جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چرا تصویر در تلویزیون دوتایی می شود؟

مشکلات مربوط به تصویر در تلویزیون زیاد هستند و هر کدام دلایل خاص خود را دارند که ما در این مطلب قصد داریم به مشکل دوتایی شدن تصویر تلویزیون و دلایل بروز این مشکل بپردازیم.

چرا تصویر تلویزیون دوتایی می شود

دلایل دوتایی شدن تصویر تلویزیون

در ابتدا بهتر است بدانید که زمانی می گویند تصویر دوتایی شده است، که دو سمت مختلف از صفحه نمایش به صورت قابل توجهی در میزان وضوح نور و رنگ با هم تفاوت پیدا کنند.

حال که با این مشکل آشنا شدید بهتر است اطلاعاتی نیز درباره ی پردازش تصویر در تلویزیون های LED و LCD داشته باشید؛پنل تلویزیون های LED و LCD دارای دو بخش است و این بدان معنا است که پردازش تصویر در برد این نوع تلویزیون ها در دو بخش انجام می شود.

اینو بخون حتما به کارت میاد : فعال وغیر فعال کردن قفل کودک تلویزیون

به هم خوردن تنظیمات تلویزیون

به هم خوردن این تنظیمات یکی از دلایل دوتایی شدن تصویر تلویزیون است که بیشتر مربوط به بخش همگرایی است. برای اینکه بتوان مشکل به وجود آمده را حل کرد باید به صورت زیر عمل کنید:

با استفاده از کنترل یا ریموت تلویزیون وارد قسمت منو شده،گزینه ی تنظیمات همگرایی را انتخاب کنید،بعد از ورود به این بخش باید برای هر رنگ تنظیمات مختص خودش را انجام دهید تا رنگ های تلویزیون تنظیم شوند.”با استفاده از دکمه های بالا و پایین می توانید تنظیمات مربوط به همگرایی رنگ ها در تلویزیون را انجام دهید.

اختلالات به وجود آمده در نور و رنگ تلویزیون

یکی دیگر از پاسخ هایی که می توان به سوال “چرا تصویر تلویزیون دوتایی می شود”،داد این است که ممکن است در برخی مواقع میزان نور یا رنگ در یک بخش از تصویر تلویزیون نسبت به بخش دیگر  بیشتر یا کمتر باشد و برای رفع این مشکل نیز می توان از قسمت منو و بخش تنظیمات مربوط به نور تلویزیون و همگرایی اقدام کرد.

نصب آنتن در محل اشتباه

گاهی ممکن است که دلیل دوتایی شدن تصویر در تلویزیون،نصب آنتن در محل اشتباه باشد.بدیهی است که برای رفع این مشکل باید محل قرارگیری آنتن تلویزیون را تغییر دهید.

نصب آنتن در محل اشتباه

آب خوردگی تلویزیون

گاهی کاربران گمان می کنند که منظور از آب خوردگی تلویزیون این است که مقدار زیادی آب به صورت مستقیم وارد تلویزیون شود، در صورتی که آب خوردگی تلویزیون می توان در اثر مواردی مانند: استفاده از اسپری های تمیز کننده،بخار آب موجود در هوای منزل باشد.

در هر صورت اگر که تلویزیون در معرض آب قرار گرفت نباید به هیچ عنوان نباید از وسیله هایی مانند سشوار که ایجاد باد یا هوا می کنند برای خشک کردن تلویزیون استفاده کرد. در صورت بروز آب خوردگی در تلویزیون بهترین کار این است که اتصال دستگاه را با برق قطع کرده و از تکنسین های ماهر برای تعمیر تلویزیون، کمک گرفت.

دیگر دلایل دوتایی شدن تصویر تلویزیون

  • خراب شدن واحد خروجی تصویر در تلویزیون
  • از کار افتادن کنترل پردازنده
  • خرابی مادربرد
  • خرابی ال سی دی یا صفحه ی نمایشگر و شکستن حلقه ی ماتریس درون آن
  • درست کار نکردن حافظه تلویزیون

مواردی که در بالا بیان شد بخشی دیگر از پاسخ های مربوط به سوال “چرا تصویر تلویزیون دوتایی می شود”،هستند؛ اما برای رفع این نوع از مشکلات بهتر است که خود کاربران وارد عمل نشده و از متخصص ماهر تعمیر تلویزیون شارپ کمک بگیرند.

امتیاز دهید

😍 صبر کن ! صبرکن ! مشاوره رایگانم داریم ! اگه مشکلت حل نشد با 62948 (021) تماس بگیر 😍

اشتراک گذاری