جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر برد فرمتر پرینتر شارپ

تعمیر برد فرمتر پرینتر شارپ و نکات مربوط به آن در این مقاله بررسی می شوند.  این قطعه به رغم وظیفه مهمی که بر عهده دارد، برای کاربران تا حدودی نا آشنا است. برد formatter به نوعی وظیفه مدیریت و پردازش دستورات را بر عهده دارد. تکنسین های تعمیرات پرینتر شارپ از این قطعه به عنوان مغز دستگاه چاپگر نام می برند. در پرینترها عموما دو برد وجود دارد که عبارتند از برد پاور و برد فرمتر( برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به مقاله تعمیر برد پاور پرینتر شارپ مراجعه نمایید). در صورت خرابی این برد، کل عملیات دستگاه مختل شده و باید سریعا نسبت به تعمیر یا تعویض آن اقدام کرد. در این مقاله به بررسی نکاتی پیرامون تعمیر برد formatter پرینتر شارپ می پردازیم.

تعمیر برد فرمتر پرینتر شارپ

نحوه تعمیر برد فرمتر پرینتر شارپ

در صورت مواجهه با اختلال عملکرد چاپگر ابتدا باید اطمینان حاصل کرد که ایراد مربوط به برد فرمتر بوده و سپس اقدام به تعمیر برد فرمتر چاپگر شارپ نمود. برای اطمینان یابی راهی جز بررسی اصولی دستگاه و عیب یابی دقیق وجود ندارد. از آن جا که این قطعه کنترل کلی دستگاه را به دست دارد گاهی ممکن است اختلال ناشی از دیگر قسمت ها به اشتباه خرابی برد فرمتر تشخیص داده شود و هزینه های اضافی برای کاربران به دنبال داشته باشد. بنابراین تعمیر برد فرمتر پرینتر شارپ صرفا باید به دست افراد متخصص انجام شود.

نمایندگی مجاز شارپ در مرکز سخت افزار ایران یکی از مراکز معتبر در این زمینه بوده و کاربران عزیز می توانند در صورت بروز هرگونه اختلال در دستگاه خود برای تعمیر برد formatter پرینتر شارپ به این مرکز مراجعه نمایند. تکنسین های مجرب این مرکز پس از عیب یابی اقدام به رفع اشکال این قطعه می نمایند. اگرچه برد فرمتر در اکثر موارد قابل تعمیر است، اما اگر آسیب دیدگی زیاد باشد برد فرمتر باید تعویض شود.

 زمان تعمیر برد فرمتر چاپگر شارپ

تا اینجا درباره تعمیر برد فرمتر چاپگر شارپ اطلاعاتی داده شد. اما سوال اصلی اینجاست که چطور متوجه شویم که این قطعه آسیب دیده و باید نسبت به تعمیر برد formatter پرینتر شارپ اقدام کنیم؟ نشانه های زیادی خبر از فرا رسیدن زمان تعمیر برد فرمتر پرینتر شارپ می دهند که یکی از اصلی ترین آن ها شناخته نشدن دستگاه پرینتر در کامپیوتر است. علاوه بر آن عدم کارکرد صحیح پورت شبکه نیز می تواند نشانه ای از خرابی برد فرمتر باشد.

نوسانات ولتاژ نیز عامل بعدی آسیب رسان به برد فرمتر هستند که با اختلال در آی سی های برد عملکرد آن ها را با اشکال مواجه می کنند.اگر پس از اتصال پرینتر به لپ تاپ مکررا خطای unrecognized USB device را می بینید نیز باید به فکر تعمیر برد فرمتر دستگاه خود باشید.

اما پیش از هر اقدامی بهتر است اطمینان حاصل نمایید که کابل یو اس بی مشکلی ندارد. برای این کار کافی است کابل رابط پرینتر را عوض کرده و یک بار دیگر آن را با کابل جدید به لپ تاپ یا کامپیوتر خود وصل کنید. در صورتی که ارور unrecognized USB device کماکان برقرار بود جهت تعمیر برد فرمتر پرینتر sharp اقدام نمایید.

علل خرابی برد فرمتر پرینتر شارپ

برد فرمترهای استفاده شده در ماشین های اداری sharp عموما کیفیت و در نتیجه عمر مفید بالایی دارند. اما به هر صورت پس از مدت زمانی به دلایل مختلف ممکن است نیاز به تعمیر برد فرمتر پرینتر شارپ وجود داشته باشد. از جمله عواملی که می توانند به سلامت برد فرمتر دستگاه های چاپگر شارپ آسیب برسانند می توان به نوسانات برقی اشاره کرد.

اما در این جا منظور از نوسانات برقی صرفا نوسانات ناشی از ورودی کابل اصلی برق دستگاه نیست. ورودی های USB و LAN مستقیما به برد فرمتر متصل هستند و نوسانات برقی حاصله از این ورودی ها نیز یکی از اصلی ترین عوامل آسیب به برد formatter محسوب می شود. برای بالا بردن عمر این قطعه باید از اتصال دستگاه های جانبی غیر استاندارد به پرینتر خودداری نمایید.

علاوه بر آن می توانید با استفاده از یک محافظ برق با کیفیت از نوسانات برقی کابل ورودی نیز جلوگیری کرده و در نتیجه نیاز به تعمیر برد فرمتر پرینتر خود را به حداقل برسانید. مورد بعدی که می توانید با استفاده از آن عمر دستگاه خود را بالاتر ببرید استفاده از پریزهایی است که کانکتور ارت یا زمین دارند و بار الکتریکی ساکن در پرینتر را تخلیه می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

😍 صبر کن ! صبرکن ! مشاوره رایگانم داریم ! اگه مشکلت حل نشد با 62948 (021) تماس بگیر 😍

اشتراک گذاری