جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چرا کانال های تلویزیون شارپ پاک می شوند؟

علت پاک شدن کانال های تلویزیون شارپ از جمله پرسش هایی است که کاربران مطرح می کنند. شارپ یکی از برند های قدیمی و با کیفیت در زمینه لوازم خانگی و صوتی تصویری است. این شرکت تلویزیون های با کیفیتی را تولید می کند که معمولا از عمر بالایی برخوردار هستند. یکی از اتفاق هایی که ممکن است برای هرکدام از تلویزیون های شارپ  پیش بیاید، پاک شدن کانال های تلویزیون شارپ است. ولی نیازی به نگرانی نیست. در این مقاله به بررسی علل این اتفاق می پردازیم تا این مشکل را به سادگی هر چه تمام تر، با هم حل کنیم.

پاک شدن کانال تلویزیون شارپ

دلایل حذف شدن کانال های تلویزیون شارپ

پاک شدن کانال ایرادی است که ممکن است برای همه برند ها رخ دهد و فقط مربوط به شرکت خاصی نیست. این اتفاق به چند دلیل رخ می دهد. خرابی یا شکستن آنتن، معمولا بیشترین عامل این اتفاق است. اما علاوه بر آن اتفاق های رایجی نیز می افتد که به راحتی می توان آن ها را حل کنید.

اشکال در آنتن

شکستگی یا خراب بودن آنتن بزرگ ترین مشکلی است که ممکن است کانال های شما را حذف کند. این مورد نه تنها در تلویزیون های شارپ، بلکه در سایر برند های معروف هم به همین صورت است. اگر کانال های تلویزیون پاک شده است برای اولین اقدام باید آنتن چک شود. در صورت وجود شکستگی در آنتن به احتمال زیاد تمام شبکه ها حذف می شوند.
اتصالات آنتن باید حتما چک شود. سهل انگاری در بستن اتصالات می تواند عامل دیگری برای پاک شدن شبکه ها باشد. آنتن را در جای مناسب قرار دهید تا تغییرات آب و هوایی یا پدیده های طبیعی، دچار اشکال نشود. در غیر این صورت باید آن را عوض کنید و مجدد کانال یابی را انجام دهید.

اختلال در سیگنال

عدم رسیدن سیگنال مناسب می تواند از دلایل حذف شدن کانال های تلویزیون شارپ باشد. باد، باران، برف و … از مواردی هستند که برای سیگنال رسانی درست مشکل به وجود می آورند. این عوامل می توانند به قطعات آنتن آسیب زده و عملکرد آن را مختل کنند. اگر آنتن در خانه است باید آن را مستقیم به سمت مرکز پخش قرار دهید تا ایراد برطرف شود.

بیشتر بخوانیم: چرا تلویزیون سیگنال ندارد؟ ؛رفع مشلات مربوط به عدم سیگنال تلویزیون

حذف شدن کانال های تلویزیون شارپ

تعیین موقعیت آنتن و مرکز پخش

علت دیگری که می تواند سیگنال را مختل سازد تنظیم نادرست آنتن است. وجود آپارتمان های بلند اطراف آنتن، اشکال در سیگنال رسانی به وجود می آورد و ممکن است موجب پاک شدن کانال های تلویزیون شود. پس می توانید با تنظیم درست گیرنده خود می توانید مشکلات سیگنالی را حل کنید.

اصلاح تنظیمات

یکی دیگر از راهکار هایی که می تواند برای تلویزیون پیش بیاید که شبکه ها حذف شود، بررسی و اصلاح تنظیمات دستگاه است. ممکن است به صورت اشتباهی ویا به صورت فابریک گزینه اسکن خودکار روشن باشد. با خاموش کردن این گزینه و کانال یابی مجدد به احتمال زیاد مشکل رفع می شود.

ریست کردن تلویزیون

کارشناسان تعمیر تخصصی تلویزیون شارپ می گویند : ری استارت کردن معمولا راهی است که خیلی از مشکلات را حل می کند. انجام دادن این کار نیز خارج از لطف نیست و در خیلی از موارد ایراد های فنی یا باگ های به وجود آمده تلویزیو را حل می کند. گفتنی است که با فشار دادن دکمه ریست همه تنظیمات شما به حالت اولیه بر می گرداند.

تنظیم دستی

کانال یابی به صورت دستی می تواند راهی باشد که مشکل پاک شدن کانال های تلویزیون شارپ را حل کند. تنظیم دستی، به شما این امکان را می دهد که فرستنده خود را انتخاب کنید و این این مزیت است. دلیل این مسئله این است که می توانید بهترین فرستنده را انتخاب کرده تا دیگر مشکلی برای شبکه ها شما پیش نیاید.

پاک شدن شبکه های تلویزیون شارپ

اسکن کانال ها

اسکن کانال ها به صورت خودکار یکی از قابلیت ها تلویزیون های هوشمند است و کانال هایی را که همیشه حذف می شوند به حالت اولیه برگرداند. اگر حذف شدن کانال ها به دلیل تغییرات فرکانسی باشد، اسکن خودکار می تواند باعث حل شدن مشکل شوند.

پیشنهاد سایت: فعال وغیر فعال کردن قفل کودک تلویزیون ؛ راهی برای بچه های بازیگوش 😃

نتیجه گیری

راهکار هایی که مورد بررسی قرار گرفت، اکثرا مشکل حذف شدن شبکه را حل می کند. در صورتی که مشکلات، با راهکار های ذکر شده درست نشود به احتمال زیاد به متخصص نیاز دارید. برای این کار کافیست با متخصصین نمایندگی شارپ تماس بگیرید تا در اسرع وقت مشکلات را حل کنند.

امتیاز دهید

😍 صبر کن ! صبرکن ! مشاوره رایگانم داریم ! اگه مشکلت حل نشد با 62948 (021) تماس بگیر 😍

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.