جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

قطع شدن صدای تلویزیون

حتما تا به حال برای شما نیز پیش آمده ، هنگامی که می خواهید برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود را تماشا کنید ؛ ریموت کنترل را برداشته و دستگاه را روشن می کنید اما ناگهان متوجه می شوید ، صدای تلویزیون در محیط پخش نمی شود. قطع شدن صدای تلویزیون دلایل مختلفی دارد که ما در این مقاله از نمایندگی شارپ می خواهیم به آنها اشاره کنیم.

در صورت بروز مشکل قطع شدن صدا در تلویزیون شارپ لازم است با کارشناسان تعمیر تلویزیون شارپ تماس بگیرید.

قطع شدن صدای تلویزیون

اگر میخوایی با مهم‌ ترین دلایل چشمک زدن تصویر تلویزیون 👉 آشنا بشی و آن ها را رفع کنی یه سر به اینجا بزن

دلایل صدا نداشتن تلویزیون

1. فعال شدن حالت میوت یا Mute

یکی از اولین مواردی که هنگام قطع شدن صدای تلویزیون به آن توجه کنید ، فعال شدن حالت میوت یا Mute است. گاهی ممکن است که سهوا این دکمه را از روی کنترل فشار داده باشید و صدای تلویزیون را قطع کرده باشید. برای غیر فعال کردن این حالت کافیست تا دوباره همان دکمه میوت را فشار دهید و یا یکی از دکمه های کم و زیاد کردن صدای تلویزیون را فشار دهید.

2. به هم خوردن تنظیمات تصویر

گاهی ممکن است که به هر دلیلی تنظیمات صدای دستگاه شما به هم بریزد و همین موضوع باعث قطع شدن صدای تلویزیون شود. در این حالت شما باید به تنظیمات صدای تلویزیون خود رفته و همه موارد مربوط به بلندگوها و نحوه پخش صدا را چک کنید اگر که همه این موارد درست بود باید بررسی کنید که تلویزیون شما بروزرسانی شده است یا خیر. 

همچنین مورد بعدی که برای صدا نداشتن تلویزیون خود به دلیل به هم خوردن تنظیمات باید چک کنید این است که آیا برنامه یا فلش ویروسی بر روی دستگاه خود نصب کرده اید یا خیر.

3. خراب شدن کابل

خرابی کابل نیز یکی دیگر از دلایل صدا نداشتن تلویزیون است. کابل های تلویزیون از رشته های نازک بسیاری ساخته شده اند بنابراین هرگونه آسیبی می تواند باعث ایجاد بریدگی یا پارگی در این رشته ها شود و در نهایت شما را با مشکل قطع شدن صدای تلویزیون مواجه کند. گاهی نیز امکان دارد که کابل را به درستی در پورت مربوطه وصل نکرده باشید و یا اینکه پورت کابل تلویزیون شما دچار خرابی شده باشد.

4. خرابی بلندگوها

از موارد دیگری که در قطع شدن صدای تلویزیون به آن می توان اشاره کرد ، خراب شدن بلندگوها است. البته در این مورد بلندگوها را می توان به بلندگوهای داخلی و خارجی تقسیم بندی کرد. منظور از بلندگوهای داخلی همان  بخش متصل بر روی خود تلویزیون است و منظور از بلندگوهای خارجی ، دستگاه هایی هستند که به صورت جداگانه به دستگاه شما وصل هستند.

 به هر حال تعمیر یا تعویض بلندگوهای داخلی یا خارجی تلویزیون یک کار فنی بوده و نیاز به مهارت کافی دارد و برای انجام آمن باید از یک تکنسین کمک بگیرید. اما می توانید قبل از تماس با تکنسی یکبار اتصالات مربوط به بلندگوها را بررسی کرده و از شارژ بودن باتری آنها مطمئن شوید.

5. عدم ارسال سیگنال تلویزیونی

از موارد دیگری که باعث صدا نداشتن تلویزیون می شود ، این است که آنتن تلویزیون شما به درستی نصب یا تنظیم نشده باشد و یا اینکه خراب شده باشد. در این صورت سیگنال به درستی به دستگاه شما ارسال نشده و ممکن است که صدای تلویزیون شما قطع شود.

صدا نداشتن تلویزیون

اینو بخون حتما به کارت میاد : علت ایجاد خطوط عمودی روی تلویزیون

6. خراب شدن مین برد یا برد اصلی

یکی از دلایل قطع شدن صدای تلویزیون ، خرابی مین برد یا برد اصلی آن است. این قطعه یکی از بخش های مهم پنل تلویزیون بوده و وظیفه آن این است که سیگنال صدا را پردازش کرده و آن را در زمان مشخصی به آمپلی فایر، انتقال داده تا تقویت شود و به بلندگوها برسد.حال اگر برای این قطعه ایرادی به وجود آید ، شما با مشکل قطع شدن صدای تلویزیون مواجه خواهید شد.

8. نفوذ آب به دستگاه

از موارد دیگری که برای صدا نداشتن تلویزیون می توان به آن اشاره کرد ، نفوذ آب به دستگاه است. که در این صورت ابتدا باید تلویزیون را از برق جدا کرده و سپس تا جایی که امکان آن وجود دارد دستگاه را خشک کنید.

امتیاز دهید

😍 صبر کن ! صبرکن ! مشاوره رایگانم داریم ! اگه مشکلت حل نشد با 62948 (021) تماس بگیر 😍

اشتراک گذاری