جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر مگنت پرینتر شارپ

ممکن است مگنت پرینتر شارپ شما نیز با مشکل مواجه شده باشد و به دنبال تعمیر آن باشید. مگنت پرینتر یکی از قطعات مهم و قابل تعویض است که در چاپگر به کار رفته و با خاصیت مغناطیسی خود می‌ تواند تونر پرینتر را باردار کرده و به درام منتقل کند. در صورتی که کیفیت چاپ اسناد شما مناسب نبوده و در پی علت آن هستید، لازم است خرابی مگنت چاپگر را مورد بررسی قرار دهید. به همین منظور نمایندگی تعمیر پرینتر شارپ اقدام به ارائه سرویس های دوره ای و تخصصی در زمینه تعمیرات چاپگر کرده وضمانت و گارانتی معتبر نیز عرضه می کند. در ادامه بیشتر به این مبحث می پردازیم.

تعمیر مگنت پرینتر شارپ

از مگنت چاپگر sharp چه می دانید؟

مگنت پرینتر شارپ یکی از قطعات حساس کارتریج است که در پروسه چاپ نقش مهمی بر عهده دارد. این قطعه را صرفا می توان در پرینتر های لیزری مشاهده کرده و در حین شارژ کارتریج، با آن سرو کار دارید. کارتریج چاپگر دارای قسمت مخزن اصلی و مخزن ضایعات تونر بوده و مگنت دقیقا روی مخزن اصلی تعبیه شده است.

مگنت می‌ تواند تونر را از مخزن اصلی به سمت درام هدایت کرده و باعث بهبود کیفیت چاپ شود. به طور کلی مگنت قادر است پودر را به اندازه و به طور مناسب از داخل مخزن خارج کرده و آن را به سطح درام انتقال دهد. به این ترتیب نقش مهم این قطعه در چاپگر مشخص می شود.

اندازه مگنت پرینتر به حجم کاری و اندازه چاپگر بستگی دارد. بنابراین هر چه دستگاه بزرگ تر بوده و برای حجم کاری بالاتری طراحی شده باشد، حجم و قدرت مگنت پرینتر نیز افزایش یافته و آن را برای کارهای سنگین با حجم بالا مناسب می سازد.

نشانه های خرابی مگنت چاپگر شارپ

مهم ترین نشانه های که می تواند بیانگر خرابی مگنت پرینتر شارپ باشد، کاهش کیفیت چاپ اسناد است. علاوه بر این، عملکرد نا درست کارتریج و درام در دستگاه، قرار گرفتن نا مناسب تونر در کارتریج، وجود خطوط افقی روی کاغذ چاپ شده نشان دهنده خرابی مگنت چاپگر هستند.

همچنین سیاه شدن چاپ، کمرنگ بودن اسناد چاپ شده، ظهور لکه های سیاه و سفید و ابر و بادی روی اسناد، همگی از نشانه های مهم خراب شدن دستگاه هستند و نیاز به تعمیر مگنت چاپگر دارند. این اتفاقات به دلیل از بین رفتن خاصیت مغناطیسی مگنت و صدماتی که به آن وارد می شود، اتفاق می افتد. بنابراین در صورتی که با هر یک از این علائم روبرو شدید، لازم است برای تعمیر یا تعویض قطعه اقدام نمایید.

دلایل خرابی مگنت پرینتر sharp

یکی از مهم ترین دلایل خرابی مگنت چاپگر، قرار گرفتن دستگاه در معرض هوای مرطوب است. در صورتی که پرینتر ها را در رطوبت بالا نگهداری کنید، تونر آن ها آسیب می بیند و پودر داخل کارتریج، پس از گذشت مدتی خشک و بلا استفاده می شود.

این مسئله باعث می شود قطعات داخلی کارتریج اعم از چرخ دنده ها، اتصالات، مگنت و درام آسیب دیده و از حرکت بایستد. بنابراین با آسیب دیدگی مگنت پرینتر شارپ، تمام قطعات دستگاه نیز دچار اختلال شده و فرآیند چاپ متوقف می شود.

تعمیر مگنت پرینتر شارپ

با توجه به حساسیت مگنت پرینتر شارپ، تعمیر آن به تخصص و تجربه بالایی نیاز دارد. تکنسین های نمایندگی شارپ باید قطعات چاپگر و نوع ارتباطات آن را به درستی بشناسند و سپس بر اساس حجم و نوع آسیب دیدگی، اقدام به تعمیر این قطعه کنند.

در صورتی که خرابی مگنت چاپگر کم باشد، تعمیرکاران قادر به ترمیم و بازسازی آن هستند. اما چنانچه خرابی این قطعه گسترده بوده و در نوع عملکرد دستگاه اختلال زیادی ایجاد کرده باشد، باید تعمیرکاران برای تعویض آن اقدام نمایند.به منظور اطمینان از کیفیت تعمیر یا تعویض مگنت پرینتر، توصیه می شود به نمایندگی های معتبر شارپ مراجعه کنید. در این مراکز تعمیرکاران دوره های آموزشی تخصصی را طی کرده اند و از قطعات اصل و اورجینال استفاده می کنند.

4/5 - (1 امتیاز)

😍 صبر کن ! صبرکن ! مشاوره رایگانم داریم ! اگه مشکلت حل نشد با 62948 (021) تماس بگیر 😍

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.