جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

فعال وغیر فعال کردن قفل کودک تلویزیون

در حال حاضر یکی از پر کاربرد ترین قابلیت هایی که در تلویزیون های هوشمند طراحی می شود، امکان فعال و غیر فعال کردن قفل تلویزیون است. این قفل ها که غالبا به عنوان قفل کودک شناخته می شود، به منظور استفاده والدین طراحی شده است. با فعال کردن قفل کودک تلویزیون می توانید محتوای متناسب با سن فرزندان خود را در دسترس آن ها قرار دهید. همچنین در صورتی که قصد غیر فعال کردن قفل کودک تلویزیون را داشتید، می توانید با طی چند مرحله آن را انجام دهید. در ادامه بیشتر به این موضوع اشاره خواهیم کرد. ما را تا پایان همراهی کنید.

فعال کردن قفل کودک تلویزیون

کاربرد قفل تلویزیون چیست؟

فعال کردن قفل تلویزیون یکی از قابلیت های مهم در این دستگاه است که از به هم خوردگی تنظیمات تلویزیون توسط کودکان یا افراد ناشی جلوگیری می کند. همچنین ممکن است قصد داشته باشید برخی شبکه ها را نیز قفل کنید تا در دسترس کودکان و سایر افراد خانواده نباشد. 

با توجه به اینکه به هم ریختگی تنظیمات تلویزیون می تواند در نهایت منجر به خرابی دستگاه شده، باید به عنوان یک کاربر بدانید که چگونه به فعال و غیر فعال کردن قفل تلویزیون بپردازید. درادامه روش های فعال سازی و غیر فعال سازی قفل کودک تلویزیون را آموزش می دهیم. در صورتی که تلویزیون شما با مشکل قفل شدن مواجه شده است می توانید از مشاوره با کارشناسان تعمیر تلویزیون شارپ بهره مند شوید.

نحوه فعال کردن قفل کودک تلویزیون

به منظور فعال کردن قفل کودک تلویزیون شارپ باید به دفترچه راهنمای تلویزیون خود مراجعه نمایید. چرا که ممکن است در هر برندی روش کار متفاوت باشد. اما در حالت کلی می توانید از مراحل زیر کمک گرفته و اقدام به فعال سازی قفل تلویزیون نمایید. این مراحل از قرار زیر هستند:

 • ابتدا باید تلویزیون را روشن کنید و اقدام به فشار دادن دکمه menu از ریموت کنترل نمایید.
 • سپس می توانید صفحه ای را در تلویزیون مشاهده نمایید که باید اقدام به انتخاب گزینه option کنید.
 • با انتخاب کردن گزینه option قادر به مشاهده گزینه هایی هستید که از بین آن ها باید child lock را انتخاب نمایید.
 • چنانچه دستگاه شما این گزینه را نداشت، لازم است گزینه v_chip را برگزینید.
 • پس از اینکه این گزینه را انتخاب کردید، می توانید تمام برنامه ها و شبکه های تلویزیون را مشاهده کنید و هر یک از آن ها را که تمایل دارید، قفل کنید.

خوندن چرا تلویزیون سیگنال ندارد؟می تونه به برطرف کردن مشکلات سیگنال تلویزیون کمک میکنه!

نحوه غیر فعال کردن قفل کودک تلویزیون

همانطور که اشاره کردیم، در صورتی که تمایل داشته باشید، می توانید اقدام به غیر فعال کردن قفل تلویزیون کرده و آن را از حالت قفل خارج کنید. این فرایند در اغلب برندها یکسان است و تفاوت چشمگیری ندارد. پس لازم است مراحل زیر را طی کنید:

 • ابتدا باید اقدام به انتخاب گزینه menu از ریموت کنترل تلویزیون کنید.
 • سپس گزینه option را انتخاب کنید.
 • حالا از بین گزینه های نمایش داده شده اقدام به انتخاب گزینه child lock نمایید.
 • ممکن است در تنظیمات تلویزیون شما گزینه child lock وجود نداشته و به جای آن v_chip به کار رفته باشد.
 • در این مرحله گزینه remove child lock را انتخاب کرده و بلافاصله دکمه enter را فشار دهید تا تنظیمات اعمال شوند.
 • با طی فرایند ساده ای که در بالا ذکر شد، توانستید به راحتی به فعال کردن قفل کودک تلویزیون و غیر فعال کردن قفل تلویزیون بپردازید.
5/5 - (1 امتیاز)

😍 صبر کن ! صبرکن ! مشاوره رایگانم داریم ! اگه مشکلت حل نشد با 62948 (021) تماس بگیر 😍

اشتراک گذاری