اشتراک گذاری

پرش تصویر در تلویزیون شارپ

پرش تصویر در تلویزیون شارپ و هر برند دیگری، یا ناشی از آسیب دیدگی قطعات است و یا به وجود مشکلاتی در بک لایت مرتبط است. اگر اخیرا مشاهده می کنید که تصویر تلویزیون تان مدام قطع و وصل می شود و اصطلاحا می پرد، در ادامه این مقاله با دلایل و راهکارهای آن آشنا می شوید.

در بیشتر موارد، پای آسیب دیدگی های سخت افزاری در میان است و برای رفع مشکل لرزش تصویر تلویزیون شارپ، باید اجزای معیوب را ترمیم یا تعویض کرد. تیم تعمیرات تلویزیون در نمایندگی شارپ مرکز سخت افزار ایران برای عیب یابی و برطرف کردن پرش تصویر تلویزیون شارپ در کنار شما هستند.

پرش تصویر در تلویزیون شارپ

منظور از پرش تصویر تلویزیون شارپ چیست؟

زمانی از اصطلاح پرش تصویر در تلویزیون استفاده می کنیم که تصویر مدام قطع و وصل شده و این حالت، مثل لرزش نمایش داده شود. البته لرزش تصویر و سوسو زدن را نیز می توان در همین دسته قرار داد. در این حالت تقریبا نمی توان تصاویر تلویزیون را تماشا کرد و شما به عنوان تماشاچی، هیچ لذتی از تماشای تلویزیون نمی برید.

دقت کنید که قطع و وصل شدن تصویر، مشکل دیگری است. منظور از پرش تصویر تلویزیون شارپ، حالتی است که در آن تصویر با سرعت بالا قطع و وصل شده و شما حتی متوجه قطع شدن تصاویر نمی شوید.  

دلایل پرش یا لرزش تصویر در تلویزیون در تلویزیون های شارپ

پرش تصویر تلویزیون به هیچ عنوان منحصر به یک برند خاص نیست و دستگاه های تمامی برندها ممکن است دچار چنین و مشکل و ایرادی شوند. به طور کلی لرزش تصویر در تلویزیون و مانیتور، دلایل مختلفی دارد. معیار Image Flicker به تکنسین ها کمک می کند که این مشکل را ریشه یابی کرده و دلایل آن را شناسایی نمایند. اگر نوارهای حرکتی تصویر کوچک ترین آسیبی ببینند یا به هر دلیلی درست کار نکنند، تصاویر به صورت روان و بدون پرش پخش نمی شوند.

به این ترتیب می توان خرابی و از کار افتادن این نوارها را دلیل اصلی پرش تصویر تلویزیون به شمار آورد. جهش پرش تصویر هم در این زمینه اهمیت دارد. وقتی پرش تصویر به سمت بالاست، یعنی فرکانس عمودی کاهش پیدا کرده است. اما پرش و بریدگی تصویر به سمت پایین، به معنی افزایش فرکانس عمودی است. البته تلویزیون های جدید معمولا دچار لرزش یا پرش تصویر نمی شوند. به این دلیل که پالس عمودی و افقی در این مدل ها از پالس کلاک پردازشگر تصویر تهیه می شود. آسیب دیدگی پنل، بک لایت و مین برد هم دیگر عواملی هستند که می توانند تصویر تلویزیون را با پرش و لرزش همراه سازند.

نحوه تعمیر لرزش تصویر تلویزیون

برای تعمیر پرش تصویر تلویزیون شارپ و دیگر برندها باید بر اساس دلایل بروز این ایراد عمل کرد. بررسی و ترمیم پنل، اولین کاری است که تعمیرکاران انجام می دهند. البته از این مورد هم نباید غافل شد که تقریبا در بیشتر موارد امکان تعمیر پنل وجود ندارد و تعویض این قطعه هم هزینه بسیار بالایی دارد. چنانچه ایراد از بک لایت باشد، می توانید با هزینه ای به مراتب کمتر، ضمن تعمیر بک لایت تلویزیون شارپ، مسئله را حل کنید. ترمیم و اصلاح وضعیت نوارهای تصویر هم راه حل دیگری است که پرش تصویر را برطرف می کند .

5/5 - (1 امتیاز)

😍 صبر کن ! صبرکن ! مشاوره رایگانم داریم ! اگه مشکلت حل نشد با 62948 (021) تماس بگیر 😍

اشتراک گذاری