جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

علت روشن نشدن دستگاه کپی چیست؟

روشن نشدن دستگاه کپی یکی از مشکلات تقریبا رایجی است که برخی از کاربران با آن روبرو می شوند. این مشکل ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق افتاده و نیاز به مراجعه به نمایندگی معتبر تعمیر دستگاه کپی باشد.به طور کلی این مشکل نگران کننده و حاد نیست و ممکن است به دلیل خرابی یکی از قطعات اتفاق بیفتد. بنابراین ما در ادامه قصد داریم به دلایل کار نکردن دستگاه کپی و روش های مواجهه با آن اشاره کنیم

روشن نشدن دستگاه کپی

رایج ترین دلایل روشن نشدن دستگاه کپی

در این بخش از مقالات تعمیر دستگاه کپی شارپ قصد داریم به دلایل روشن نشدن دستگاه کپی اشاره کنیم .

1. استفاده نکردن از دستگاه کپی

ممکن است برای شما نیز جالب باشد که بدانید همانطور که کار کردن بیش از حد دستگاه کپی شارپ می تواند به دستگاه آسیب برساند، کار نکردن آن نیز می تواند باعث خرابی آن شود. زمانی که دستگاه کپی خود را برای مدت طولانی استفاده نکنید، تمام اجزا و قطعات آن دچار مشکل شده و به مرور از کار می افتند.

به این ترتیب توصیه می شود در صورتی که از دستگاه کپی خود برای مدت طولانی استفاده نمی کنید، هر از چند گاهی آن را روشن کرده و با آن کار کنید تا قطعات آن دچار خرابی نشوند.

2. استفاده کردن بیش از حد از دستگاه کپی

برخلاف نکته ای که در بالا اشاره کردیم، کار کردن بیش از حد دستگاه کپی نیز می تواند باعث روشن نشدن دستگاه کپی شده و عملکرد آن را با اختلال روبرو می کند. با توجه به اینکه این دستگاه ها دارای ظرفیت کاری مشخص و توان کاری خاصی هستند، با افزایش کارکرد دستگاه ممکن است قطعات آن از کار افتاده و روشن نشود.

اغلب کاربران به ظرفیت و توان کاری دستگاه توجه ندارند و بیش از حد از دستگاه کپی کار می کشند و در نتیجه با خرابی قطعات و کار نکردن دستگاه کپی مواجه می شوند.

میخوای طول عمر دستگاه کپیت بیشتر بشه؟ میخوای مجبور نشی تو مدت زمان کوتاه هزینه زیادی برای خرید دستگاه کپی بدی؟ پس خوندن  چگونه می توان طول عمر دستگاه کپی را افزایش داد؟ و از دست نده تا راهکارهای فوق العاده ای رو بهت معرفی کنه ☺

3. وصل نبودن دستگاه کپی به برق

یکی از دلایل ساده و ابتدایی که باعث روشن نشدن دستگاه کپی شده و ممکن است برای شما بسیار خنده دار باشد، وصل نبودن دستگاه کپی به برق است. بنابراین پیش از آنکه برای تعمیر دستگاه خود از تعمیرکاران درخواست کمک کنید، این موارد ساده را نیز بررسی کنید.

4. ایراد در برد فرمتر دستگاه کپی

برد فرمتر یکی از قطعات مهم دستگاه کپی بوده که بروز هر گونه ایراد در آن می تواند منجر به روشن نشدن دستگاه کپی شود. در صورتی که تعمیرکاران دستگاه شما را عیب یابی کرده و تشخیص دادند که این قطعه دچار خرابی شده، باید برای تعمیر یا تعویض آن اقدام نمایید.

البته لازم است اشاره کنیم که این قطعه غالبا باید تعویض شود تا مشکل رفع شود. بنابراین توصیه می شود از مراکز معتبر و نمایندگی های مجاز درخواست کمک کرده تا با استفاده از قطعات اورجینال و اصل مشکل را برطرف کنند.

5. ایراد در برد پاور دستگاه کپی

پاور یکی از قطعات ضروری و مهم در دستگاه کپی بوده که ممکن است دچار خرابی شود. برد پاور دستگاه کپی به دلایل متعددی از قبیل آلودگی و گرد و غبار از کار افتاده و دچار خرابی می شود. با بروز هر گونه ایراد در برد پاور، تقسیم بندی ولتاژ های مورد نیاز اجزای چاپگر دچار اختلال می شود و دستگاه کارایی خود را از دست خواهد داد. اولین علامت نشان دهنده خرابی برد پاور، نرسیدن جریان برق به داخل دستگاه و در نتیجه روشن نشدن دستگاه کپی است.

راهکار رفع مشکل روشن نشدن دستگاه کپی شارپ

زمانی که به هر علتی با مشکل روشن نشدن دستگاه کپی مواجه می شوید، تنها یک راهکار پیش روی شما قرار دارد. لازم است ابتدا وضعیت کابل ها و اتصالات دستگاه را مورد بررسی قرار دهید. چنانچه سیم ها به درستی متصل نشده و یا دچار مشکلات ظاهری باشند، دستگاه کپی روشن نشده و کار نخواهد کرد.

در این شرایط از هر گونه دستکاری ناشیانه خودداری کرده و در اولین فرصت با نمایندگی مجاز شارپ تماس گرفته و از آن ها برای مراجعه به محل و رفع مشکل درخواست کمک کنید.

امتیاز دهید

😍 صبر کن ! صبرکن ! مشاوره رایگانم داریم ! اگه مشکلت حل نشد با 62948 (021) تماس بگیر 😍

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.