جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

علت کمرنگ زدن دستگاه کپی شارپ چیست؟

گاهی اوقات هر کاری که می‌کنید دستگاه کپی کمرنگ کپی می‌گیرد به شکلی که هیچ کسی نمی‌تواند نوشته و محتوای روی برگه را ببیند. البته شما اولین نفری نیستید که با این مشکل کلافه‌کننده دست و پنجه نرم می‌کنید چراکه این مشکل دیر یا زود برای همه دستگاه‌های کپی پیش می‌آید. کمرنگ کپی گرفتن دستگاه کپی به این معنا نیست که یکی از قطعات این دستگاه خراب شده است و نیاز به تعمیر دارد بلکه به معنای اتمام تونر یا جوهر کارتریج است.

همه آن‌هایی که از دستگاه کپی استفاده می‌کنند می‌دانند کارتریج یا تونر چیست اما آن دسته از دوستانی که اولین بار است این اصطلاحات را می‌شناسند باید ادامه این مطلب را دنبال کنند تا هم بیشتر با علت کمرنگ زدن دستگاه کپی شارپ آشنا شوند هم با کارتریج و تونر. پس با ما باشید.

علت کمرنگ زدن دستگاه کپی شارپ؛ اتمام جوهر یا تونر کارتریج

خب همانطور که در بالا گفتیم دلیل کمرنگ زدن دستگاه کپی شارپ، اتمام جوهر یا تونر کارتریج است اما کارتریج چیست؟ نقش کارتریج در دستگاه کپی مانند لوله خودکار است. لوله خودکار جوهری که قرار است با آن روی کاغذ بنویسید را نگهداری می‌کند. کارتریج هم محفظه‌ای است که جوهر دستگاه کپی را درون خود نگه می‌دارد اما درون کارتریج همیشه جوهر نیست گاهی اوقات هم تونر داخل کارتریج قرار می‌گیرد که بستگی به نوع دستگاه کپی دارد.

درواقع دستگاه‌های کپی قدیمی از نوع جوهرافشان هستند و دستگاه‌های کپی جدید از نوع لیزری هستند. درون کارتریج دستگاه کپی جوهرافشان از جوهر استفاده می‌شود اما درون کارتریج دستگاه کپی لیزری از پودری به اسم تونر استفاده می‌شود که نقش همان جوهر را بازی می‌کند. زمانی که جوهر یا تونر داخل کارتریج تمام می‌شود یا رو به اتمام است، دستگاه کپی کمرنگ کپی می‌گیرد. حالا که با علت کمرنگ زدن دستگاه کپی شارپ آشنا شدید مطمئناً از خودتان می‌پرسید که چگونه باید این مشکل را برطرف کرد؟ برای گرفتن پاسخ این سوال باز هم باید در ادامه این مطلب با ما باشید.

علت کمرنگ زدن دستگاه کپی شارپ

رفع مشکل کپی کم رنگ فتوکپی شارپ

فروشنده‌های دستگاه‌های کپی و تجهیزات آن‌ها به مشتریان سفارش می‌کنند که بعد از تمام شدن جوهر یا تونر کارتریج برای جلوگیری از افت کیفیت چاپ، کارتریج دستگاه کپی را به طور کامل تعویض کنند و یک کارتریج جدید بخرند. البته این سفارش فروشنده‌ها کمی جنبه تبلیغاتی دارد تا فروش آن‌ها کاهش پیدا نکند. درصورتی که می‌توان پس از اتمام تونر یا جوهر کارتریج، مجدداً در کارتریج متناسب با نوع دستگاه کپی، تونر یا جوهر ریخت که اصطلاحاً به این کار شارژ کارتریج گفته می‌شود. با شارژ کارتریج دیگر نیازی به هزینه اضافی برای خرید یک کارتریج جدید نیست. اگر شما هم به خدمات شارژ کارتریج نیاز دارید، می‌توانید با نمایندگی دستگاه کپی شارپ تماس بگیرید. تکنسین‌های نمایندگی شارپ پس از اعزام به محل مورد نظر خدمات شارژ کارتریج را با استفاده از باکیفیت‌ترین تونر یا جوهر به شما ارائه می‌دهند.

تعمیرات تخصصی دستگاه کپی شارپ با تکنسین‌های باتجربه نمایندگی شارپ

تجربه در هر کاری حرف اول را می‌زند! به همین دلیل است که کاربران همیشه به دنبال مرکزی متخصص که نیروهای باتجربه‌ای داشته باشد، می‌گردند تا تعمیر دستگاه کپی خود را به آن مرکز بسپارند. اگر شما هم درگیر پیدا کردن چنین مرکزی هستید ما به شما نمایندگی شارپ را معرفی می‌کنیم. نمایندگی مجاز شارپ نه تنها خدمات فروش انواع دستگاه‌های شارپ را به شما ارائه می‌دهد بلکه با داشتن تکنسین‌های متخصص و باتجربه خدمات تعمیر تخصصی دستگاه‌های شارپ را نیز ارائه می‌دهد. تجربه بالای تعمیرکاران نمایندگی شارپ موجب شده است تا تعمیرات تخصصی هر کدام از دستگاه‌های این برند باکیفیت و سرعت بالایی در این مرکز انجام شوند.

4.7/5 - (3 امتیاز)

😍 صبر کن ! صبرکن ! مشاوره رایگانم داریم ! اگه مشکلت حل نشد با 62948 (021) تماس بگیر 😍

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.