جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

خوانده نشدن فلش در تلویزیون

امروزه استفاده از حافظه های فلش در حدی افزایش یافته است که خوانده نشدن فلش در تلویزیون می تواند مشکل دردسرساز و کلافه کننده ای باشد. این معضل هیچ ارتباط خاصی با نوع، مدل و برند سازنده ی تلویزیون ندارد. ریشه ی اختلالاتی که باعث و بانی بروز این مشکل است، می تواند در فلش یا تلویزیون باشد. در ادامه ما به شما می گوییم که معضل شناسایی نشدن فلش در تلویزیون براساس چه دلایلی رخ می دهد.

خوانده نشدن فلش در تلویزیون

مشکل خوانده نشدن فلش در تلویزیون چه دلایلی دارد؟

همان طور که گفته شد، مشکل خوانده نشدن فلش تلویزیون می تواند به فلش یا تلویزیون مرتبط باشد. اگر اختلال موجود در فلش باعث شکل گیری این معضل شده باشد، طبیعتا پورت USB تلویزیون به هنگام اتصال با فلش دیگر، گوشی موبایل و تبلت به راحتی قادر به فعالیت است. اما چنانچه ساختار فلش از کارایی اصلی خود دور شده باشد، تنها استفاده از یک فلش خاص غیر ممکن می گردد. 

بنابراین فرمت نامناسب فلش، ساختار معیوب فلش و پورت آسیب دیده ی USB تلویزیون شارپ یا سایر برندهای موجود در بازار  سه دلیل اصلی بروز مشکل شناسایی نشدن فلش در تلویزیون می باشند. باید بدانید که معمولا تلویزیون ها فقط و فقط قدرت شناسایی فرمت FAT32 دارند، هرگونه فرمت دیگری را باید تغییر داد تا بتوان اطلاعات فلش را بر صفحه ی نمایشگر تلویزیون منتقل کرد.

چه زمانی باید مشکل شناسایی نشدن فلش در تلویزیون تعمیر شود؟

خوانده نشدن فلش در تلویزیون زمانی که تعداد پورت های USB در دستگاه زیاد نیست، کاملا دردسرساز می شود. اگر به تازگی ضربه ای به تلویزیون اصابت کرده و پس از آن معضل شناسایی نشدن فلش در تلویزیون رخ داده است، باید نسبت به تعمیر پورت USB اقدام کنید.

به احتمال قوی در چنین شرایطی پورت مربوطه از جا کنده شده است. سوختگی پورت USB و یا خرابی های مین برد که با نشانه هایی چون خاموشی ناگهانی تلویزیون همراه می شود نیز تعمیر پورت یو اس بی را به امری ضروری تبدیل می کند. به هر حال مشکل هر چه که باشد با حضور در نمایندگی تعمیرات شارپ قابل حل است.

پیشگیری از خرابی پورت USB تلویزیون

برای مبارزه با مشکل خوانده نشدن فلش در تلویزیون دو نوع پیشگیری لازم است. ابتدا باید سعی کنید در نگهداری از فلش کوشا باشید. ایرادات ساختاری فلش، فرسودگی، آب خوردگی و فرورفتگی های ریز و درشت فرآیند استفاده ی دوباره از آن فلش را نابود می کند. متاسفانه بسیاری از کاربران پس از مدتی استفاده از یک فلش ، درب آن را گم می کنند. این موضوع جزیی و به ظاهر ساده می تواند تا سوختگی کامل USB ادامه دار شود. علاوه بر این ها باید از خرابی هایی که احتمال دارد برای پورت USB تلویزیون رخ دهد نیز جلوگیری کنید. 

هیچ گاه فلش را چند روز متصل به تلویزیون رها نکنید. این موضوع باعث لق شدن پورت خواهد شد. اگر احساس می کنید پورت خاصی لق می زند، دیگر از آن برای اتصالات تلویزیون و فلش ها استفاده نکنید. این کار می تواند فشار زیادی به مین برد دستگاه وارد کند و حتی باعث سوختگی آن شود. به طور کلی اگر اختلالی در ساختار تلویزیون های شارپ مشاهده کردید، بدون فوت وقت با نمایندگی رسمی شارپ تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما طی مدت زمان کوتاهی کارایی دستگاه را بازیابی نمایند.

تعمیر و بازیابی تلویزیون های شارپ

تعمیر و بازیابی تلویزیون های شارپ را به دست کارشناسان نمایندگی رسمی شارپ بسپارید. ما در کنار شما هستیم تا با صرف مدت زمان کمی بتوانید از مشکلات ریز و درشت تلویزیون های قدیمی و جدید شارپ رهایی بیابید. فرقی ندارد که نوع و مدل تلویزیون مورد استفاده ی شما چیست. 

نمایندگی رسمی شارپ قادر به ترمیم و بازیابی تمامی مشکلات احتمالی در انواع و اقسام تلویزیون های هوشمند و ساده ی شارپ است. خاطرنشان می نماییم که در صورت ضرورت یافتن فرآیند تعویض قطعات معیوب، جایگزینی با نمونه های اورجینال سازگار با تلویزیون مربوطه انجام می شود.

3/5 - (3 امتیاز)

😍 صبر کن ! صبرکن ! مشاوره رایگانم داریم ! اگه مشکلت حل نشد با 62948 (021) تماس بگیر 😍

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.