جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری
 • خانه
 • آموزش
 • آموزش نحوه تنظیم و کانال یابی تلویزیون شارپ

آموزش نحوه تنظیم و کانال یابی تلویزیون شارپ

گاهی ممکن است شما تلویزیون خود را در محل کار یا منزل روشن کرده و متوجه شوید که کانال هایی که قبلا در تلویزیون وجود داشته الان جا به جا شده و یا از بین رفته اند. در چنین شرایطی شما نیاز به یک آموزش یا راهنمایی برای تنظیم و کانال یابی تلویزیون شارپ خود هستید.

همانطور که می دانید یکی از مواردی که در دفترچه راهنمای تلویزیون شارپ وجود دارد ، نحوه تنظیم و کانال یابی آن است ؛ اما ممکن است به هر دلیلی شما دفترچه دستگاه را گم کرده باشید و یا به آن دسترسی نداشته باشید. در چنین شرایطی بهتر است به اینترنت مراجعه کرده و مقالاتی مانند این مطلب را در رابطه با نحوه تنظیم و پیدا کردن کانال در تلویزیون شارپ را ، مطالعه کنید.

توجه: برای اینکه بتوانید کانال های مورد نظر خود را در تلویزیون شارپ یا دیگر برندها ، پیدا کرده و یا تنظیم کنید ، باید ابتدا آن را به آنتن وصل کنید.

تنظیم و کانال یابی تلویزیون شارپ

روش های مختلف تنظیم و کانال یابی تلویزیون شارپ

 • استفاده از منوی تنظیمات

بسیاری از تلویزیون ها امکاناتی برای تنظیم کانال ها در منوی تنظیمات خود دارند. برای دسترسی به این منو کافیست تا از روی ریموت کنترل دستگاه دکمه مربوط به Setting را فشار داده و یا ابتدا دکمه Menu را فشار داده و بعد وارد بخش Setting شوید. در این قسمت می توانید به راحتی کانال های مورد نظر خود در تلویزیون شارپ پیدا کرده و تنظیم کنید.

این مقاله برای شما مفید است : چرا کانال های تلویزیون شارپ پاک می شوند؟

 • راهنمای خودکار

یکی از روش های ساده برای تنظیم و کانال یابی تلویزیون شارپ ، استفاده از راهنمای خودکار است. به وسیله این روش تلویزیون شما به طور خودکار ، کانال های موجود را جست و جو کرده و آنها را در دستگاه ذخیره می کند. برای استفاده از این راهنما کافیست به منوی تلویزیون خود مراجعه کنید.

 • استفاده از اینترنت

یکی از روش های تنظیم و کانال یابی تلویزیون شارپ ، استفاده از اینترنت است. بسیاری از تلویزیون های مدرن شارپ امکاناتی جهت دسترسی به کانال های آنلاین و سرویس های پخش ویدیویی دارند ؛ شما می توانید با استفاده از منوی تلویزیون و یا نرم افزارهای خاص ، کانال های مورد نظر خود را از طریق اینترنت پیدا کنید.

 • نحوه کانال یابی در تلویزیون شارپ

برای کانال یابی در تلویزیون شارپ یا برندهای دیگر ، کافیست مطابق مراحل زیر پیش بروید:

 1. روشن کردن تلویزیون
 2. فشار دادن دکمه منو از روی کنترل دستگاه
 3. وارد شدن به بخش تنظیمات
 4. ورود به قسمت کانال ها یا تنظیمات کانال
 5. اکنون به بخش کانال یابی و یا جست و جوی کانال بروید.

در این مرحله ، احتمالا با دو گزینه جستجوی خودکار و جستجوی دستی روبرو می شوید. ( که اگر جستجوی دستی را انتخاب کنید باید اطلاعاتی مانند فرکانس هر کانال و یا نام آن را در هر بخش واردکنید. اما اگر کانال یابی خودکار را انتخاب کنید ، دیگر نیازی به وارد کردن اطلاعات به صورت دستی نبوده و تلویزیون به صورت خودکار این کار را انجام داده و کانال های مورد نظر را پیدا می کند.)

توجه: اگر کانالی که به دنبال آن می گردید جزو کانال های دیجیتال است ، باید هنگام کانال یابی از جستجوی خودکار استفاده کنید.

اینو بخون حتما به کارت میاد : فعال وغیر فعال کردن قفل کودک تلویزیون

نکات مهم درباره آموزش نحوه تنظیم و کانال یابی تلویزیون شارپ

در هنگام پیدا کردن و یا تنظیم کانال در تلویزیون شارپ و یا دیگر برندها باید به نکات زیر توجه کنید.

 1. انتخاب بهترین موقعیت برای آنت تلویزیون
 2. تنظیم کانال های محلی و ملی
 3. اسکن منظم کانال ها
 4. به روز رسانی منظم لیست کانال ها
 5. اگر از تلویزیون های هوشمند شارپ استفاده می کنید و به اینترنت متصل هستید ، حتما مطمئن شوید که از اتصال امن استفاده می کنید.
 6. از برنامه ها و سرویس های مورد اعتماد برای اتصال به اینترنت و انجام کانال یابی یا تنظیم کانال در تلویزیون شارپ استفاده کنید.
 7. به آپدیت های امنیتی تلویزیون شارپ یا بقیه برندها توجه کرده و همیشه آنها را بررسی و به موقع انجام دهید. چرا که این کار باعث می شود کانال های تلویزیون پاک نشوند و یا دستگاه شما ویروسی نشود ؛ در نتیجه شما راحت تر می توانید کانال های مورد نظر خود را پیدا کرده و آنها را مرتب کنید.
 8. از روش های قفل گذاری مناسب برای کانال های حساس ، استفاده کنید.
امتیاز دهید

😍 صبر کن ! صبرکن ! مشاوره رایگانم داریم ! اگه مشکلت حل نشد با 62948 (021) تماس بگیر 😍

اشتراک گذاری