جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

قطعات دستگاه کپی

در مطلب امروز نمایندگی شارپ IHC، قصد داریم شما را با قطعات و اجزاء مختلف دستگاه کپی آشنا کنیم. دستگاه های فتوکپی قطعات بسیار زیادی دارند که هریک عملیات خاص خود را انجام می دهند. هماهنگی این قطعات در نهایت منجر به انجام فرایند کپی می گردد. تکنسین های تعمیر دستگاه کپی، به خوبی با این قطعات و نحوه عملکرد آنها آشنایی داشته و بر مراحل ترمیم و تعویض آنها تسلط کافی دارند.

به همین دلیل قادر به عیب یابی و تعمیر تخصصی تمامی قطعات دستگاه کپی می باشند. آشنایی کاربران با این قطعات به آنها کمک می کند که نحوه کار دستگاه کپی را بهتر درک کنند. برای آشنایی با قطعات دستگاه فتوکپی به ادامه مطلب توجه کنید.

قطعات دستگاه کپی

معرفی اجزای دستگاه کپی و نوع کارکرد آنها (معرفی قطعات دستگاه کپی)

شناختن قطعات دستگاه کپی، برای کاربران این دستگاه و به ویژه افرادی که مدام با آن کار می کنند بسیار مفید و حتی ضروری است. ممکن است مشکلاتی در فتوکپی ایجاد شوند که به راحتی قابل رفع باشند. اگر اجزاء کپی را بشناسید، راحت تر می توانید منشأ چنین مشکلاتی را پیدا کرده و آنها را برطرف نمایید.

البته نمایندگی تعمیر دستگاه کپی شارپ برای ترمیم و تعویض قطعات مختلف این محصول در خدمت شماست. اما شناخت قطعات دستگاه کپی نه تنها بی فایده نیست، بلکه در بسیاری مواقع نیز مفید خواهد بود. در ادامه اجزاء دستگاه فتوکپی و عملکرد هریک را مورد بررسی قرار می دهیم:

کاست ورودی کاغذ

کاست ورودی کاغذ، اولین بخش دستگاه کپی است که برای قرار دادن برگه ها تعبیه شده است. کاست MP یا کاست دستی هم انواع این بخش را تشکیل می دهند.

کاغذ کش

یکی دیگر از قطعات دستگاه کپی ، کاغدکش است. این قطعه که با عنوان پیکاپ هم شناخته می شود، برگه را به درون دستگاه هدایت می کند. این قسمت دارای رول ها و چرخ های لاستیکی است که برای کشیدن کاغذ به درون دستگاه مورد استفاده قرار می گیرند. گیر کردن یا چروک شدن برگه در دستگاه های فتوکپی، ناشی از خرابی کاغذکش است.

لیزر

دستگاه کپی برای چاپ نیاز به قطعه ای به نام لیزر دارد. این قطعه دارای بخشی به نام پلیگان، چند آینه و شیشه به همراه برد لیزر کوچک است که نور را از یکدیگر رد می کنند. در نهایت، کاغذی که در زیر لیزر قرار دارد با ریزش تونر بر روی کاغذ چاپ می شود.

فیوزینگ

یکی از مهم ترین قطعات دستگاه فتوکپی، فیوزینگ است. این قطعه حرارت لازم برای ذوب شدن تونر را فراهم می کند و از اجزایی به نام ترمیستور، هیتر، پرس و هات رولر تشکیل شده است.

مین برد

مین برد به عنوان مغز دستگاه کپی شناخته می شود و فرمان های لازم را به سایر بخش های این دستگاه هدایت می کند. موتور، بردها و سنسورهای مختلف از مین برد کپی دستور می گیرند و این بخش یکی از مهم ترین قطعات دستگاه فتوکپی به شمار می رود.

قطعات دستگاه کپی

برد تغذیه یا پاور

پاور دستگاه کپی برق 220 ولت را به برد اصلی یا مین برد و نیز فیوزینگ می رساند. این مورد از قطعات دستگاه کپی ، با برق در ارتباط است و انرژی لازم برای کار سایر قطعات را تامین می کند.

سنسور

به عنوان یکی دیگر از اجزاء دستگاه کپی، باید به سنسور اشاره کنیم. سنسورها در بیشتر قطعات کپی وجود دارند و عملیاتی همچون شناسایی کاغذ، شناسایی محل فعلی کاغذ در دستگاه و دستور دادن به برد اصلی برای انجام کار های متفاوت را انجام می دهند.

یونیت اسکن

عملیات خواندن برگه جدید و کپی از روی آن در بخشی به نام اسکنر انجام می شود. وقتی برگه را روی شیشه دستگاه کپی قرار میدهیم، این اسکنر است که کار عکس برداری را انجام داده و آن را به برد هدایت می کند.

موتور

دستگاه کپی هم مثل سایر دستگاه های الکتریکی، دارای موتور است. موتور به عنوان یکی از قطعات دستگاه کپی، نقش پررنگی در کیفیت کار این محصول دارد. این قطعه برای چرخاندن رول ها و چرخ های پیکاپ کاغذ کش دستگاه کپی و همینطور چرخ دنده ها مورد استفاده قرار می گیرد.

قطعه های دستگاه کپی

فن های خنک کننده

آخرین مورد از قطعات دستگاه فتوکپی، فن های خنک کننده هستند. حرارت بالا عاملی تهدید کننده برای دستگاه های کپی است و به همین دلیل این محصول نیاز به چند فن قوی دارد. سیستم خنک کننده دستگاه های کپی از تعدادی فن تشکیل شده است که در مواقع لازم به کار افتاده و بخش ها و قطعات مختلف را خنک می کنند.

نمایندگی فتوکپی شارپ انتخابی هوشمندانه

نمایندگی فتوکپی شارپ، با به خدمت گرفتن جمعی از متخصصین فعال در حوزه تعمیرات، خدمات قابل توجهی را در این زمینه به کاربران ارائه می دهد. انواع دستگاه های کپی sharp در این نمایندگی پذیرش شده و پس از طی عملیات عیب یابی، به صورت تخصصی تعمیر می شوند. واحد تخصصی کپی در نمایندگی مجاز شارپ IHC عهده دار وظیفه ترمیم کلیه این دستگاه ها در تخصصی ترین سطح بوده و خود را متعهد به ارائه با کیفیت ترین خدمات به کاربران می داند.

در همین راستا نیز وظیفه ترمیم کپی بر عهده جمعی از مجرب ترین تکنسین های این حوزه گذاشته شده که قادر به تعمیر انواع فتوکپی، بدون نقص و ایراد می باشند. در راستای تحقق شعار مشتری مداری، همکاران ما در نمایندگی فتوکپی شارپ، به مشتریان عزیز گارانتی خدمات ارائه می دهند. به موجب این گارانتی، می توانید از ترمیم بی نقص محصول خود اطمینان یافته و به آسودگی خاطر از آن استفاده کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

😍 صبر کن ! صبرکن ! مشاوره رایگانم داریم ! اگه مشکلت حل نشد با 62948 (021) تماس بگیر 😍

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.