جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تمیز کردن فیلتر کولر گازی

فیلتر هوای کولر گازی یکی از مهم ترین و اصلی ترین قطعات مصرفی در داخل پنل اسپیلت است ؛ و برای اینکه دستگاه شما عملکرد بهتری داشته باشد باید هر چند وقت یک بار برای تمیز کردن فیلتر کولر گازی خود اقدام کنید ؛ بهتر است بدانید که این بخش در انتشار هوای تمیز و تصفیه شده نقش بسیار مهمی دارد و کثیف بودن آن باعث می شود تا گرد و خاک وارد محیط منزل یا اتاق شود. برای تعمیر کولر گازی شارپ خود به مرکز ما مراجعه نمایید.

تمیز کردن فیلتر کولر گازی

نحوه کار فیلتر کولر گازی

قبل از این که بخواهید با نحوه تمیز کردن فیلتر کولر گازی آشنا شوید ، باید به طور دقیق روش عملکرد این قطعه را بشناسید. بنابراین توضیحاتی که در ادامه گفته شده است را به خوبی مطالعه کنید.

فیلتر کولر گازی بر روی کویل پنل تعبیه شده است و کمک می کند تا هوایی که به داخل دستگاه وارد می شود عاری از هرگونه گردو خاک یا آلودگی باشد ، حال اگر خود فیلتر کثیف باشد زمانی که دستگاه روشن شده و کمپرسور شروع به کار می کند ، باعث می شود تا میزان تناوب کار کمپرسور افزایش یافته و در نهایت مصرف انرژی دستگاه شما نیز بالاتر برود ؛ همچنین دستگاه نیز نمی تواند هوای مطلوبی را به محیط انتقال دهد.

مراحل تمیز کردن فیلتر کولر گازی

  • در اولین قدم برای پاک کردن فیلتر کولر گازی ، باید دستگاه را خاموش کنید ؛ معمولا کولرهای گازی به یک فیوز وصل هستند که با زدن دکمه این فیوز می توانید ف برق دستگاه را به طور کامل قطع کنید.
  • اکنون باید قاب فیلتر را باز کنید. برای انجام این کار لازم است تا به طور کامل به پنل دستگاه تسلط داشته باشید بنابراین چهار پایه خود را به گونه ای قرار دهید که هنگام بالا رفتن از آن ، فاصله مناسبی با دستگاه داشته باشید.
  • سپس برای باز کردن و شستن فیلتر کولر گازی باید به طرف راست و چپ ان نگاه کرده و فرو رفتگی هایی که مخصوص باز کردن فیلتر روی بدنه دستگاه تعبیه شده است را پیدا کنید ؛ حال باید انگشت خود را بر روی شکاف های موجود قرار داده و سپس درب کولر گازی را به آهستگی بیرون بکشید تا ضامن های آن آزاد شوند. ( پیشنهاد کارشناسان برای باز کردن درب دستگاه این است که ابتدا یک طرف آن را به آهستگی باز کرده و سپس به سراغ طرف دیگر آن بروید.)
  • در این مرحله از باز و تمیز کردن فیلتر کولر گازی به راحتی می توانید این قطعه را که از جنس توری است مشاهده کنید ؛ و سپس ضامن هر فیلتر را به صورت جدا کمی به سمت بالا فشار داده تا این بخش از دستگاه جدا شود.
  • بعد از جدا کردن فیلتر می توانید آن را زیر آب گرفته و با یک برس به خوبی تمیز کنید ؛ همچنین می توانید برای پاک کردن فیلتر کولر گازی خود از مواد شوینده نیز استفاده کنید.
  • حال بعد از شستن فیلتر کولر گازی باید کمی صبر کنید تا این قطعه به خوبی خشک شود و سپس برای نصب و جا زدن آن اقدام کنید.
  • برای جا زدن فیلتر کولر گازی باید ابتدا قسمت بالایی آن را وارد دستگاه کردن و سپس با کمی فشار ضامن فیلتر را در سرجای خود قرار دهید.
  • در آخر نیز مانند مراحل قبل باید دو طرف درب دستگاه یا همان قاب آن را در سر جای خود قرار داده و ببندید.

زمان مناسب برای نظافت فیلتر کولر گازی

یکی از سوال هایی که ممکن است در رابطه با تمیز کردن فیلتر کولر گازی مطرح شود ، این است که هر چند وقت یک بار برای نظافت و شستن این بخش از دستگاه باید اقدام کرد؟ در پاسخ باید گفت که این موضوع کاملا به محیطی که دستگاه شما در آن گرفته ، بستگی دارد.

به عبارتی دیگر اگر که دستگاه شما در یک محیط پر از گرد و خاک و هوایی آلوده نصب شده است باید هر دو سه روز یک بار برای تمیز کردن و شستن فیلتر کولر گازی خود اقدام کنید در غیر این صورت بهتر است فیلتر کولر گازی را در ماه یک الی دو بار بیرون آورده و تمیز کنید.

نکات مهم هنگام شست و شوی فیلتر کولر گازی

  • در هنگام نصب و یا قرار دادن فیلتر ف مراقب باشید تا هیچ یک از قطعات دیگر دستگاه خیس نشوند.
  • هنگام جا زدن و قرار دادن فیلتر در داخل دستگاه ، بقیه اجزای کولر گازی را جا به جا نکرده و حرکات غیر ضروری انجام ندهید.
امتیاز دهید

😍 صبر کن ! صبرکن ! مشاوره رایگانم داریم ! اگه مشکلت حل نشد با 62948 (021) تماس بگیر 😍

اشتراک گذاری