم خوردن تنظیمات مربوط به روشنایی تلویزیون

اولین علتی که برای کاهش نور تلویزیون خود باید به سراغ آن بروید به هم خوردن تنظیمات روشنایی دستگاه است. بهتر است که ابتدا با چک کردن منوی تنظیمات تلویزیون ، نور آن را غیر فعال کنید و همچنین سایر تنظیمات مربوط به روشنایی ، نور زمینه ، درخشندگی را نیز چک کرده و مطمئن شوید همه گزینه های آن روی حالت استاندارد است. مورد دیگری که هنگام کم نور شدن تلویزیون باید از قسمت تنظیمات بررسی شود مربوط به بخش ذخیره انرژی یا همان Energy Saving است که باید این گزینه را غیر فعال و یا خاموش کنید. برای تعمیر تلویزیون شارپ در محل تماس بگیرید.

اینو بخون حتما به کارت میاد : داغ شدن تلویزیون شارپ

تنظیم سنسور ECO در تلویزیون شارپ

در برخی از تلویزیون های مدل جدیدی قابلیتی به نام سنسور ECO یا همان ویژگی تشخیص نور محیط وجود دارد که اگر بر روی حالت خودکار تنظیم شده باشد می تواند باعث کم نور شدن تلویزیون شما شود. زیرا این سنسور براساس میزان نور اتاق به تنظیم نور صفحه تلویزیون می پردازد. از این رو اگر دستگاه در یک اتاق پر نور باشد ، صفحه نمایش آن روشن تر خواهد شد و اگر تلویزیون در یک اتاق تاریک باشد ، صفحه نمایش آن کم نور تر خواهد شد. به همین دلیل گاهی برای رفع ایراد کم شدن نور تلویزیون خود باید این گزینه را در دستگاه غیر فعال کنید.

بررسی کابل و گیرنده تلویزیون شارپ

گاهی ممکن است که شما هنگام بازی کردن و یا کار با لپ تاپ متوجه کاهش نور تلویزیون خود شوید. که در این صورت باید ابتدا تمامی وسایل جانبی که به تلویزیون شما وصل است را جدا کنید و بررسی کنید که آیا بدون این وسایل نیز بازهم نور تلویزیون شما کم می شود یا خیر اگر که چنین مشکلی وجود نداشت پس به احتمال زیاد مشکل یا از کابل هایی است که توسط آنها وسایل به تلویزیون وصل شده اند و یا مشکل از خود وسایل جانبی مانند لپ تاپ است.

خراب شدن بک لایت شارپ

یکی از اولین ایرادات فنی که برای کاهش نور تلویزیون باید به سراغ آن بروید خراب شدن بک لایت است. این بخش وظیفه تامین نور برای صفحه نمایش تلویزیون را به عهده دارد و در صورت بروز مشکل برای این بخش ممکن است که مواردی مانند کم نور شدن تلویزیون ، افت کیفیت تصویر و یا سیاه شدن صفحه نمایش برای دستگاه پیش آید. 

معمولا دو عامل استفاده زیاد از تلویزیون و انتخاب نور زیاد برای آن می تواند باعث خرابی بک لایت شود و از آنجا که تعمیر یا تعویض این قسمت از تلویزیون کار ساده ای نیست بهتر است که هنگام بروز چنین مشکلی برای دستگاه خود با نمایندگی های مربوطه تماس بگیرید.

پیکسل سوختگی شارپ

تصویر و هر رنگی که شما روی صفحه تلویزیون خود مشاهده می کنید حاصل کنار هم کار کردن و پیکسل های صفحه نمایش است این پیکسل ها توسط ترانزیستور دستگاه کنترل شده و عملکردشان بررسی می شود. از این رو اگر مشکلی برای این قطعه به وجود آید باعث می شود که صفحه تلویزیون شما کم نور یا سیاه شود که برای رفع این مشکل نیز باید از یک تکنسین ماهر در این زمینه کمک بگیرید.

خراب شدن پنل تلویزیون

از موارد دیگری که می توان برای مشکل کم نور شدن تلویزیون به آن اشاره کرد ، خراب شدن پنل آن است. که این قطعه معمولا به دلیل روشن بودن زیاد تلویزیون و یا پایان یافتن عمر مفید می تواند دچار خرابی شود که در این صورت نیز برای تعمیر یا تعویض پنل تلویزیون شارپ باید از یک تعمیرکار ماهر کمک بگیرید.

امتیاز دهید

😍 صبر کن ! صبرکن ! مشاوره رایگانم داریم ! اگه مشکلت حل نشد با 62948 (021) تماس بگیر 😍

اشتراک گذاری