جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

نصب برنامه در تلویزیون شارپ

امروزه با توجه به پیشرفت روزانه تکنولوژی ، تلویزیون های هوشمند شارپ و یا دیگر برندها ، تغییرات بسیار زیادی کرده اند به طوری که برای استفاده از همه ویژگی های این دستگاه باید برنامه ها یا نرم افزارهای خاصی را روی آن نصب کنید. ما نیز در این مقاله سعی کرده ایم تا تمام روش های نصب برنامه در تلویزیون شارپ را به شما آموزش داده به طوری که بعد از خواندن این مطلب بتوانید خودتان به راحتی و بدون کمک شخص دیگری، این کار را انجام دهید.

نصب برنامه در تلویزیون شارپ

روش های نصب نرم افزار روی تلویزیون شارپ

استفاده از گوگل پلی استور

یکی از شناخته شده ترین راه های نصب برنامه در تلویزیون sharp ، استفاده از برنامه گوگل پلی استور است. که برای استفاده از آن باید مطابق دستورالعمل زیر پیش بروید:

 • اولین گام برای نصب برنامه روی تلویزیون sharp از طریق گوگل پلی استور این است که یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید ؛ برای انجام این کار نیز کافیست وارد خود نرم افزار گوگل پلی استور در تلویزیون شارپ شده و سپس به قسمت Manage your google account رفته و برای خود یک حساب کاربری ایجاد کنید.

نکته : روش دیگر برای ایجاد حساب کاربری در گوگل پلی استور وجود دارد و آن به این صورت است که دکمه Menu روی ریموت کنترل تلویزیون را فشار داده و سپس به بخش System Manager رفته و از آنجا یک حساب کاربری جدید برای دستگاه خود ایجاد کنید.

 • سپس بعد از ساخت اکانت باید مجدد وارد برنامه گوگل پلی شده و در قسمت جستجو ، نام اپلیکیشن یا نرم افزار مورد نظر خود را توسط کیبورد مجازی و یا دکمه های ریموت کنترل ، بنویسید.
 • اکنون بر روی آیکون اپلیکیشن مورد نظر خود کلیک کرده و سپس گزینه Install را انتخاب کنید.
 • در نهایت کمی صبر کرده تا فرایند نصب برنامه در تلویزیون شارپ شما به پایان رسیده و بتوانید از آن برنامه برای دستگاه خود به راحتی استفاده کنید.

استفاده از فروشگاه های ابری تلویزیون شارپ

یکی دیگر از راهکارهای نصب برنامه روی تلویزیون شارپ ، استفاده از فروشگاه های ابری خود دستگاه است. این روش زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که برنامه گوگل پلی استور بر روی تلویزیون شارپ نصب نشده باشد. حال برای استفاده از این فروشگاه های ابری باید مطابق مراحل زیر پیش بروید:

 • ریموت کنترل تلویزیون شارپ خود را برداشته و از روی آن دکمه Apps را بزنید.
 • اکنون وارد قسمت ” برنامه ها ” شده و در لیست نمایش داده شده به دنبال نام اپلیکیشن مورد نظر خود جستجو کرده و روی آن کلیک کنید.
 • سپس کمی صبر کنید تا فرایند نصب برنامه در تلویزیون sharp تکمیل شده و امکان استفاده از نرم افزار مورد نظر در دستگاه شما فراهم شود.

نکته : مورد قابل توجهی که در استفاده از فروشگاه های ابری وجود دارد این است که برای نصب برنامه از این طریق دیگر نیازی به ایجاد حساب کاربری در تلویزیون شارپ نبوده و به راحتی و با کلیک روی نام نرم افزار مورد نظر می توانید آن را بر روی دستگاه خود نصب کنید.

استفاده از اندروید باکس برای نصب برنامه تلویزیون شارپ

ابتدا بهتر است بدانید که اندروید باکس همانند یک کامپیوتر کوچک بوده که سیستم عامل آن ، اندروید است ؛ و کاربران از طریق این دستگاه می توانند به راحتی وارد نرم افزارهایی مانند گوگل پلی استور شده و از آنجا برای نصب برنامه روی تلویزیون شارپ خود اقدام کنند. برای نصب اپلیکیشن روی تلویزیون شارپ از طریق اندروید باکس نیز باید مطابق مراحل زیر جلو بروید:

 • ابتدا باید اندروید باکس را از طریق کابل HDMI به تلویزیون شارپ وصل کنید.
 • حال تلویزیون را روشن کرده و برای راه اندازی اندروید باکس اقدام کنید.( که برای این کار باید ابتدا زبان دستگاه را تعیین کرده و سپس شبکه اینترنت مورد استفاده را مشخص کنید.)
 • اکنون درست مانند روش اول باید برای خود یک حساب کاربری ایجاد کنید.
 • بعد از ایجاد حساب کاربری مجددا به برنامه گوگل پلی استور رفته و در قسمت جستجو ، نام نرم افزار مورد نظر خود را وارد کنید.
 • حال بر روی نام یا آیکون اپلیکیشن مورد نظر کلیک کرده و سپس گزینه Install را بزنید.
 • بعد از اینکه فرایند دانلود و نصب برنامه در تلویزیون شارپ به اتمام رسید باید با استفاده از گزینه بازگشت ، به صفحه تلویزیون برگردید.
 • در نهایت برای راه اندازی و استفاده از اپلیکیشن مورد نظر باید بر روی آیکون آن در بخش مربوط به اندروید باکس کلیک کنید.

نکته: مورد مهمی که هنگام استفاده از اندروید باکس و نصب نرم افزار در تلویزیون شارپ باید به آن توجه کنید این است که حتما هم اندروید باکس و هم تلویزیون شارپ را به یک شبکه اینترنت وصل کنید ؛ و همچنین برای راحتی کار با تلویزیون شارپ و اندروید باکس می توانید از موس و کیبورد کامپیوتر نیز استفاده کنید.

امتیاز دهید

😍 صبر کن ! صبرکن ! مشاوره رایگانم داریم ! اگه مشکلت حل نشد با 62948 (021) تماس بگیر 😍

اشتراک گذاری